reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pietrwsze ruchy waszych malenstw???

Witam was przyszle mamy. Tak jak z prawie wszystkim takze i z ruchami dzidzi u kazdej z nas moze byc inaczej, ja poczulam swoja dzidzie ok. 17 t.c., (dzis to juz prawie mi wychodzi pepkiem) :-):-D Slyszalam nawet, ze niektore kobiety pierwsze kopniaki czuja nawet w 22 t.c. i wszyskto jest jak najbardziej ok. Wiec jesli ktoras z was nie bedzie czuc juz w 16 to zapewniam ze nie jest to powod do niepokoju.
 
reklama
dziewczyny zapamiętujcie dokładny dzień pierwszych ruchów Waszych Maluszków, bo mówi sie (tzn lekarze tak mówili mi w szpitalu, i to kilka osób) że od pierwszego ruchu dziecka dodaje się dokładnie 4miesiące i 2tyg i to jest najpewniejszy przewidywany termin porodu!!
 
Ja pierwsz raz poczulam ruchy w 16 tygodniu takie mrowienie.
Teraz jestem w 22 tygodniu i jak mala mi nieraz przywali to az podskakuje.Spac po nocach nie moge bo dziewczyna sie gimnastykuje pol nocki :-D
 
dziewczyny zapamiętujcie dokładny dzień pierwszych ruchów Waszych Maluszków, bo mówi sie (tzn lekarze tak mówili mi w szpitalu, i to kilka osób) że od pierwszego ruchu dziecka dodaje się dokładnie 4miesiące i 2tyg i to jest najpewniejszy przewidywany termin porodu!!

masz na mysli wyczuwalne przez matke ruchy?
bo ja bylam na USG w 7 tygodniu ciazy i dzidzius sie juz ruszal :happy:
 
reklama
Ja na początku czułam takie bulgotanie, leciuteńkie puknięcia, czasem jakby ktoś przez słomkę powietrze dmuchał :-D Niektóre moje znajome odczuwały coś jakby ryba przepłynęła, trzepotanie skrzydeł motyla itp. Bardzo trudno to opisać, bo każda z nas odczuwa na swój sposób. Ponoć najlepiej położyć się wieczorem na wznak i czekać na jakieś "inne" ruchy w brzuchu. Na początku ruchy dziecka mogą być podobne do ... gazów, jednak jeśli będziesz je obserwować, to powinnaś zacząć rozróżniać gazy od ruchów ;-) Ja ruchy w brzuchu, takie nie "gazowe" poczułam w 17 tc, a wyczułam falujący brzuszek pod ręką w 19tc. Nie są one jednak jeszcze takie częste i regularne, ale jestem cierpliwa :tak: Nie mogłam się doczekać, kiedy w końcu poczuję ruchy, ale jest to sprawa bardzo indywidualna. Jedne, nawet oczekujące pierwszego dziecka, czuję uż w 15 tc a inne dopiero w 24 tc. Także cierpliwości :tak:
 
Do góry