reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plany imiennicze - czyli wszytko o imionach

Dla dziewczynki chciałam Selena, bardzo mi się to imię podoba..

Okazał się chłopiec więc myślałam o Tobias (mieszkam na stałe w Niemczech, więc szukam niemieckich imion) lub Fabian
Niestety mój mąż uparł się na swoje imię z dodatkiem Junior ;/ Ja się nie zgadzam, ale on jest uparty jak osioł
 
reklama
Ja nieprzepadam za juniorowaniem- kazdy powinien miec swoje imie- jest odrebną jednostką:)

A co do niemieckich imion :) Tobias(z) to imie pochodzenia hebrajskiego a nie germańskiego :), Fabian z kolei jest imieniem łacińskim a Selena :) to typowo greckie imie- i takie też ma pochodzenie:)

Wiem że nie chodziło Ci o to że to imiona niemieckie- ale napisałam tak dla ciekawości- może będziesz zaiteresowana etymologią imion:)
 
die_perle fajnie, że Twój się zgodził na imię, które wybrałaś. Może ja też powinnam zacząć mówić o dzidzi imieniem, które wybiorę, to się przyzwyczai. No ale najpierw musimy poznać płeć, bo przecież nie mogę się do chłopca zwracać babskim imieniem i na odwrót. :-)
Absolutnie się z Tobą zgadzam z tym „juniorowaniem”. U mnie w rodzinie jest natomiast zwyczaj, że drugie imię dziecko ma po dziadku lub babci i to mi się bardzo podoba i moje dziecko też tak będzie mieć. Natomiast pierwsze koniecznie powinno być oryginalne.


navaspace Selena piękne imię. I jakie ładne znaczenie, bo Selena to po grecku księżyc. O jak żałuję, że pierwsza na nie wpadłaś. Czy mogłabym ewentualnie podkraść to imię dla mojego maleństwa jak się okaże dziewczynką? (wiem, że D się pewnie nie spodoba, ale zapytać zawsze mogę)

[FONT=&quot]Co do męskich mój też uparł się na Jasia i nic innego, a ja powiedziałam, że po moim trupie.[/FONT]
 
Ja jakoś czuje że będzie siusiak....albo to kwestia nadziei??? sama nie wiem.. może to dlatego że mam już córe ??
z kolei jak się gdzieś przejdę po dziecięcych stoiskach to dziewczyśkie kienie zapierają dech w piersiach i wtedy człowiek sobie mysl ze taka mała Lalunia byłaby ekstra:p
Ciekawam co ten mój Małż wymyslil z damskich imion..wiem ze ta Ingrid mu sie podoba- ale ja nie lubie imion rzenskich ktre nie konczą sie na -a
a co do drugiego imienia- u mnie tez taka tradycja byla- ja i siostra mamy po babcach- Helena (ja) Halina(siorka) , ale przy mojej córce złamałam tę tradycje:p i moje dziecię ma na drugie LAILA...
 
U mnie na całe szczęscie nie nadałam po matce mojego ex meża- bo nienawidze ździry(przepraszam) bardziej jak psa....- choć pieski lubie....
 
reklama
ja czuje że chlopak bedzie, jak gdzies ogladam ciuszki to od razu mnie ciągnie na chłopięce nawet na dziewczęce nie patrze hehe. Zobaczymy jak to bedzie :)
Mi się najbardziej podoba ostatnio Olivier , Jakub( ale strasznie teraz to imie sie popularne zrobiło) , Jaś , Marceli a dla dziewczynki Gabrysia i Blanka - a na drugie bym chciała dać po mojej mamie Ewa - jeśli oczywiście byłaby dziewczynka;-).
 
Do góry