reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

Cwietka Oczywiście, że nie ;-)Każda rada doświadczonej mamy jest bardzo przydatna. Masz rację co do skarpetek, też zastanawiałam się nad nimi wczoraj. :tak:

 
reklama
Madzia do szpitala 6 pampersów? U mnie w szpitalu życzą sobie 30 :szok: Ja dziewczyny zamiesczałam tez swoja liste przedwczoraj w wątku "wyprawka co kupić i kiedy". Mo ze tam jeszcze coś Wam w oko wpadnie :-)
 
Też uważam, ze najlepszy czas na kompletowanie wyprawki to sprawa indywidualna. Najlepiej nie słuchać co kto mówi, bo bywa różnie. Ja np. czekałam do początku 3 trymestru. A i tak słyszałam że za wcześnie :-D Jak się dobrze czujecie i macie ochotę na zakupy to trzeba korzystać, bo w ciąży nigdy nic nie wiadomo - są takie dni, że leży się do góry brzuchem i człowiek nawet myśleć nie ma siły.
Kasa też jest ważna - jakoś trzeba sobie rozplanować pieniądze.
 
Ati tak 6, bo mąż lub rodzice zaraz dowiozą następne, a nie wyobrażam sobie brać tylu tobołów do szpitala

cwietka po to jest to forum żeby sobie doradzać... a co do czapeczek to miałam też na myśli wśród tych czterech 2 grubsze na dwór i 2 po kąpieli, myślę że po jednej to za mało bo trzeba je też przeprać i mieć drugą na zmianę

co do zasypki to trzeba umieć ją stosować, głównym błędem jest zasypanie zbyt dużej ilości lub połączenie zasypki z oliwką - robią się kluchy. Napisałam zasypkę i oliwkę żeby każda mama sobie wybrała co woli. Ja osobiście wybieram oliwkę i krem w razie pojawienia się odparzeń. Tak w ogóle to przez pierwsze 3 miesiące powinno się używać jak najmniej kosmetyków. Sam płyn do kąpieli dobrej jakości powinien wystarczyć (tak mówili w mojej szkole rodzenia). Aha i jeszcze jedno, o czym słyszałam nie tylko w szkole rodzenia ale od mam: kosmetyki Johnsona bardzo często uczulają!!!

podkłady ja sobie kupuję majtki poporodowe wielokrotnego użytku więc takie duże podpaski nie będą mi potrzebne w szpitalu. Poza tym w szpitalu to się leży bez majtek bo rana musi "oddychać", u nas np lekarze ganiają jak przychodzą na obchód a kobitka w majtkach... Majciochy się zakłada tylko do chodzenia. Więc ja zabieram do szpitala te duże podkłady i idąc za radą Cwietki również te małe grube i majtki poporodowe

pościel do łóżeczka racja że na początku dziecko powinno spać w beciku, ale tą pościel można wykorzystać do wózeczka na wymianę z kocykiem jak się zabrudzi. a kupując poduszeczkę trzeba zwrócić uwagę żeby nie byłą zbyt puszysta, powinna być płaska
 
Ostatnia edycja:
ja zaczęłam kompletować wyprawkę chyba koło 6 miesiąca. zaczeło sie na allegro od w sumie pzrypadkowych ciuszków. póżniej juz bardziej świadomie kupowałam, czego nie moge powiedziec o mojej mamie , która się baaardzo wkręciła i co chwile mi dzwoni , ze cos dla małego kupiła. ona uwielbia ciucholandy i ma naprawdę dar do kupowania rzeczy jeszcze z metkami. nóweczki za naparwde grosze. ja osobiście mam najwięcej bodziaków, w różnych rozmiarach ( taaa babcia twierdzi , że tego nigdy za duzo i zawsze " przyda się na zaś"). troche spiochów i pajacyków, pólspiochy, sweterki, juz chyba 3 kombinezony w różnych rozmiarach, i inne rzeczy których jeszcze nie ogarnełam bo jeszcze do mnie od babci nie dojechały. teściowa natomiast mnie ganiła za kompletowanie wyprawki, bo za wcześnie , bo teraz wszystko jest w sklepie i nie ma co na zapas kupowac bo jak sie mały urodzi to wtedy. mnie takie przesady tylko wkurzają. i robiłam swoje.
wózek i łóżeczko dostałam , wczoraj zamówiłam fotelik.
jeszcze mi zostały wanienka, rożek i pieluchy (do szpitala na pewno pampersy, potem tetra), no i kilka kosmetyków. co do kosmetyków to znajoma poleciła mi bloga pewniej kobitki , i ona tam właśnie kosmetyki dla dzieci ( do kapieli i na pupe z cynkiem ) ładnie przeanalizowała. może któras skorzysta

