reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pessar w ciąży

Dołączył(a)
11 Listopad 2017
Postów
2
Witam, mam pytanie odnośnie wysuwania się Pessara w ciąży dziś miałam taką sytuację,bylam w toalecie i poczułam, że mi się wysunął i faktycznie tak było czy miałyście też taka sytuację? Zrobiłam tak że umyłam go posmarowałam maścią przeciwgrzybiczną i włożyłam tak jak lekarz mi pokazywał.ale martwię się czy dobrze go włożyłam nie czuję go więc jest chyba ok.
 
reklama
Witaj, miałam pessar od 19tc ze wzgledu na krótka szyjke 15mm, dodatkowo luteine dopochwowo więc przy aplikacji tabletki czulam krążek. Ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby wypadł i sama w życiu.bym go nie wkladala bo jaką masz pewność że dobrze siedzi i podtrzymuje właściwie szyjke? A co jeśli źle go wlozylas? I sam fakt ze wypadl jest niepokojący. Na Twoim miejscu zaraz bym biegła do lekarza.
 
Witam, mam pytanie odnośnie wysuwania się Pessara w ciąży dziś miałam taką sytuację,bylam w toalecie i poczułam, że mi się wysunął i faktycznie tak było czy miałyście też taka sytuację? Zrobiłam tak że umyłam go posmarowałam maścią przeciwgrzybiczną i włożyłam tak jak lekarz mi pokazywał.ale martwię się czy dobrze go włożyłam nie czuję go więc jest chyba ok.
Ja też mam pessar, ale nie jest on dla mnie wyczuwalny, nawet podczas aplikowania luteiny. Nigdy mi się nie wysunął. Dla pewności pojechałbym na IP sprawdzić czy dobrze siedzi. Przepraszam, że zapytam ale czy przypadkiem nie masz zaparć?? Mój lekarz mówił, że przy pessarze trzeba ich unikać, gdyż właśnie mogą powodować przesunięcia.
 
Właśnie się kontaktowałam że swoim Gin i potwierdził , że nie mogę przeć z pessar-em. Dla tego się przesunął , fakt wypaść nie wypadł ale był praktycznie na samym brzegu. A zaparcia mam ale nie aż tak duże. Zaczął się u mnie 31 tc.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie się kontaktowałam że swoim Gin i potwierdził , że nie mogę przeć z pessar-em. Dla tego się przesunął , fakt wypaść nie wypadł ale był praktycznie na samym brzegu. A zaparcia mam ale nie aż tak duże. Zaczął się u mnie 31 tc.
Dużo pij (2-3 l najlepiej wody dziennie), odpowiednia dieta i będzie ok :)
 
Mój ginekolog mowil że pessar może się wysuwać i rzeczywiście raz czulam go glebiej raz plycej. W zleceniach powiedział że gdybym czuła że się wysówa to sama mam go palcem wsunąć głębiej. Natomiast jeżeli bym miała tak jak Ty że zupełnie wypadł to nie odwazylabym się go sama sobie założyć, raczej ponownie udalabym się do gina.
 
reklama
Mam pessar od 6.12 i coagle sie glowie czy on moze wypasc niezauwazony. Zapewniali mnie w szpitalu ze nie ma takiej opcji. Od poczatku aplikuje gynalgin i na poczatku mialam z nim problem bo "nie miescil sie" a dzis spokojnie bez problemu "wszedl".

 
Do góry