reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Petycja do Ministerstwa

Wogóle znalazłam tak:
Kobiecie w ciąży przysługują wizyty położnej środowiskowej przed porodem - jedna wizyta tygodniowo od 21. do 31. tygodnia ciąży i dwie wizyty tygodniowo od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.
Później poszukam odpowiednich odnośników i zweryfikuję tą wiadomość.

edit.. Jeśli petycja ma zostać potraktowana poważnie, to moim zdaniem nie można pisać o informowaniu kobiet o tym co im podają - bo to tak naprawdę dotyczy to wszystkich ludzi korzystających ze służby zdrowia, nie można zamykać tego tylko do kręgu kobiet w ciąży.
 
reklama
Wogóle znalazłam tak:
Kobiecie w ciąży przysługują wizyty położnej środowiskowej przed porodem - jedna wizyta tygodniowo od 21. do 31. tygodnia ciąży i dwie wizyty tygodniowo od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.
Później poszukam odpowiednich odnośników i zweryfikuję tą wiadomość.
To samo mi odpisala @Kwiatuszekk23 :) i ona korzystala
 
Wogóle znalazłam tak:
Kobiecie w ciąży przysługują wizyty położnej środowiskowej przed porodem - jedna wizyta tygodniowo od 21. do 31. tygodnia ciąży i dwie wizyty tygodniowo od 32. tygodnia ciąży do terminu rozwiązania.
Później poszukam odpowiednich odnośników i zweryfikuję tą wiadomość.

edit.. Jeśli petycja ma zostać potraktowana poważnie, to moim zdaniem nie można pisać o informowaniu kobiet o tym co im podają - bo to tak naprawdę dotyczy to wszystkich ludzi korzystających ze służby zdrowia, nie można zamykać tego tylko do kręgu kobiet w ciąży.

Super, fajnie ze znalazłaś - gdzie jest to zapisane jakies rozporządzenie jest itp?

Ach nie ma to jak narzędzia o których mało kto wie ;) pytałam wśród znajomych nikt nie słyszałal o tym ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na chwilę obecną doczytałam tylko, że potrzebne jest skierowanie od ginekologa.

A do przemyślenia jeszcze ws. tematu opieki położnych - skrócona szyjka może powodować wcześniejszy poród. Położna przysługuje przez 6tyg po porodzie, w przypadku wcześniaków okres ten jest często spędzany w szpitalu, zaś jak wychodzą do domu już z pomocy położnej skorzystać nie mogą.
 
Na chwilę obecną doczytałam tylko, że potrzebne jest skierowanie od ginekologa.

A do przemyślenia jeszcze ws. tematu opieki położnych - skrócona szyjka może powodować wcześniejszy poród. Położna przysługuje przez 6tyg po porodzie, w przypadku wcześniaków okres ten jest często spędzany w szpitalu, zaś jak wychodzą do domu już z pomocy położnej skorzystać nie mogą.

Dzięki ze zwróciłaś uwagę to bardzo istotna kwestia!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć :)
Jak pisała, któraś dziewczyna to przenośne KTG byłoby świetnym pomysłem, żeby przysługiwało choć jedno na jakiś teren i np z zaleceniem od gin można z niego korzystać.
- może bezpłatne pobieranie leków potrzebnych do utrzymania ciąży (moja koleżanka narzekała strasznie jak miała problemy z szyjką, że jej leki były strasznie drogie na miesiąc i tylko dlatego, że nie leży w szpitalu musi za nie płacić, a np.niektórzy chorzy na inne choroby-niezwiązane z narodzeniem nowego człowieka-odbierają leki za darmo w aptekach...? )
- uważam też, że częstsze USG ciąży jest potrzebne (również dopochwowe). Być może gdybym miała zalecone wcześniej a nie w 20 tyg to bym wyszła z lepszej pozycji startowej, a przy naszych bezobjawowych problemach to ważne.
 
