reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u ginekologa.

reklama
Nic sie nie bój. Wszystko będzie dobrze. teraz tylko same dobre wiadomości mogą nadchodzić- np że sie rozdwoisz wkrótce :)
 
Hej!
wróciłam od ginekologa, u mnie wszystko ok, 3.03.06 mam przyjść na ostatnie usg i skierowanie do szpitala.
Powoli zaczynam panikować i bać się ::)
 
ja też po wizycie u gina. dziś o 22 biorę OSTATNI FENOTEROL. i albo Fasola bedzie jutro z nami albo będzie 03.03. mam nadzieję, że jednak posiedzi sobie u mnie w brzucholcu do marca.
boję się dnia jutrzejszego straszliwie.
 
agao: super widomosci. no to pewnie juz sie doczekac nie mozesz co??
ja dzisiaj tez bylam u lekarza i okazalo sie ze szyjka sie zaczyna skracac i jakies niewielkie rozwarcie juz mam (do tej pory wszystko szczelne bylo). mam sie oszczedzac ale mozliwe ze urodze przed terminem, troche mnie to przerazilo, ale spokojniejsza jestem bo wiem ze dzidzia juz by sobie teraz poradzila.
te skurcze ktore mialam w piatek mogly juz byc zapowiedzia.. jak tylko sie powtorza to mam brac czopki (ble!) rozkurczowo-przeciwbolowe cos jak nospa i odpoczywac. nastepna wizyta 8 marca (jesli nie urodze wczesniej- jak sama lek. powiedziala)
 
cieszę się
mam jednak troche mieszane uczucia i nie mogę się dczekać ale też się trochę boję i też zastanawiam się jak to będzie

wszystkie uczucia mi się mieszaja niecirpliwość lęk niepokój podekscytowanie i dużo innych
właśnie brzucho stawrdniał 3 raz w ciągu 20 minut ale nie boli tylko trenuje zawzięcie

nospy magnezu itd nie biorę od soboty i myślałam że jak tylko odstawię nospę która i tak brałam rzadko i w mniejszych ilościach niż mi przepisano to urodzę ale to psycho takie kiepskie jakoś jescze nie urodziłam :)

nie bać mi się !!!
 
wszystko bedzie dobrze zobaczysz! wazne ze maluszek juz donoszony i w znakomitej formie!
a reszta szybko wyparuje z pamieci: bole, nacinanie krocza czy inne koszmarki i ciemne strony porodu :)
 
reklama
Aniam pisze:
Anik czy ty wiesz co w Solcu trzeba miec dla dzidzi?

Aniu
, mam listę od nich i już Ci ją przepisuję: ;D

Rzeczy dla dziecka:

- 1 opakowanie pampersów
- 3 bawełniane koszulki
- 2 bawełniane cienkie czapeczki
- 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - najwygodniejsze rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
- skarpetki
- ręczik kąpielowy
- kocyk lub rożek

W dzień wypisu dziecka - odpowiednie do pogody ubranko na wyjście + ubranko dla mamy.

Rzeczy dla taty:

- czyste, lekkie ubranie
- kamera, aparat foto.
- coś do jedzenia i picia
- kapcie lub klapki na zmianę

Rzeczy dla mamy:

- koszu;e 1 na poród, 2 na połóg
- szlafrok
- kapcie
- klapki pod prysznic
- 2 male i 1 duży ręcznik
- 2 staniki do karmienia
- woda mineralna niegazowana

Wyniki badań:

- grupa krwi i czynnik Rg
- przy ujemnym Rh- badanie na obecność przeciwciał anty Rh
- HBs zrobione po 32 tygodniu
- wynik ostatniego USG
- ostatnia morfologia i badanie moczu
- cukrzyca - pomiary cukru, weź ze sobą glukometr do szpitala

Niezbędne dokumenty:

- dowód osobisty
- aktualna książeczka ubezpieczenia
- karta przebiegu ciąży
- skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze je mieć).
 
Do góry