reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Piwo bezalkoholowe

Dlatego ja mówię, żeby szukać badań, a nie kont parrntingowych i instadietetyczek.
Tylko, że na kobietach w ciąży praktycznie niczego się nie bada i nie testuje. Mało który zespół podejmie obecnie ryzyko testowania na ciężarnych i mało która ciężarna będzie chętna na takie badania. Dlatego szereg produktów, czy ziół ma adnotacje, że się w ciąży nie zaleca bo nikt tego nie sprawdził. Np. Herbata z liści morwy, która jest raczej bezpiecznym produktem obniżającym poziom cukru we krwi dla ciężarnych wg zaleceń nie powinna być podawana i przykłady można by tak mnożyć.

Myślę, że sporo tego typu prewencji jest absolutnie na wyrost, a wielu kobietom, które akurat wypiją/zjedzą i potem zajrzą do internetu niepotrzebnie podnosi to ciśnienie.

Co do zaufania do badań naukowych w ogóle myślę, że warto też wziąć pod uwagę, że wytyczne żywieniowe choć zwykle oparte ba badaniach też co jakiś czas ulegają zmianom. Dodatkowo spora część badań po publikacji nie jest w żaden sposób falsyfikowana, bo jest to zwyczajnie zbyt drogie i czasochłonne dlatego warto być sceptycznym i nie czynić z naukowości gwarantu i dogmatu.
 
reklama
Do góry