reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja dzidziolkow

Dziewczyny,mam pytanko,czy nadal po kąpieli nacieracie maluchy oliwką? Bo czytałam że powinno sie to robić gdy skorka malca jest przesuszona,w innym wypadku wystarczy tylko lekki balsam dla dzieci,bo oliwka poza tym zatyka pory i skórka nie może oddychać..
I czy cały czas przemywacie oczka solą fizjologiczną? w aptece od niedawna sól mozna kupic tylko na receptę i nie chce mi sie non stop biegac do lekarza po nowe recepty,kto to wogóle wymyslił?
 
reklama
Ja Marcela już od dawna niczym nie nacieram i jest zdrowiutki i śliczniutki. Zresztą moja znajoma pediatra mówiła, że najlepiej nie używać żadnych kosmetyków lub zminimalizować. Ja również słyszałam że oliwka zatyka pory. Kiedyś po każdej zmianie pieluszki pudrowałam pupcię Marcelinkowi, bo myślałam że tak dobrze, aż nabawił się mocno czerwonej i łuszczącej się skórki w miejscu styku z pampersem. Smarowałam go wówczas taką czekoladową maścią-rewelacja-pomogło-od tamtej pory nic nie używam, tylko do przecierania pupy chusteczek pampers i jest git. Do kąpieli mydełko bambino i szamponik Hipp różowy.;-)
 
My kapiemy sie w johnson&johnson head to toe. Smarujemy oliwka tylko od czasu do czasu, ale tylko dlatego ze teraz jest zima i skorka jest troszke bardziej przesuszona. Miki nawet jak byl malutki, w upaly nie smarowalismy go, bo sie pocil. A oczek sola nigdy nie smarowalismy i jest sdrowy jak rydz:tak:
 
Oluś ,ja kąpię Zuzię nadal w Oilatum z parafiną,czasem w Ziajce a oliwki używam już tylko do masażu...Pupcię niezmiennie smaruję Alantanem-na dzień kremem,na noc maścią,przy jakiś zaczerwienieniach-Sudocrem i ani śladu wysypki,przesuszeń,czy odparzeń...
 
No,podobno z oliwką lepiej nie przesadzać...Bo to tak jakbyśmy swje buzie nią natarły...Tłusto,lepko i bez sensu...
 
ja też od dawna balsamem , mam NIVEA i chwalę, kąpię też w NIVEA płynie do kąpieli, dupka nivea kremem do dupki, czasem sudocrem
 
Olu jeśli chodzi o sól do przecierania oczek to my wcale nie stosowaliśmy,trzeba stosować tylko wtedy gdy coś sie dzieje z oczkami(np ropieją) a tak nie ma potrzeby.
Oliwkę stosuję ale tylko na nóżki po kąpieli bo ma wysuszone. Mała ma też suche policzki i nie wiem czym smarować bo oliwka nie pomaga a krem bambino chyba jeszcze gorzej wysusza:baffled::confused: kilka razy posmarowałam i jest jeszcze gorzej. A czym wy smarujecie buziolki???
 
reklama
jA Tulce buźkę smaruje kremem Ziajki lub Oliatum tak zamiennie, aby skóra się nie przyzwyczaiła.

Dziewczyny a czym myjecie włoski dzieciaczkom ????
 
Do góry