reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki biodegradowalne

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Czy któraś z mam używa? Widziałam w Rossmannie, nazywają się bambibioo, są droższe od standardowych ale zastanawiam się nad kupnem, no i najważniejsze pytanie czy wiecie coś na temat tej biodegradowalnosci, czy to nie aby tylko chwyt reklamowy?
 
reklama
Rozwiązanie
ja jednak przeszłabym w pieluszki wielorazowe. Po pierwsze na dłuższą metę wychodzi to taniej, a drugie że i dla planety jest lżej. Duzo się mówi też o tym, bo podpaski jednorazowe zlikwidować i ja jestem jak najbardziej za tym. Jeżeli już to przeszłabym w kubeczki menstruacyjne.
Mnie temat wielorazówek nie interesuje, pytałam o bio :) uważam że są inne rzeczy które można robić dla planety, rezygnacja z pieluszek i podpasek to wg mnie poświęcenie nie warte zabawy
reklama
Tak naprawdę to zależy od Ciebie co Wam najlepiej się sprawdzi. My chcemy pierwsze miesiące używać bio, a po 3 miesiącu spróbować wielo. Przekonują mnie otulacze i wkłady frotte plus papierek. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
 
To prawda, niestety. Czytając wczoraj Wasze posty sama zaczęłam szukać pieluszek wielorazowych, są śliczne. Faktycznie łatwe do ogarnięcia tylko na raz trochę drogie ale licząc np. Kupowanie co chwilę paczki pampków to i tak jesteśmy do przodu. Jestem szczerze zainteresowana tym tematem i dobrze że się pojawił.
Jeśli można prosić o więcej info z doświadczenia ile takich pieluszek kupić np. Oczywiście wiem że to wszystko sprawa indywidualna ale tak mniej więcej chciałam się zorientować i by nie zaśmiecać tutaj to nawet priv piszcie.
Dzięki [emoji4]
Tu masz ile potrzeba.
 

Załączniki

  • Screenshot_20190713-092305.jpg
    Screenshot_20190713-092305.jpg
    363,9 KB · Wyświetleń: 41
nie każdego stać na eko rozwiązania, ja to rozumiem.
przez pierwszy rok życia córki wydałam na pieluszki i wszystko co z tym związane (chusteczki, podkłady na przewijak, itd, wszystko...) jakieś 1500zł, a pieluszki, które mam powinny starczyć do końca pieluchowania - jak coś dokupię, to będzie widzimisię, a nie potrzeba (część to kwota "zwrotna", ewentualnie po prostu do zaoszczędzenia przy następnym dziecku, no i można sporo taniej).
Z ciekawości, ktoś wie, ile się wydaje na jednorazówki przez pierwszy rok? Ewentualnie przez cały okres pieluchowania?
 
Tak naprawdę to zależy od Ciebie co Wam najlepiej się sprawdzi. My chcemy pierwsze miesiące używać bio, a po 3 miesiącu spróbować wielo. Przekonują mnie otulacze i wkłady frotte plus papierek. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Papierki u nas leżą - tzn miały duży sens w fazie przejściowej, między stricte płynną kupą a uformowaną. Jak już kupki są normalne, to bez papierka odwracam pieluszkę nad WC i spada [emoji6]

No i najbardziej polecam wielo na pierwsze miesiące [emoji6] przewijałam młodą po 15x dziennie... Przed karmieniem, potem karmiłam i w trakcie karmienia w 90% była kupa, więc po karmieniu przewinęłam, jak przewinelam to musiała dojeść... [emoji23] Ale moja to hnb, jedzące wtedy co najmniej kilkanaście x dziennie [emoji23]
Pierwsze 3 miesiące poszły na 20 pieluszkach tetry katal 50x50, 4 otulaczach plus 3 zapinki snappi. Potem dokupiłam tetrę 60x60 (moja córka jest drobna, teraz ma rok czasem dostaje tetrę 70x70, bez otulacza - idealne na lato do ogródka - pupa oddycha, a nie siądzie gdzieś na chwasty [emoji23])
Zużytą pieluszkę wrzucałam do wiadra z wodą, potem wszystko do pralki na płukanie (mleczna kupka się rozpuszcza bez problemu), a potem dorzucałam resztę ubranek, pranie, do suszarki, i gotowe [emoji6]
 