Tak jak Nafoczka pisala. Do.mnie polozna przyjezdzala raz w tygodniu od 21 tc a od 32 dwa razy w tygodniu. To jest cos w stylu szkoly rodzenia. Polozna przynosila lalke I pokazywala co I jak. Na.kazdej wizycie mierzyla cisnienie I sprawdzala tetno dziecka. Sprawdzala tez brzuch czy nie jest twardy. W razie watpliwosci kazala zawiadomic lekarza. Po porodzie w ciagu osmiu tygodni musi byc 6x u dziecka.
Podpisujesz z nia umowe ona jest na NFZ. Na.kazdej wizycie sie podpisujesz. Do mnie przyjezdzala ale np kuzynka musiala jezdzic do n przychodni. Co wedlug mnie jest chore bo.one maja placone za paliwo! Ja trafilam.na Aniola polozna. Teraz nie bylo jej 2 tyd to.dzwonila czy za nia tesknimy.
 
Tak jak Nafoczka pisala. Do.mnie polozna przyjezdzala raz w tygodniu od 21 tc a od 32 dwa razy w tygodniu. To jest cos w stylu szkoly rodzenia. Polozna przynosila lalke I pokazywala co I jak. Na.kazdej wizycie mierzyla cisnienie I sprawdzala tetno dziecka. Sprawdzala tez brzuch czy nie jest twardy. W razie watpliwosci kazala zawiadomic lekarza. Po porodzie w ciagu osmiu tygodni musi byc 6x u dziecka.
Podpisujesz z nia umowe ona jest na NFZ. Na.kazdej wizycie sie podpisujesz. Do mnie przyjezdzala ale np kuzynka musiala jezdzic do n przychodni. Co wedlug mnie jest chore bo.one maja placone za paliwo! Ja trafilam.na Aniola polozna. Teraz nie bylo jej 2 tyd to.dzwonila czy za nia tesknimy.

Wow świetne, to powiem Ci ze pytałam wśród koleżanek świeżych młodszych i starszych mam i żadna nie słyszała o tym. A gdzie i w jaki sposób znajduje się taka położna/podpisuje umowę?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja wpisalam w googlach. Polozna srodowiskowa I nazwe miasta. Wyskoczylo mi na jednej str kilka I wybralam ta ktora miala najblizej. Wiem ze pobiera tez krew. Mi pobierala wymaz na gbs wiec nie musialam czekac w kolejce. I odebrala mi tez wyniki. Malo kto o tym wie. Aaaa I jeszcze sciagala mi szwy bo mialam cc. Ja bylam duzo spokojniejsza jak ona pezyjezdzala. O wszystko moglam zapytac. Np moja,szwagierka z racji ze to jej pierwsze dziecko na nastepny dzien po wyjsciu ze szpitala przyjechala pokazac jak kapac dziecko I.im pomoc przy pierwszej kapieli.
Link do: Opieka położnej przed porodem
 
reklama
Ja wpisalam w googlach. Polozna srodowiskowa I nazwe miasta. Wyskoczylo mi na jednej str kilka I wybralam ta ktora miala najblizej. Wiem ze pobiera tez krew. Mi pobierala wymaz na gbs wiec nie musialam czekac w kolejce. I odebrala mi tez wyniki. Malo kto o tym wie. Aaaa I jeszcze sciagala mi szwy bo mialam cc. Ja bylam duzo spokojniejsza jak ona pezyjezdzala. O wszystko moglam zapytac. Np moja,szwagierka z racji ze to jej pierwsze dziecko na nastepny dzien po wyjsciu ze szpitala przyjechala pokazac jak kapac dziecko I.im pomoc przy pierwszej kapieli.
Przyszła do domu odpłatnie, czy nieodpłatnie na pobranie wymazu? I pytanie czy trafiła Ci się bardzo fajna położna środowiskowa, czy też tak to po prostu działa. I jak w sytuacji jeżeli będzie miała kilka czy kilkanaście takich osób pod opieką (np. Warszawa, duże zagęszczenie ludności, a mniejsze miasta). Trzeba to jeszcze posprawdzać przed petycją... A czy mogłabyś w prywatnej wiadomości podac mi namiary do niej albo sama skontaktować się z nią i zapytać jak to działa?
 
Do góry