Analiza: Kosmetyki dziecięce - KĄPIEL ~ Zapiski podwojonej
Analiza: Kosmetyki dziecięce - kremy z cynkiem czyli Dupna Sprawa ~ Zapiski podwojonej

i jeszcze w kwestii spiworków, kiedys oglądałam jakis program ( nie pamietam chyba na tvn style) i pediatra sie wypowaidał w tym temacie. i mówił , ze spiworki to niezbyt dobra sprawa, bo dziecko sie zsuwa i gląb i moze sie dusić. nie wiem , ale lekarz chyba wie co mówi. ja osobiscie nie kupowałam , ale i tak mama kupiła. ale chyba bezie leżał w szafie albo pójdzie na allegro.
posciel chyba na początku jest zbędna ( poza pzreścieradłem ) , zaiast kołdry to kocyki a poduszka i tak pzrez pierwsze miesiące jest zabroniona , nawet taka plaska.
podsumowujac, lepiej powoli kompletować w granicach rozsadku ( zeby było praktyczne i napewno sie pzrydało, bo polowa rzeczy i to zbędne duperele) a w razie czego zawsze mozna dokupic. podstawa to bodziaki bo najlepiej sie dziecko pzrewija :)
pozdrawiam
 
pościel do łóżeczka racja że na początku dziecko powinno spać w beciku, ale tą pościel można wykorzystać do wózeczka na wymianę z kocykiem jak się zabrudzi. a kupując poduszeczkę trzeba zwrócić uwagę żeby nie byłą zbyt puszysta, powinna być płaska

Pościel do łóżeczka w wózku??? Trzeba by ją było na pół złożyć, więc uważam że to za dużo warstw jak na przykrycie dziecka, nawet zimą...

Co do kosmetyków to ja nastawiam się na Oilatum, po płynie do kąpieli nie trzeba już stosować oliwki ani kremu...
 
Anna moja szwagierka tak składała kołdrę w wózeczku że połowa była pod dzidzią i połowa na, tylko wiadomo że już wtedy nie zakładała kombinezonu tylko cieplejszy pajacyk i czapa i śmigała z małym tak całą zimę. tylko fakt że tą gondolę miała galantą, bo niektóre to są małe i to już wtedy nie wypala. Ja tam kupuje pościel od razu. Raz że będę już miała z głowy, a dwa że na pewno się przyda prędzej czy później. Kocyk kupiłam jeden i dopiero po porodzie zdecyduję czy mi drugi będzie potrzebny.

Paula raczej mają rację z tymi śpiworkami, ja na zimowe wypady kupię jednak kombinezon, fakt że trudniej dziecko z niego wyjąć i z powrotem zapakować ale na pewno bezpieczniej, a poza tym można będzie pasy w foteliku zapiąć. Trudno dostać śpiworek z tą dziurką na pasy.
 
Ostatnia edycja:
Ja też dopiero zacznę coś kupować. Pampersy chcemy kupić na końcu dlatego, że na aukcjach w internecie może być duuużo swiątecznych promocji :)
Pociesza mnie fakt, że nie muszę dużo kupować, bo łóżeczko dostałam i wanienkę, mama pokupowała kocyki a kuzynka dała i pościel do łóżeczka i ciuszki po swojej córce:) Kwestia kupienia tylko kombinezon na zimę, parę sztuk śpioszków, pieluszki i wózek.
Więc cieszę się, że dużo zaoszczędziłam.
Dowiedziałam się z jakiegoś czasopisma, że nie ma sensu kupowania na zapas oliwek, kremów na odparzenia tak samo proszków specjalnych do ciuszków. Bo jeśli dziecko nie będzie miało alergii, ani odparzeń to się zmarnuję. Więc też kupię dopiero jakby coś się działo.

 
reklama
jeszcze odnośnie kosmetyków chciałam zapytać, a co z kremem ochronnym na zimę do buźki, chodzi mi o taki na mróz. Czy one są dopiero od któregoś miesiąca. Orientujecie się?
Znalazłam taki od pierwszych dni życia z BAMBINO i chyba powinien być dobry

Czyli na dobrą sprawę na początek wystarczy płyn do kąpieli? Ja chyba mimo wszystko kupię małą oliwkę, to się nie popsuje zamknięte. W razie jak się coś pojawi to będę miała pod ręką i nie będę musiała gnać na syrenie do sklepu czy apteki. Tym bardziej że mieszkam na wsi

A butelka? ja co prawda zamierzam karmić piersią, ale butelka będzie i tak potrzebna, że by np dać herbatki z kopru w razie kolki... Chyba taka najzwyklejsza wystarczy? np. z tommee tippe antykolkowa 150ml
 
Ostatnia edycja:
Do góry