reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pęcherzyk w macicy a beta hcg ujemna

Magnat

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Październik 2021
Postów
250
Witam. 26.10 trafiłam na wizytę u ginekologa z infekcją. Podczas wizyty Pani doktor pogratulowała mi ciąży i pokazała widoczny pęcherzyk w macicy, który ponoć pięknie się w niej zagnieżdża. Szok! Ciąża? Wizyta kolejna wyznaczona za 2tyg. Przecież tydzień temu miała operację. 28.10 zrobiłam test domowy wynik negatywny…wiec zrobiłam beta hcg z krwi i wynik ujemny. Oburzona możliwą pomyłką dziś poszłam do innego lekarza ginekologa i znów usłyszałam, że w macicy jest widoczny pęcherzyk ciążowy i najprawdopodobniej to będzie ciąża. Badania zlecono na wtorek ( beta+usg). Ból brzucha, plamienia w zapasie dostałam skierowanie na oddział. Czy ktoś był w takiej sytuacji?
 
reklama
A to są zdjęcia z usg
 

Załączniki

  • 48AD4DEC-28AC-4C20-AB9B-18095ECE1D28.jpeg
    48AD4DEC-28AC-4C20-AB9B-18095ECE1D28.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 1 961
  • 6BA27D66-3A37-4DFD-A746-90802616DF03.jpeg
    6BA27D66-3A37-4DFD-A746-90802616DF03.jpeg
    205,5 KB · Wyświetleń: 1 222
Przyznam szczerze, ze intrygujące… zazwyczaj słyszy się o odwrotnych sytuacjach. Aż jestem ciekawa, jak sytuacja się rozwinie. Napisz proszę na przyszłość nawet dla innych, bo często wątki są zaczynane a potem cisza, jak się skończyło i inni szukają informacji dla siebie a tam bez zakończenia. Zwykle mówią, ze nic się nie zobaczy dopóki beta nie ma minimum 1000. Ale dwóch lekarzy Ci potwierdziło, ze to ciążowy. A nie zapytałaś drugiego dlaczego test i beta negatywne? Bo z tego co rozumiem poszłaś do drugiego oburzona, ze pierwszy gratulował a wyniki negatywne.
 
Tak ,ponieważ uznałam, iż skoro beta jest ujemna to nie można mówić o ciąży. Zapytałam czy jest możliwe, że jednak to ciąża mimo negatywnej bety usłyszałam, że tak i dlatego kazano mi ją powtórzyć we wtorek argumentując to możliwością bardzo wczesnej ciąży. Szczerze to wątpię Dostałam luteinę 2x2 tabl. Napewno napiszę jak skończyła się ta historia ponieważ sama szukam drugi dzień odpowiedzi i nie mogłam nic znaleść
 
Tak ,ponieważ uznałam, iż skoro beta jest ujemna to nie można mówić o ciąży. Zapytałam czy jest możliwe, że jednak to ciąża mimo negatywnej bety usłyszałam, że tak i dlatego kazano mi ją powtórzyć we wtorek argumentując to możliwością bardzo wczesnej ciąży. Szczerze to wątpię Dostałam luteinę 2x2 tabl. Napewno napiszę jak skończyła się ta historia ponieważ sama szukam drugi dzień odpowiedzi i nie mogłam nic znaleść
Chyba nie zostaje Ci nic innego jak czekać do wtorku… ewentualnie jak już nie będziesz mogła wytrzymać to zrobić test super czuły może chociaż cień już będzie widać. Jedyne takie logiczne wytłumaczenie to błąd testu i laboratorium na raz, chociaż mało prawdopodobne 🙈 ale tez skoro lekarz uznał, ze to możliwe, ze beta nie wychodzi a pęcherzyk jest to nie ma co być mądrzejszym od lekarza, aczkolwiek pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Cierpliwości i mało stresu do tego wtorku Ci życzę :)
 
Chyba nie zostaje Ci nic innego jak czekać do wtorku… ewentualnie jak już nie będziesz mogła wytrzymać to zrobić test super czuły może chociaż cień już będzie widać. Jedyne takie logiczne wytłumaczenie to błąd testu i laboratorium na raz, chociaż mało prawdopodobne 🙈 ale tez skoro lekarz uznał, ze to możliwe, ze beta nie wychodzi a pęcherzyk jest to nie ma co być mądrzejszym od lekarza, aczkolwiek pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Cierpliwości i mało stresu do tego wtorku Ci życzę :)
Zgadzam się z Tobą w 100%. Czekanie zawsze jest trudne ponieważ natura ludzka nie słynie z cierpliwości😂oczywiście będę wpisywać wszystkie informacje o toczącej się zagadce
 
No faktycznie niezła zagwozdka... Jest to o tyle dziwne, że u mnie pęcherzyk wielkości 0,58cm było widać przy becie ok 3tys 🤔 a u Ciebie bhcg ujemna 🙄 oby czas do wtorku zleciał Ci szybko! I też czekam na wieści jak się sytuacja rozwinie
 
reklama
No faktycznie niezła zagwozdka... Jest to o tyle dziwne, że u mnie pęcherzyk wielkości 0,58cm było widać przy becie ok 3tys 🤔 a u Ciebie bhcg ujemna 🙄 oby czas do wtorku zleciał Ci szybko! I też czekam na wieści jak się sytuacja rozwinie
Bo to samo z siebie się wyklucza. Ale nie będę robić już kolejnych podchodów tylko poczekam i się dowiemy.
 
Do góry