reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

U mojego synka przyjażń ze szczoteczka do zębów zaczęła sie ,kiedy wyszły pierwsze ząbki.Sa takie dni,kiedy nie chce myć,albo chce tylko i wyłącznie sam,ale z reguły nie ma problemu...Grunt to przykład i dobra zabawa..:tak:
Mamy pastę Elmex i używamy jej raz dziennie,a rano po prostu myjemy wodą.Kiedy mycie jest niemożliwe,daje synkowi po prostu do picia wodę,aby przpłukał bużkę chociaz troszkę(po słodkościach na przykład)
 
reklama
My używamy wciąż gumowej szczoteczki w formie nakładki na palec. Ale to się wkrótce musi zmienić, bo Syn potwornie mocno gryzie mnie po palcach. Pastę mamy "Primi dentini" Chicco.
 
Dziękuje ślicznie za wszystkie odpowiedzi,jednak mam jeszcze mały dylemat:po umyciu ząbków pastą zazwyczaj trzeba je wypłukać wodą i wypluć.Czy płukacie buzie waszych smyków? Jeśli tak to w jaki sposób? Bo jakoś standardowe płukanie (czyli kubeczek z wodą) nie bardzo pasuje do malucha,który nie potrafi jeszcze wypluwać.
 
Dziękuje ślicznie za wszystkie odpowiedzi,jednak mam jeszcze mały dylemat:po umyciu ząbków pastą zazwyczaj trzeba je wypłukać wodą i wypluć.Czy płukacie buzie waszych smyków? Jeśli tak to w jaki sposób? Bo jakoś standardowe płukanie (czyli kubeczek z wodą) nie bardzo pasuje do malucha,który nie potrafi jeszcze wypluwać.
To prawda,trudno o nauke wypluwania wody u tak małych dzieci.Ja Ci powiem,ze pasty używam bardzo mało,malutką kropeczkę pasty wcieram w szczoteczkę i myje ząbki,potem myje szczoteczkę i juz synek sam sobie "szoruje' wodą.W ten sposób nie przejmuje sie bardzo wypluwaniem pasty,bo na to jeszcze za wcześnie u nas.:tak:
 
Ja na poczatku tez mylam mala iloscia pasty:tak: jak robila sie piana to wybieralam i oplukiwalam szczoteczke...tak dlugo to robilam az bylo jej co raz mniej...Pasta ogolnie sie nie przejmoj bo jest tak zrobiona by nie zaszkodzic dziecku...Moja Noemi juz nauczyla sie wypluwac piane i plukac ale czasami jej sie zdaza ze jeszcze sobie ja polknie ;-)
 
Moj synek mial 11 m-cy jak wyszly mu dwie dolne jedynki, dzis ma troszke ponad 2 latka i nadal nie ma dolnych 3 (gorne dopiero co mu wychodza), nie wspomne juz o 5 (tez zadnej). Przy tym bardzo ciezko przechodzi zabkowanie-placze po nocach okropnie i duzo pije!wiec mysle ze nie ma sie czym marwtic!im pozniej wychodza tym zdrowsze zabki;-)
 
Dziękuje ślicznie za wszystkie odpowiedzi,jednak mam jeszcze mały dylemat:po umyciu ząbków pastą zazwyczaj trzeba je wypłukać wodą i wypluć.Czy płukacie buzie waszych smyków? Jeśli tak to w jaki sposób? Bo jakoś standardowe płukanie (czyli kubeczek z wodą) nie bardzo pasuje do malucha,który nie potrafi jeszcze wypluwać.
a jakiej mamo pasty używasz dla dziecka, z apteki??bo z tego co sie orientuje to dopiero po ukończeniu 2 lat można stosować pastę ze względu na fluor ;/

a u nas od pierwszego ząbka czyli ok 6 miesiąca szczotkowanie gumowa szczoteczka zakładaną na palucha maly na początku trochę protestował ale teraz wydaje dziwaczne odgosy i jest wesolo, ma tez swoja prawdziwa dziececa szczoteczke kotra sluzy jako podgryzacz w wolnej chwili :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
a jakiej mamo pasty używasz dla dziecka, z apteki??bo z tego co sie orientuje to dopiero po ukończeniu 2 lat można stosować pastę ze względu na fluor ;/

a u nas od pierwszego ząbka czyli ok 6 miesiąca szczotkowanie gumowa szczoteczka zakładaną na palucha maly na początku trochę protestował ale teraz wydaje dziwaczne odgosy i jest wesolo, ma tez swoja prawdziwa dziececa szczoteczke kotra sluzy jako podgryzacz w wolnej chwili :)
My używamy takiej
Elmex dla dzieci do mlecznych ząbków
a z bezfluorowych polecam
Nenedent Baby Pasta Pierwsze Ząbki + silikonowa szczoteczka
 
Do góry