reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluszki biodegradowalne

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Czy któraś z mam używa? Widziałam w Rossmannie, nazywają się bambibioo, są droższe od standardowych ale zastanawiam się nad kupnem, no i najważniejsze pytanie czy wiecie coś na temat tej biodegradowalnosci, czy to nie aby tylko chwyt reklamowy?
 
reklama
Rozwiązanie
ja jednak przeszłabym w pieluszki wielorazowe. Po pierwsze na dłuższą metę wychodzi to taniej, a drugie że i dla planety jest lżej. Duzo się mówi też o tym, bo podpaski jednorazowe zlikwidować i ja jestem jak najbardziej za tym. Jeżeli już to przeszłabym w kubeczki menstruacyjne.
Mnie temat wielorazówek nie interesuje, pytałam o bio :) uważam że są inne rzeczy które można robić dla planety, rezygnacja z pieluszek i podpasek to wg mnie poświęcenie nie warte zabawy
Osobiście nie stosowałam wielo ale tak patrząc to nie wydaje się być jakieś bardzo czasochłonne. Pralka suszarka i gotowe. Inne rzeczy i tak trzeba wyprać więc zamiast do kosza do pralki.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi, natomiast miałam na myśli pieluszki jednorazowe (nie wielo) ale eko, biodegradowalne. Jeśli któraś z Was takich używała to proszę o opinie
 
Dziękuję za odpowiedzi, natomiast miałam na myśli pieluszki jednorazowe (nie wielo) ale eko, biodegradowalne. Jeśli któraś z Was takich używała to proszę o opinie
Kupiłam, wyglądają ok, niedługo przetestuje ;) Ale efektu biodegradiwalnosci niestety sprawdzić nie jestem w stanie. Wyglądają raczej standardowo jak jednorazowki więc myślę że to raczej marketing. Może choć bardziej przyjazne dla pupy będą :)
 
Kupiłam, wyglądają ok, niedługo przetestuje ;) Ale efektu biodegradiwalnosci niestety sprawdzić nie jestem w stanie. Wyglądają raczej standardowo jak jednorazowki więc myślę że to raczej marketing. Może choć bardziej przyjazne dla pupy będą :)
Niby ich produkcja nie powoduje żadnych odpadów, ale informacji o ile czas rozkładu jest krótszy niestety nie da się znaleźć i myślę, że nikt nie wie tego.
 
Niekoniecznie po problemie... planeta jest nasza wspólna. Decydując się na wielorazowe zmniejszasz produkcję śmieci, są osoby dla których to jest ważne. My od dawna less waste. Pieluchy z odchodami nie można zrecyklingować, a rozkłada się 400 lat. Warto mieć świadomość.
Są ludzie którzy są w 100 % eko a są tacy którzy nie mają że tak powiem "fazy" na taki styl życia. I chcąc nie chcąc trzeba się z tym pogodzić.
 
Są ludzie którzy są w 100 % eko a są tacy którzy nie mają że tak powiem "fazy" na taki styl życia. I chcąc nie chcąc trzeba się z tym pogodzić.
Faza na taki styl życia... No cóż. To powinien być obowiązek wszystkich, bo jesteśmy na skraju kataklizmu ekologicznego. Link do: Nowy raport ONZ: Wkroczyliśmy na ścieżkę biologicznej zagłady
Rozumiem, że nie wszyscy czują taką potrzebę, żeby myśleć o tym, ale sytuacja jest bardzo poważna i nikt nie powinien tego ignorować.
 
Ostatnia edycja:
Z tymi Ekopieluszkami z Rossmana jest tak, że po odczepieniu rzep wyrzucić możesz na kompostownik. One sa bambusowe więc w pełni biodegradowalne. Trochę martwi mnie ilość w paczce, bo to trochę mało przynajmniej na początku. W grudniu się okaże czy są dobre.
 
Już jeden kraj zakazał pieluszek jednorazowych. Ciekawe co na to inne. Choć wątpię by coś w szybkim tempie globalnie miało się zmienić.
 
reklama
To prawda, niestety. Czytając wczoraj Wasze posty sama zaczęłam szukać pieluszek wielorazowych, są śliczne. Faktycznie łatwe do ogarnięcia tylko na raz trochę drogie ale licząc np. Kupowanie co chwilę paczki pampków to i tak jesteśmy do przodu. Jestem szczerze zainteresowana tym tematem i dobrze że się pojawił.
Jeśli można prosić o więcej info z doświadczenia ile takich pieluszek kupić np. Oczywiście wiem że to wszystko sprawa indywidualna ale tak mniej więcej chciałam się zorientować i by nie zaśmiecać tutaj to nawet priv piszcie.
Dzięki [emoji4]
Faza na taki styl życia... No cóż. To powinien być obowiązek wszystkich, bo jesteśmy na skraju kataklizmu ekologicznego. Link do: Nowy raport ONZ: Wkroczyliśmy na ścieżkę biologicznej zagłady
Rozumiem, że nie wszyscy czują taką potrzebę, żeby myśleć o tym, ale sytuacja jest bardzo poważna i nikt nie powinien tego ignorować.
 
Do góry