reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

reklama
Ja
A ile macie robionych badań USG? Nie było mnie trochę na forum i tak czytam i niemal każda z Was pisze, że miała badania prenatalne i już zna płeć. Mi takich badań nikt nie zlecał a co do płci dowiedziałam się że będzie można ją poznać na USG połówkowym około 20 tygodnia. Jak jest z tym u Was?
Ja też nie znam płci a USG robione mam przy każdej wizycie i na NFZ tylko zdjęć nie dają dali pierwszy raz potem na prenatalnych między 11 a 14 tc teraz pewnie dostanę z połówkowego ok 20 tc i jeszcze jedno obowiązkowe jest w 3 trymestrze obowiązkowo powinny być 3 + te pierwsze na pierwszej wizycie. Jak już u Ciebie 15 tydzień to raczej miałaś prenatalne u mnie ono dużo się nie różniło od zwykłego USG i jak wszystko było w porządku to jest oki. Jak maluszek zdrowy nie ma czym się martwić różni doktorzy różne praktyki ważne rzeby dzidzia zdrowa była:-)
 
Ja

Ja też nie znam płci a USG robione mam przy każdej wizycie i na NFZ tylko zdjęć nie dają dali pierwszy raz potem na prenatalnych między 11 a 14 tc teraz pewnie dostanę z połówkowego ok 20 tc i jeszcze jedno obowiązkowe jest w 3 trymestrze obowiązkowo powinny być 3 + te pierwsze na pierwszej wizycie. Jak już u Ciebie 15 tydzień to raczej miałaś prenatalne u mnie ono dużo się nie różniło od zwykłego USG i jak wszystko było w porządku to jest oki. Jak maluszek zdrowy nie ma czym się martwić różni doktorzy różne praktyki ważne rzeby dzidzia zdrowa była:-)
Ja tez mimo 17 tygodnia nie znam jeszcze płci maluszka. A wizyty mam co dwa tygodnie i za każdym razem USG. Mam nadzieje ze teraz 25 kwietnia cos się dowiemy a jak nie to licze na polowkowe które mam 9 maja.
 
A jeśli chodzi o samo badanie prenetalne to rzeczywiście niczym sie nie różni. U mnie akurat to wyglada inaczej gdyz w mojej przychodni takich badań sie nie robi i dostaje skierowanie do spcjalistycznej przychodni w Krakowie gdzie umawiam sie tylko na badanie prenetalne wiec mam pewnosc ze jest to wlasnie to badanie a nie zwykle USG na wizycie. A tak to roznicy nie widac ☺
 
Cześć dziewczyny.
Ja też do innego miasta na badanie prenatalne się umawiałam. Jeżeli chodzi o płeć, to wychodzi na to, że dziewczynka, ale Pani doktor powiedziała, że nie ma się co nastawiać na razie.
 
Cześć wszystkim witam nowe mamusie.
16+1 coraz bliżej połowy.
Ja na prenatalnych usłyszałam od pani doktor że pod to dopiero za 3tygodnie poznam , nie dopytywalam w sumie to mi było bez różnicy bardziej martwiła sie czy jest zdrowe. Po 3dniach na wizycie u swojego lekarza tak jak chyba @Liza uslyszlam od razu ze to chlopiec bedzie.
Prenatalne w tej samej przychodni ale u innego lekarza tego z certyfikatem.
 
reklama
Dziewczyny a co ile macie wizyty u lekarza? Ja mam co 4 tygodnie, ale słyszę że większość dziewczyn chodzi co 3 a czasami nawet co 2? Jak to jest u Was?
 
Do góry