reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u noworodka.

G

goszczaca

Gość
Hej. Dziewczyny poradzcie mi co kupić na pierwszą taką wizytę. Dla chłopca i dziewczynki. Tak przeglądam w Internecie i nie wiem ubranka, maskotki pampersy... nie wiem już co będzie najlepsze:/pomocy.
 
reklama
Rozwiązanie
No to może kup coś w rodzaju - odcisk stopy dziecka. Wspomniane czarno-białe książeczki to też dobry pomysł. Ewentualnie takie zabawki z metkami?
A dla mamy np. bransoletkę z małymi stópkami?

Z pustymi rękami to jakoś tak nie wypada iść ;p
musisz sie mam dzieci zapytac, bo to indywidualna sprawa kobiety i jej podejścia do sprawy odwiedzin. Jedne mamy nie maja problemu z odwiedzinami rodziny/przyjaciół a inne mamy chcą miec święty spokój orzez określony czas aby sobie wszystko poukładać, ogarnąć sie troche i odnaleźć w nowej roli.
 
reklama
Zapytaj rodziców, kiedy chcą odwiedziny. To bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy nie chcą odwiedzin u noworodków przez dłuższy czas. Wg mnie danie pampersów to nie obciach. Moje znajome, jak pytały co chce dla synka to często mówiłam, jakie pieluchy i rozmiar najlepiej. Bo ciuszków pełno miał nawet do dużych rozmiarów. Kocyki i inne bajery również. Maskotek lepiej nie :)
Najlepiej, jednak spytać rodziców. Czy jest coś co by im się przydało, nie zdążyli zakupić.
Możesz zamówić metryczki personalizowane. To też fajny prezent :)
 
Mnie osobiście z rzeczy, które sa w podanym przez ciebie linku nie podchodzą chyba ze personalizowane bodziaki, śliniaki ewentualnie ręcznik. Ale ja jestem osoba praktyczną i ramki, słoiczki, poduszki to zbędne elementy i zawalidrogi. Ale jak mowie, to rzecz gustu, każdemu co innego pasuje.
A z drugiej strony bodziaki, śliniaki i reczniki kąpielowe to sa elementy wyprawki, ktore mama kompletuje przed narodzinami dzieci, wiec z tym tez roznie. Ja mysle zawsze perspektywicznie, do przodu i nie kupuje rzeczy na juz, na teraz, bo tego świeżo upieczona mama ma full ( kupiła sama albo dostała w prezencie od rodziny) i raczej rzadko kto myśli o przyszłości.
A moze ksiażeczki kontrastowe od 3 miesiaca zycia. Moja córa miała i tez lubiła je ogladac. Albo voucher podarunkowy na określona kwotę np. z H&M, Smyka lub innego dziecięcego sklepu znajdującego sie w mieście mamy dzieci. Sama zdecyduje na co przeznaczy pieniadze.
 
Na pewno nie kupuj samych pampersow, bo to jednak glupio tak isc i dac same pampersy. Watpie, ze ucieszyliby sie z takiego prezentu. Moze jakis fajny album na zdjecia? Na allegro jest duzo pomyslowych albumow dla dzieci.
 
Wszystkie zapomnialyscie o młodej mamie, ktora po narodzinach dziecka jest calkowicie na drugim planie.
Kup dla niej kwiatki czy cokolwiek, a maluchom cos na przyszlosc, pampersow, śliniakow nigdy za mało ;)
 
Zapytaj, na prawdę tak będzie najlepiej. Nie będziesz się stresować. Poza tym z pieluchami też pytaj jakie. Mój syn miał uczulenie na Pampersy. Używamy tylko Dad z Biedronki ewentualnie Babydream z Rossmana.

Myślę, że pomysł z kartami kontrastowymi lub kartą podarunkowa jest fajny. A może jakieś bajki na przyszłość?
 
reklama
Do góry