reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Witam nowe mamusie. I kolejne bliźniaki są, super.

Ja się panicznie boje cc. Po 36h bez snu i parcia 3h urodziłam sn, a było blisko cesarki. A najbardziej się boje porodu sn, który kończy się cc. I tak wiem , że można przeć godzinę a potem pomoc, ale z małą było ok a ja bardzo chłam urodzić sn. Ordynator na szczęście też ;)

Co do tematu ubranek. Na pierwsze tygodnie nie poleciła bym spodenek. Co by pepuszka nie podrażniać. Ale jak odpadnie i się podgoi , jak najbardziej. U mnie królował zestaw body i półśpiochy. Śpiochów nie lubię. A pajace dla mnie są super. Młoda do nie dawna spała. Teraz dopiero pizamki, bo robi niekiedy w nocy na nocnik.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też rodziłam 2 doby ale nie udało się urodzić sn i zrobili mi cesarkę. Nie miałam wcale rozwarcia. Bardzo się broniłam przed tą cesarką i chyba zaszkodziłam sobie i dziecku. Teraz od razu idę się ciąć :) Miałam zespół popunkcyjny po cesarce i długo dochodziłam do siebie. Około pół roku byłam bardzo słaba. Nie mogłam wtaszczyć wózka do domu. No ale przeszło i mimo wszystko wolę cesarkę. Dziecko jest bezpieczniejsze. A takiego traumatycznego porodu jak miałam nikomu nie życzę.
 
reklama
@Tola81 ja też max 16. W razie czego później rzucam jedzenie :)
Dziewczyny w kwestii półśpiochów to one raczej nie są rozpinane. Chcecie dziecku co chwilę ściągać spodenki, żeby zmienić pieluchę? To niezbyt wygodne i dość trudne dla młodej mamy. Ale co kto woli. Ja raczej wybiorę ubranka rozpinane w kroku.
 
Kamiladon witaj i gratuluje bliźniaków :) i do tego parka :) trzymam kciuki aby tak zostało!

Mała mi witaj:)
Strach przed porodem jest taki sam czy jest to pierwszy czy piąty. Różnica tylko taka ze mniej wiecej wiesz czego sie spodziewać.
Powinnaś porozmawiać z kimś kompetentnym o swoich obawach a najlepiej z położna która pracuje na porodówce. Zapisz sie do szkoły rodzenia. Czesto obawy wynikają z niewiedzy.

Cherry poród SN jest fizjologiczny i jest on znacznie mniej niebezpieczny niz operacja jaka jest cc.

Największy problem porodów SN w Pl to to ze odbiera im sie fizjologie. Sa niepotrzebne interwencje i przyspieszania. Położne nie wspomagaja rodzącej. Kobiety nie sa odpowiednio przygotowane do porodu bo lekarz odchacza wizytę a Ty sie doszukuj w necie info jak wyglada poród.
Kobiety wątpią w swoje ciała i to ze dadzą rade wydać dziecko na świat a przecież nasze ciała sa do tego stworzone i dla nich jest to naturalne.
Takie moje zdanie[emoji4]

Tekila współczuje, Apap bardziej zaszkodzi Twojemu żołądkowi niz dziecku

Ja nadal czekam na wyniki[emoji19]


Link do: Słodka Malina
Link do: Handmadebypati
 
Tola włosy nie psują się po ciąży , tylko w ciąży mniej wypadają , a potem muszą nadrobić. Jeżeli wypadają za długo po porodzie oznacza to niedobory (czasami o zgrozo przed dietę mamy karmiącej ) albo problemy z tarczycą, która lubi po porodzie dać o sobie znać.
Zęby też często sypią się przez niedobory, a nie ciążę. Właśnie, która jak ja nie była u dentysty ? Musze się umówić koniecznie , bo zapomniałam.

Persea współczuję Ci. U mnie nie było zagrożenia , tętno małej ok. Ja bym się zgodziła na cesarke gdyby była to konieczność. Do rozwarcia z 3 do 10 doszłam w 3h, mała nie chciała się wstawić. No i jedynie co to, lekka żółtaczka spowodowana przedwczesnym odpłynięciem wód. Dostałam tez oksy, ale moje parte trwały po 20-30s. Mimo wszystko poród nie jest dla mnie traumą ;)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry mamusie :)

Ja się w końcu dzisiaj wyspałam :)
I zero głupich koszmarów ;)

Teraz jakieś śniadanko, postawie pranie, ogarnę troszkę chałupkę i lecę W KOŃCU na zakupy dla dzidzi :)
Siostra mi będzie towarzyszyła, to będzie trochę trwało ;)

PERSEA, współczuję takiego porodu... Uuuu..

Ja też tym razem cc muszę mieć, chociaż syna rodziła SN i było ciężko...
Nie wiem jak się nastawić na tą cc... Strachu nie mało ;)

Persea

Napisane na D6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja na weekendzie u rodziców jestem:)
Co do porodu to wolałabym sn, ale pierwszy lekarz uprzedził mnie, że mój wzrost 153 cm może mnie kwalifikować do cc... niby biodra to ja mam szerokie, ale nie wiem jak to wszystko wyjdzie... ciągle zapominam dopytac mojego obecnego prowadzącego gina co on o tym sądzi.
 
No jak widać opinii jest mnóstwo i bardzo różnych. No nic, co ma być to będzie, zdam się chyba na los, jeśli będzie konieczność cc to widocznie tak miało być, jeśli czeka mnie poród naturalny no to cóż.. tyle kobiet dało radę to i ja dam :) duże znaczenie ma tu chyba też nastawienie psychiczne, dlatego zapiszę się też do szkoły rodzenia żeby chociaż trochę się psychicznie przygotować, dowiedzieć się co mnie czeka.
Mnie włosy przed ciążą wypadały garściami, teraz dużo dużo mniej, choć zdarzy się czasem kilka egzemplarzy na wannie ;D zobaczymy co będzie po porodzie..
Powiedzcie, czy któraś ma problem z dziąsłami?? mnie od początku drugiego trymestru zaczęły strasznie puchnąć, podczas mycia krew leci wręcz strumieniami... Stosuję pastę meridol przeznaczoną na tego typu dolegliwości i również płyn do płukania ust z tej samej serii ale nie przynosi to żadnych efektów. Z dostępnych w aptece preparatów stosowałam Dentosept Fast - spray na dziąsła, który można stosować w ciąży, ale też marny efekt.. chyba jednak czeka mnie wizyta u dentysty..
 
Witam nowe mamy :)

Ewelinka tez jestem bardzo niska, ale nie slyszalam by niski wzrost byl wskazaniem do cc, znam wiele niskich kobiet, ktore bez problemu urodzily sn. Moja przyjaciolka podobnego wrostu urodzila naturalnie trojke dzieci. Co do bioder to ja mam akurat waskie i nigdy np. nie umialam mocno rozszerzyc nóg, np. do kwiatu lotosu. Choc tu chyba nie chodzi o same biodra co kości.
U mnie lekarz zadecydowal o cc, nie ja i dobrze sie stało, wiem, ze sama nie urodzilabym, szczegolnie, ze corka miala 4kg i duża glowke.
Boje sie oczywiscie drugiej, ale bardziej balabym sie, ze dziecku cos bedzie po porodzie sn.

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co do wlosow to ja slyszalam ze i w ciazy wszystko sie sypie dlatego sie smialam z gadek dziewczyn w pracy ze wszystko mi wypadnie i bede gruba i wogole:)
 
Do góry