reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

Betka też myślę że lepiej odpuścić urlop a zrobić porządny remont a nie po lebkach

Wiktorka wogole nie pójdziesz na macierzyński? Taciezynski dwa tyg a potem ile może wziąć tata chyba jakoś połowę tego urlopu co przysługuje tobie. Bo 26 po porodzie tylko mama może wziąć a te kolejne tygodnie chyba oboje mogą brać na zmianę lub jedno. Już właśnie nie pamiętam. A potem z kim maleństwo?

 
reklama
Trochę nie rozumiem, bo przecież rok dostaje się pieniądze, no fakt że 80 % ale jak mam dać na nianie czy żłobek to i tak nie opłaca mi się wcześniej wracać.
Po drugie jak ma się L4 podczas urlopu, o tyle dłużej jest się w domu a i pieniądze sa juz wtedy za urlop czyli 100%.
To taki odnośnik w kwestii finansów napisałam. Co innego jak ktoś nie chce siedzieć w domu i woli iść do pracy, to jego sprawa. Ile ludzi, tyle opinii i poglądów.



eNortjKzUjIyMjU1MFOyBlwwFXoC0Q,,37.png


1usa3e5eqna1rleq.png
 
Joani często nie chodzi o pieniądze tylko o podejście pracodawcy. Różnie bywa...
Ja raczej ze względów finansowych muszę wrócić za rok do pracy, chyba że coś się zmieni. Mam świetny żłobek w na przeciw siebie i tam planuje zostawiać dziecko. Plus jest taki, że mąż ma pracę zmianowa i moja mama pół etatu więc dziecko byłoby tam tylko na kilka godzin. Niestety mając kredyt hipoteczny itp nie da się żyć z jeden pensji Kiedy skończy się macierzyński.

Beatka odnośnie wózka to mówisz o expanderze? Czy ten drugi jest dostępny?
Ja jadę dziś obejrzeć Roan Bass z mama bo mój mąż zaczął 12stki :-( w
W ogóle to dziś rozkładają u nas przy bloku rusztowanie i będę miała na ponad miesiąc nieczynny balkon.. Dobrze, że mam działkę 10 min autem od domu i właśnie kończymy remontować domek# będę miała się gdzie podziać :-) jutro przyjdzie telewizor, lodówka, dziś jadę po taką małą kuchnię do castoramy i e sobotę po kanapę :-) jedyną wadą jest to, że kibelek jest formie toytoya i nie ma możliwości podłączenia wody takiej zwykłej, jest tylko woda do podlewania ogródka... stąd myć albo mogę się u Babci (2 min autem) albo miska :-) :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mam prośbę do tych mam co już mają dzieci, zwłaszcza zimowe :-) bo tak wyprawka wyprawką, ale możecie mi napisać co dziecko nosi zwykłe w domu, a co się ubiera na spacer? Czy np w domu body z długim rękawem i śpiochy czy te takie spodenki? Czy na wyjście body i na to pajac i kombinezon czy jeszcze coś.... bo ja nadal nie umiem sobie wyobrazić czego ile mam kupić :-) :-) :-) :-) :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Musze sie zorientowac ile ja mam obowiazkowego urlopu, tego nie przeskocze a później zostanie troche tato. Od kwietnia do żłobka, dzis podanie jade zawiezc. Taki plus, ze ja pracuje max 6h i zawsze mam wolną minimum godzine w pracy wiec moj może z młodą przyjeżdżać. Jest.moja mama i tesciowa, jest dziadek jakos damy rade. Pewnie, ze wolalabym zostac w domu, ale jakim kosztem by się to odbyło, praca jest dla mnie bardzo ważna. Duzo osiagnelam i nie chciałabym tego zaprzepaścić. Poza tym nie ma co przesadzac pewnie nie tylko ja jestem w takiej sytuacji :)
 
Joani ja nawet wydając pieniadze na żłobek jestem sporo do przodu bo u mnie to koszt 300 zl. Nie chce niani bo nie chce zeby obca baba po mieszkaniu mi sie szlajala.
 
Ja po domu ubierałam zawsze body z długim + śpiochy albo body z krótkim + pajacyk. Wolałam mieć rozpinane w nóżkach ale różne są preferencje i dziewczyny zakładają spodenki. Mnie się nie chciało przy każdej zmianie pieluchy ściągać ich, szczególnie na początku, kiedy nie czułam się pewnie w przewijaniu.
Na dwór dodatkowo kombinezon
20150223_161509.jpg

Bardzo fajny był ten. Łatwo układało się na nim dziecko i dwa suwaczki. Bardzo poręczny.
Do tego czapka i rękawiczki. Przykrywasz kocykiem.
 

Załączniki

  • 20150223_161509.jpg
    20150223_161509.jpg
    244,8 KB · Wyświetleń: 404
Tekila coletto florino kupujemy babka specjalnie zamawiala go do sklepu i 4tyg czekala na niego..nie chce mi sie potem jezdzic i szukac bog wie czego
 
reklama
Tekila z tymi ubraniami to też różnie jest. Bo ja czytałam to każda mama inaczej do tego podchodzi. Jedni lubią ciepło inni chłodniej, musisz się wsłuchać w swój instynkt. Zobaczysz też z czasem jakiego maluszka będziesz miała bo czasami wydaje ci się że mu zimno lub gorąco i cieplej ubierają a on spocony.
U mnie generalnie było ciepło, ale ja też nie lubię przegrzania. Tak więc po domu miał zazwyczaj body długi rękaw i spodenki lub polspiochy te że stopkami. I skarpety. Albo body krótki i koszulka z długim/kaftanik z długim i dół jak wyżej.
Na spacer na body bluzalub bluzka i kombinezon. Jakaś czapa o rękawiczki zależnie od pogody. Dla mnie śpiochy się nie sprawdzily że względu na wygodę tak więc ich nie uzywalam.
Do spania miał body lub pajacyk i spiworek ew kocyk na to.

Wiktorka możesz mieć dodatkowo wolna godzinę jeśli karmisz piersią.



 
Do góry