reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze ząbki naszych pociech

My mamy dwa zęby, najpierw jeden (wiek 3,5 mca) a po tygodniu drugi :-) Myjemy pieluchą na palcu, w sumie, to od urodzenia tak myjemy dziąsła i język.
anila, dentinox, choc niektóre dzieci nie tolerują zawartej w nim kodeiny (substancja znieczulająca) wówczas polecam Camille, czy jakos tak to się nazywa, to homeopatyk.
 
reklama
gratuluje zabków

kiedys uzywam bobodentu, a antkowi dodatkowo dałam nurofen bo zel nie działał na niego , ogólnie nie było zle, nie nastawiam sie ze jakos szybko wyjda olkowi bo c hłopcom wychodziły po skonczonym 7 miesiacu
 
dziękuję
kupiłam dentinox
ale mam wrażenie że nim go wetrę małą już mi zliże to z paluszka
:-D

nic to - wypatrujemy przyczyny cierpień...

PS Lenka i u mnie i u M w rodzinie dzieci ząbkowały szybko...
 
Ząbkowy atak u nas wygląda taż, że wyje (bo to nawet płacz nie jest), chce włożyć wszystko do buzi, ale tak ją boli że wypluwa i wyje jeszcze bardziej. A jak chcę jej posmarować dziąsła żelem to wpada w histerię. wtedy wyciągamy Ibum.

Ostatnio miała tak cały dzień i nie chciała jeść. Płakała z bólu i głodu.
 
Tasia - tak teraz mi świta:-D pytałam, bo mój ma też czasem zaparcia i jeszcze się nie nauczyłam jak rozróżnić jedno od drugiego:-D A czy te bóle na ząbki to pojawiają się w ciągu całego dnia, czy raczej wieczorem?
 
początkowo pojawiały się raczej wieczorem, ale ostatnio były to już całe dnie (i noce). Wczoraj było o dziwo dobrze, bo już wymiękałam psychicznie przy ciągłych wrzaskach.
 
reklama
Tasia - a już coś wyszło, czy to wszystko jeszcze przed?:-D

No i właśnie po raz kolejny, miał półgodzinny atak płaczu. Już wcześniej mruczał, więc posmarowałam dziąsła Cagelem. A po tej pół godzinie okazało się, że to kupka i to nawet nie zatwardzenie, bo rzadka była. Zdjęłam pieluszkę żeby czopka dać i na szczęście nie zdążyłam.:-D Kurcze przydałaby się jakaś instrukcja obsługi:-D Teraz zmęczony śpi:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry