reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Magduska, moja dzidzia 29.12 miała 48mm (czyli tyle ile niby miała 23.12 - tak jak myślałam lekarz się pomylił), i dlatego że mam coraz mniejsze zaufanie do lekarzy z CM Damiana zdecydowałam że 7.01 jednak pójdę tam gdzie poleciła mi moja ginka a do niej mam największe zaufanie - wtedy USG będzie częściowo 3D/4D więc przynajmniej będzie coś widać bo na tym ostatnim to gdyby dzidzia się nie wierciła to sama bym nie wiedziała co gdzie ma a na wydrukach nie widać już zupełnie nic :baffled: mam nadzieję że kolejne USG będzie zgodnie z planem, czyli w 20 tc, a ja nie mam zamiaru przez 2 miesiące zastanawiać się czy tamten lekarz w 12tc na pewno wszystko dobrze sprawdził... Tak więc w środę znowu popodglądamy nasze Maleństwo - może nawet jak się ładnie ułoży będzie widać czy to chłopiec czy dziewczynka :-)
Mój mąż po tym ostatnim USG (na którym i tak niewiele było widać) kompletnie oszalał :-D jak przez ostatnie ponad 2 miesiące chyba nie bardzo dowierzał że jestem w ciąży tak teraz nastąpił zwrot o 180st - np. wczoraj przez pól wieczoru obściskiwał mnie i gładził po właściwie płaskim jeszcze brzuchu aż mi trochę głupio było bo większość towarzystwa widzieliśmy po raz pierwszy w życiu a wszyscy z nich mają już kilkuletnie dzieci więc wydawało mi się że takie gładzenie "normalnego" brzucha może im się wydać trochę dziwne :-D więc jak zobaczy to 3D/4D to już zupełnie odleci!:rofl2:
Ale się rozpisałam... sorki...
 
reklama
Śliczne dzidzie:tak::-) Cieszę się, że wizyty udane i wyniki ok:-) To jest przecież najważniejsze:-)

iwon3004 na anemię bardzo dobre są buraczki:tak:
 
Sylwia dzięki. Już zrobiłam rozeznanie na necie i w moich książkach ze szkoły i spisałam sobie wszystkie ważne witaminki i inne składniki mineralne. Teraz tylko pozostało stosować się do diety;-)
 
Czesc Lipcoweczki:-)
Ja co prawda sierpnowka, ale mam pytanie do Was, bo z pewnoscia czesc juz z Was miala drugie badanie USG: w ktorym bylyscie tygodniu i co na nim mozna zobaczyc? Czy gdy bede w 10t5d to lekarz bedzie mogl juz zbadac przeziernosc karku i kosc nosowa? Pytam, gdyz zastanawiam sie, czy nie przesunac wizyty o tydzien. Buziaki!
 
agagumi to zależy od wielkości dzidzi, musi mieć chyba minimum 38 mm do chyba 80mm (tak przynajmniej moja ginka mówiła) żeby można było robić to badanie i tak jak pisze kasia między 11 a 13 tygodniem, ja jak byłam na końcówkę 10 tyg to jeszcze dzidzia była za mała, więc nie wiem jak to będzie u Ciebie
Antkowa pewno zrób badanie jeśli masz wątpliwości bo jednak to badanie jest bardzo ważne
iwon gratulacje, duży maluszek :-) pokazuj fotki!
Kasia no coś tam widać ;-) śliczna dzidzia!!
iwon piękne zdjęcia, super dzidzia, bardzo ładnie widać a mięcho jedz jedz!! Ja też za mięsem nie przepadam ale zębów długich nie mam, teraz to dla dzidzi robimy ;-);-) albo rzeczywiście jakiś zamiennik :-) tylko ja się nie znam nie mam pojęcia jaki... jesteś wegetarianką??
 
Iwon ja Ci podpowiem bo jestem "stałą" anemiczką już od 5 roku życia a za mięsem też nie przepadam aż dziwne że teraz nie mam. Najlepiej działają właśnie buraczki czerwone jak byłam mała miałam bardzo silną anemię to moja mama dawała mi szklankę soku z buraków dziennie oczywiście nie na raz bo nie jest to za smaczne ale po trochu przez cały dzień i jadłam dużo bananów i kiwi. podobno wątróbka też jest dobra ale nie każdy lubi ja jadłam jak byłam mała teraz też nie zjem
 
iwon3004 Usmialam sie z Twojej opowiesci o reakcji Taty :)) To samo przezywalam jakies 2 tygodnie temu, po ostatniej wizycie u gina. Na zdjeciu widac juz sliczna dzidzie - bardziej podobna do dzidzi niz do fasolki (jak bylo poprzednio). I pomimo, ze lakarz stwierdzil, ze nie jest wstanie okreslic plci, to moj M wypatrzyl penisa :))) Malo tego - pokazalam zdjecie mojej parze przyjaciol i On oczywiscie tez zobaczyl penisa :))) Widocznie niektore chlopy juz tak maja ;) Efekt tych calych gadek o penisie jest taki, ze zaczelam sie przyzwyczajac, ze bede miala syna, choc jeszcze jakis czas temu chcialam TYLKO corke. Wiec mozna powiedzic, ze ich wyglupy mialy skutek terapeutyczny - teraz juz nie zalezy mi na plci :) zeby tylko zdrowe bylo!!!! I tego zycze nam wszystkim!!!
A na anemie faktycznie dobry jest sok z buraka i jesli ktos nie lubi (ciezko jest pic pol litra dziennie) to polecam ziola w tabletkach - Burak czerwony - 120 tabletek ok 30 zl (max 6 tabletek dziennie = pol litra soku).
 
Dzięki Wielkie, jesteście wspaniałe:-D:-D

Magduska sprawa z mięsem jest dość dziwna w moim życiu. Jako mała dziewczynka mogłam jeść tylko mięso, mleko było przeze mnie nie tolerowane. Jak się to mówi: "plułam dalej niż widziałam":no: W podstawówce właściwie jadłam już wszystko ale należałam do tych bardziej wymagających dzieci.:happy: Szkoła średnia to gastronom i żeby było śmiesznie przestaje jeść mięso w ogóle.:baffled: Tak więc byłam fenomenem w klasie! ;-)
Na szczęście zawsze uwielbiałam owoce, warzywa. Mleka do dnia dzisiajszego nie bardzo ale zastępuję to kefirami, maślankami itp....produktami mlecznymi. Teraz mięsa jem tyle co wróbel ale mnie po prostu od niego odrzuciło, a na siłe niestety nie potrafię. Lecz dla dzieciatka trzeba sie postarać!!!:zawstydzona/y::happy:

Kasia_P mnie po raz pierwszy anemię wykryli w podstawówce. Ale właśnie soczki i dieta wzbogacona w witaminki i żelazo pomogły. Trzeba będzie wrócić do czasów z dzieciństwa:-)

matylda1405 wiesz co jest najgorsze, że mój ojciec jeszcze nigdy się nie pomylił w określaniu takich spraw. Taki krótki przykład: Dawno temu przyjaciółce mamy powiedział, że jest w ciąży gdy ona sama jeszcze o tym nie wiedziała!!:szok: a po paru miesiącach stwierdził że to będzie córka i dziś na świecie jest Asia. :-D
 
reklama
my.php
my.php
10sbywk.jpg

my.php
my.php

my.php
 
Do góry