Po okresie noworodkowym używam głównie kieszonek - są najwygodniejsze, zaakceptowane też przez panie w żłobku, itd. Plus kilka formowanek i czasem tetra ;)
Kieszonek mam niecałe 20, i mogłabym prać co 3 dni, ale i tak piorę co 2 - z ubrankami, których nie mam jakoś mega dużo [emoji6]
Kieszonki są różnych firm, różnią się między sobą, mają minimalnie inne kształty - jedne lepiej pasują na drobniejsze dzieci, inne na szersze, itd. Mnie najbardziej pasują kokosi, mam też jedną śliczną ekomajty, coś tam ecodidi, coś katal [emoji6]

Jak się nie ma jeszcze dziecka, to świetnie się sprawdza powiedzenie rodzinie/znajomym, że się chce wielo (każdy pl porodzie chce przyjść "z czymś", część na szczescie pyta "co wam trzeba") - zamiast 5 takich samych grzechotek itd. niech kupią pieluszki - kieszonki, aio, otulacze, czy co im się spodoba - będzie przegląd różnych firm, wzorów, no i nie będzie trzeba tak inwestować, a oszczędności na jednorazówkach będą mega [emoji6]
 
Tu masz ile potrzeba.
Trochę się już zmieniło od tego czasu, o tyle, że kieszonki można bez problemu prac w 60 stopniach [emoji6]
Wkłady można samemu "uszyć" (zdarzało mi się używać scierek z mikrofibry złożonych na 3 - jak szyję, to naszywam z jednej strony na nie bawełnę/bambus, to są mega chłonne [emoji23])
Wkłady można też suszyć w suszarkach bębnowych, niektóre aio też [emoji6]
 
przez pierwszy rok życia córki wydałam na pieluszki i wszystko co z tym związane (chusteczki, podkłady na przewijak, itd, wszystko...) jakieś 1500zł, a pieluszki, które mam powinny starczyć do końca pieluchowania - jak coś dokupię, to będzie widzimisię, a nie potrzeba (część to kwota "zwrotna", ewentualnie po prostu do zaoszczędzenia przy następnym dziecku, no i można sporo taniej).
Z ciekawości, ktoś wie, ile się wydaje na jednorazówki przez pierwszy rok? Ewentualnie przez cały okres pieluchowania?
Pierwszy rok jednorazówek mniej więcej wygląda tak :
Jedna paczka pampersów wystarczy na około 5 - 7 dni w zależności ile używamy czyli miesięcznie około 5 paczek pampersów w kwocie 30 zł (tutaj zależy kto jaką firme używa) daje 150 zł razy 12 miesięcy 1800 zł do tego oczywiście chusteczki nawilżane, krem, puder podkłady dla noworodka w przeliczeniu całości jakieś 2200 - 2400 zł. No chyba że droższe pampersy to wychodzi więcej a chusteczki paczka około 5 zł taka paczuszka bynajmniej u mnie wystarczyła na 3 dni
 
ja jednak przeszłabym w pieluszki wielorazowe. Po pierwsze na dłuższą metę wychodzi to taniej, a drugie że i dla planety jest lżej. Duzo się mówi też o tym, bo podpaski jednorazowe zlikwidować i ja jestem jak najbardziej za tym. Jeżeli już to przeszłabym w kubeczki menstruacyjne.
 
reklama
ja jednak przeszłabym w pieluszki wielorazowe. Po pierwsze na dłuższą metę wychodzi to taniej, a drugie że i dla planety jest lżej. Duzo się mówi też o tym, bo podpaski jednorazowe zlikwidować i ja jestem jak najbardziej za tym. Jeżeli już to przeszłabym w kubeczki menstruacyjne.
Mnie temat wielorazówek nie interesuje, pytałam o bio :) uważam że są inne rzeczy które można robić dla planety, rezygnacja z pieluszek i podpasek to wg mnie poświęcenie nie warte zabawy
 
Rozwiązanie
Do góry