reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś ,butelka a może mieszane??

Bra - tak jak pisała aniaap - MALTAN. Ja smaruję normalnie (nie grubo) raz dziennie, bo tak mi wygodnie i może rzeczywiście sutki są "wydelikacone", jak pisze Hope, ale mogę je już teraz miętosić i wyginać i są mniej drażliwe niż kilka dni temu, więc będę smarować dalej. Na ulotce jest napisane, że można smarować już 2 miesiące przed porodem. Jak ma to pomóc, to dlaczego nie spróbować??;-)
 
reklama
ja pamiętam jak Vi wysza górna jedynka(oczywiście dolne miała pierwsze)
i jak mnie wtedy użarła jak ją karmiłąm do spania a póżniej poszłam się kąpać..
to mi pod prysznicem krew z sutka curkiem leciała:szok:
to zadecydowało o tym że postanowiłam ją już odstawić:-D
 
U pierworódek i tak najważniejsze jest prawidłowe przystawienie do piersi (reszta myślę, ma doświadczenie), postarajcie się wymusić na personelu pomoc w tej kwestii od pierwszego karmienia, bo wystarczy tylko raz źle przystawić, żeby popękały i krwawiły. A personel niespecjalnie chętny, więc się domagajcie głośno ;-) Ważne jest jak się trzyma dziecko, pod jakim kątem i co dzidzia ma w ustach, a dokładniej ile ;-) Nie sam sutek tylko wraz z otoczką (wiadomo, nie całą, chociaż tu dużo zależy od urody mamy).
 
oj tak
ja pamietam jak u mnie przyszła jedna babka i mi ładnie pokazała jak mam karmić..
i było super ..
a na wieczór przyszła 2 babka ,. wyszarpała mnie za cyca.. pokazała inny sposób jak mam przystawiać.. powiedziała ze tak jak robię to jest źle mimo iż móiłam że inna pielęgniarka mi tak pokazała.. no i od tego czasu mała nie umiała załapać cyca..i zaczeły się problemy .. teraz sie nie dam żeby mi coś wmawiały
powiem że umiem i wara od moich piersi:-D
 
Przy okazji piersi :-D Mam na sobie wyjściowy biustonosz (czytaj: nie sportowo-domowy worek tylko koronka z fiszbinami) i mówię do TZ:
- muszę uważać, żeby nie poplamić mlekiem
- a co, nie założyłaś podpaseczek?

:-D:-D:-D Ten mój chłopina wie, że dzwoni, ale nie bardzo w którym kościele :-D

Także dziewczyny, od dziś noszę podpaseczki laktacyjne :-D
 
:-D:-D po takie zakupy wolę go nie wysyłać, chociaż może znalazłby podpaseczki laktacyjne ze skrzydełkami?:-D
 
reklama
Do góry