reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

Witam,
Zauważyłam wczoraj zaczerwienienie przy paznokciu na dużym palcu u stópki mojej Zuzi. Boję się że to wrastający paznokieć. Macie jakieś doświadczenie w tej sprawie? To chyba bardzo boli?:-( Bardzo proszę o radę.
 
reklama
Kobitki jezeli zauwazycie jakies plamki na zabkach od razu leccie do stomatologa niech zobaczy co to jest,moj maluszek mial niewielka plamke po miesiacu mial juz na dwoch zabkach,wiec wybralismy sie do pani stomatolog,byl to poczatek prochnicy,z tym ze ta pani byla tak cudna ze nic z tym niezrobila,kazala tylko szczotkowac tak jakbym tego nierobila wogole(prawdopodobnie prochnica jest uwarunkowana genetycznie),ale po kolejnym miesiacu jak moj maly zaczal miec dziwne przednie zabki postanowialam isc do innego lekarza i co sie okazuje ze ma odwapnienia czyli pierwsze stadium prochnicy,druga pani okazala sie byc wspanialym stomatologiem,ma babka podejscie do dzieci,pierw probowala je uratowac ozonowaniem,ale niestety wkoncu musielismy sie zdecydowac na zabieg lapisowania,i fakt faktem moze to brzydko wyglada ale jestem spokojna ze za rok moje dziecko bedzie mialo cale zabki a nie tylko kikuty,i gdybysmy trafili od razu do tej pani mialy tylko 2 czarne zabki a tak ma prawie wszytskie gorne,no coz z mloddszym jestem juz bardziej uczulona.


PAMIETAJCIE PROCHNICA NA MLECZAKACH POSTEPUJE BARDZO SZYBKO,NIBY NIC A ZA MIESAIC MOZE JUZ ZABEK BOLEC:zawstydzona/y:
 
Witam.
My również stosujemy ten zabieg (dokładnie nie wiem jak się nazywa) ale wiem, że ma za zadanie hamowanie próchnicy.
U nas będą 3 zabiegi co jakieś 2 tygodnie potem przerwa pólłroczna i wtedy zobaczymy co dalej (tzn pani doktor).
Podczas tej przerwy dodatkowo pani doktor posmaruje ząbki Kuby fluorem.
Wygląda to rzeczywiście nieładnie - no ale cóż zaniedbało się to się teraz cierpi!!!
Pozdrawiam.
 
Powiem krótko, jesteśmy po jednej serii, zaczeliśmy po tym jak ząbek się ukruszył i mimo zabiegów kilka dni temu znowu kawałeczek odpadł, no i to czarne już nie jest takie czarne a wręcz wydaje mi się że znikneło i znowu widać próchnicę.
Generalnie dentysta powiedział że ząbek napewno się dalej nie ukryszy po tym lapisowaniu a jednak i zastanawiam się teraz nad zmianą dentysty bo w maju będzie już po tej 3 miesięcznej przerwie więc znowu będzie musieli chodzic.
 
Ja ogladam czasem ząbki synkowi i wydaje mi się, że są zdrowe. Bylismy niedawno profilaktycznie u stomatologa, ale synek nie chciał buźki otworzyć, zaledwie uchylił :sorry2:. Chciałam, zeby lekarka obejrzała ząbki, ale cóż. Nie chciałam synka stresować. Pójdziemy jeszcze raz za jakis czas.:tak: Chciałam zalakować ząbki, bo to ponoć dość skuteczna ochrona przed próchnicą. Można zalakować zęby trzonowe, ale muszą być całkiem zdrowe. Ciekawe, czy się nam to uda?
 
czesc dziewczyny:-) jestem mama dwuletniego chlopca. Niedawno bylam z nim pierwszy raz u dentysty,ktory stwierdzil pruchnice.Jestem bardzo zaniepokojona tym faktem,poniewaz jego zabki nie wygladaja najlepiej a na razie nic nie mozna z tym zrobic.Lekarz stwierdzil iz jest to zaniedbanie z mojej strony,poniewaz nadal je mleko z butelki. W chwili obecnej mieszkam w anglii. Tutejsi lekarze stanowczo odradzaja mi karmienie synka kaszka manna,a tymbardziej z butelki. Doradzcie cos;-) tomus bardzo lubi kaszki je rano i wieczorem. kubeczki niekapki,kubeczki ze slomka nic nie pomaga......................................................help
 
My mamy ten sam problem,
wybieramy się w przyszłym tygodniu do stomatologa i lapisowanie nas nie ominie:-(
Kurcze, Mato ma dopiero 2 lata i miesiąc a już będzie miał czarne ząbki (czy one robia sie czarne czy brunatnobrązowe???????).
Mato ma taki osad żółty na ząbkach przy dziąsle więc to juz chyba początek próchnicy:-:)-:)-(
Z myciem zębów jest kłopot ponieważ jak sam myje to tylko gryzie szczoteczkę, a jak chcę mu umyć z przodu to jeste mega płacz
 
Ja z moją córką byłam już trzy razy na takim zabiegu raz w miesiącu,bo psuły jej się jedynki.
Też miała taki osad przy dziąsłach(na początku myślałam że to brudne od pokarmu)
Ząbki mają tylko lekko zmieniony kolor(nie są czarne).:tak:

Więc lepiej się nie martwić że takie małe dziecko a nie ma bielutkich zębów.Przynajmniej ma zdrowe.Bo gorzej napewno będzie wyglądać jak bedzie miało czarne ale od próchnicy.


ff55399357.png
 
reklama
Do góry