reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy godne uwagi

MOje doświadczenia następujące:

- pierwsze były huggiesy new born (mała paczka - akurat na szpital) - były ok.
- pampers premium (białe opakowanie, z siateczką) - jak dla mnie rewelacja, przede wszystkim przy pierwszych kupkach :tak: Te polecam najbardziej, jeśli finanse pozwalają
- pampers zwykłe, chyba new born też zwane - całkiem ok
- baby dream (rossman) - też mają siateczkę, jak pampers premium, ale odnosiłam wrażenie, że synowi w nich źle...
- dada z biedronki - jak dla mnie identyczna jak zwykłe pampers (a cena niższa); polecam jak najbardziej (opcja u nas, choć ostatnio zrobiliśmy zapas na allegro pampers sleep)
- huggiesy (3 - dostaliśmy pakę w prezencie) - i tu już się nie sprawdziły za dobrze
- obecnie zaczynamy wspomniane pampers sleep and play - rozm.4 (nowość na rynku jakoby) - jak na razie bez zarzutu, choć wydają mi się mniej chłonne (może to tylko złudzenie wywołane wzmożonym oddawaniem moczu przez syna w ostatnich dniach z powodu infekcji)
- softino (LIDL) i te drugie; były gdzieś po drodze po jednej paczce - oceniam jako średnie, poza tym cenowo żadna konkurencja
- happy mieliśmy jakieś 4 sztuki (jak nam zabrakło w szpitalu, to myk do sklepiku na sztuki), więc się nie wypowiadam, bo za mało, by wydać wiarygodną opinię

Ale jak napisano wyżej - każde dziecko inne; trzeba samemu próbować, bo to BARDZO indywidualna sprawa ;-)
 
reklama
U córy używałam tylko Pampersów w zielonym opakowaniu, raz skusiłam się na Huggies, ale córa dostała wysypki i odparzyła pupę, więc już nie testowałam innych (z resztą 10 lat temu nie było aż takiego wyboru jak teraz).

U synka zaczęłam od babydream new born, których używałam w szpitalu i były ok. Kolejną paczuszkę mieliśmy już z Biedronki czyli Dada i te są u nas numerem 1. Jak mały miał z pół roczku miałam możliwość testowania ze streetcom Pampers sleep and play i to była porażka, synek po nocy budził się z mokrą piżamką. Następnie trafiłam na promocję w Tesco ich pieluszek, takich w zielonym opakowaniu (nie pamiętam nazwy) nie były złe, ale jednak lepsze były Dada i do nich wróciliśmy na stałe. Ostatnio kupiłam Pampersy te zielone, ale zawiodłam się, nie są już takie jak za czasów córy, co nie znaczy, że są złe.

Wg mnie nr 1 z tych tańszych - Dada, nr 1 z droższych - zielone Pampersy.
 
My zaczynialiśmy od happy do szpitala zupełnie mi nie pasowały sztywne i szerokie.
Później huggies rozm. 2 były super ale rozm 3 i 4 dla mnie kompletna porażka Julkę momentalnie odparzyło :no:
Po drodze były też Dada ale przy większych rozmiarach i promocjach na pampersy róznica była nie wielka, dla mnie absolutnym nr.1 były pampers, chłonne, mięciutkie idealnie :tak: przy kolejnym szkrabie tylko i wyłącznie pampersy ;-)
 
Pierwsze jakich użyłam to były Pampers Newborn takie w żółtym opakowaniu jeszcze w szpitalu i nie byłam zadowolona synuś miał całą pupę odparzoną drugi raz bym ich nie kupiła.Później kupiłam pieluszki Dada okazały się naprawdę fajne żadnych oparzeń , uczuleń , dobrze chłonęły i dość długo używałam tylko ich.Skusiłam się też na pieluszki Babydream z Rossmenna i też okazały się całkiem fajne chociaż mało chłonne w porównaniu do Dady dlatego jednak wróciłam do biedronki po pieluchy.Któregoś dnia trafiłam w biedronce na Huggiensy Premium w promocji i kupiłam na próbę , pech chciał że dziecko zaczęło akurat ząbkować , dostało biegunki i się strasznie odparzyło zraziłam się do tych pieluch jakiś czas stały i używałam dady.Jak pupka się wyleczyła to zużyłam resztę Huggiens żeby się upewnić czy to wina pieluszek okazało się jednak że wszystko było super , więc winna była rzadka kupka.Później znowu była Dada i nie miałam zamiaru eksperymentować dalej,ale trafiłam na pieluszki Pampers Sleep & Play więc spróbowałam bo miały przestępną cenę.Okazały się strzałem w 10 jak dla mnie okazały się rewelacyjne , pachnące , wygodne w zakładaniu dzięki szerokim rzepom , ładnie przylegają do ciała.Dziś używam Pampers Sleep & Play na przemian z Dadą.Moje podium :) wygląda tak :

1.Pampers Sleep & Play
2.Dada
3.Huggies Premium
4.Baby Dream

Prawda jest taka że każde dziecko jest inne i niestety najlepsze pieluszki wybiera się metodą prób i błędów niestety.Ale zawsze dzięki opinią może uda się szybciej trafić w te idealne :).
 
Ostatnia edycja:
wielorazowe chodzi ci o tetre rozumiem?? Ja do 1,5 miesiąca używałam , bo niemowlę kupki robi co trochu nawet 10 razy na dobę więc z pampersami ciężko wyrobić poza tym tetra oddycha i częściej się zmienia więc odparzenia też mało kiedy wychodzą, a tak już później to pampersy, bo troszkę jest zabawy w pieluszkach
 
u nas najpierw poszły pampersy te w białym opakowaniu do szpitala, potem te w zielonym, ale od ok 9 mca tylko dada i dla mnie są praktycznie takie same ja pampersy, tylko tańsze. Przy drugim dziecku na pewno zakupimy dada, jak się sprawdzą to będziemy używać. Huggisy okazały się sztywne, a pampers sleep & play bez tych rozciągliwych boczków to luftu.
 
reklama
Do góry