reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary Polsko-Zagraniczne

To zalezy od tego, czy ty lub twoj maz macie obywatelstwo niemieckie. Jezeli nie to pewnie nie dostanie obywatelstwa niemieckiego, tylko bedzie mialo jedno, a mianowicie polskie. Najlepiej spytaj w ambasadzie albo w konsulacie. Moja kolezanka jest Polka ma meza Wlocha i oboje mieszkaja w Niemczech, tam tez urodzil sie ich dzidzius. Przez dluzszy czas dziecko bylo bezpanstwowe, poniewaz urzedy nie mogly sie zdecydowac czy nadac malej obywatelstwo wloskie czy polskie, w koncu szczesliwie sie zlozylo i ma oba :)
Pozdrawiam
 
reklama
kingaz76 pisze:
Witam,
mam pytanie, czy jeśli rodzi się dziecko w Niemczech to otrzymmuje ono obywatelstwo niemieckie?

ja nie wiem ale moje dwa szczescia maja na razie niemieckie ,ale tata tez jest niemcem a teraz bedziemy tez zalatwiac polskie,bo chcemy zeby dzieci mogly sobie wybrac

anusiakanusia pisze:
czyli bedzie jak mamusia, tak jak i moja Zuza- kolor identyczny jak ja :)

anusia ale twoja zuzia jest sliczna , a wlasciwie to ma zuzia tez tureckie obywatelstwo???
 
nie, tylko Polskie- mi nawet za bardzo nie zalezy aby miala tureckie, w tych czasach chyba z tym wiecej klopotu niz pozytku niestety :-[. Ale zobaczym...
 
Hej dziewczyny, tak czytam wasze posty i znalazlam wspolny temat. Ja mam narzyczonego holedra i mieszkamy razem w Holandii. I sotatnio powstala dyskusja w sprawie obywatelstwa dla naszego dziecka. Automatycznie po porodzie ma holederskie i polskie, i jesli sie nie zglosze w ciagu 3 miesiecy od porodu do ambasady polskiej w Holandii o zrzeczenie polskiego obywatelstwa to dziecko bedzie miec podwojne. Jednak trzeba sie zastanowic co jest dobre dla dziecka. Jesli ma sie corke to mniejsze zlo,ale dla synka czeka go obowiazkowa sluzba wojskowa w Polsce i kraj bedzie sie o niego staral nie wazne gdzie mieszkac sie bedzie, wazne w tym przypadku jest obywatelstwo. Ja tez myslalam ze dziecko samo powinno miec wybor aby nie miec w przyszlosci pretensji do mnie rodzica, ale trzeba myslec co jest wazne dla dziecka na przyszlosc.
Aha i np. Holandia chce wprowadzic nakaz posiadania tylko jednego obywatelstwa, gdyz obywatele innych krajow ( tutaj najbardziej Turcja i Maroko) maja socjalne czasami przyznawane z dwoch krajow bez wiedzy tego drugiego, zyja na ekstra poziomie lepiej niz holedrzy...ponoc to ma byc w przyszlosci regula w UE, jedna narodowosc w wspolnej Europie.
Pozdrawiam i sorki ze tak namacilam.
Paulina
 
PaulinaAnna pisze:
. Automatycznie po porodzie ma holederskie i polskie, i jesli sie nie zglosze w ciagu 3 miesiecy od porodu do ambasady polskiej w Holandii o zrzeczenie polskiego obywatelstwa to dziecko bedzie miec podwojne. Jednak trzeba sie zastanowic co jest dobre dla dziecka. Jesli ma sie corke to mniejsze zlo,ale dla synka czeka go obowiazkowa sluzba wojskowa w Polsce i kraj bedzie sie o niego staral nie wazne gdzie mieszkac sie bedzie, wazne w tym przypadku jest obywatelstwo. Ja tez myslalam ze dziecko samo powinno miec wybor aby nie miec w przyszlosci pretensji do mnie rodzica, ale trzeba myslec co jest wazne dla dziecka na przyszlosc.
jesli wladze holenderskie nie zglaszaj automatycznie dziecka do polskiego konsulatu, to dziecko bedzie obywatelam polskim w "zawieszeniu" jesli go sama nie zarejstrujesz (albo zrzeczesz sie obywatelswa w ciagu 3 m , jak juz pisalas) poniewaz nigdzie nie zgloszone dziecko, z prawdopodobnie aktywnym holenderskim obywatelstwem, tak naprawde, nie jest "udokumentowanym polakiem" ;) co moze byc dobre bo jak kiedys dziecko bedzie chcialo to sobie obywatelstwo uaktywni ...a po zrzeczeniu sie obywatelstwa , bedzie musialo skaldac papiery o obywatelstwo, pewna formalnosci ktora trzeba przejsc ;) a ktora trwa dluzej niz uatywnienie obywatelstwa.....jesli oczywiscie zajdzie potrzeba polskiego obywatelstwa ;)
A ze nigdy nie wiadomo co komu w zyciu potrzebne bedzie wiec czysto formalnie wygodniej jest byc "nie aktywnym polskim obywatelem" niz byc obywatelem po "zrzeczeniu" ;) ....
przytym chlopcy albo mlodzi mezczyzni w poborowym wieku nie sa "ganiani" przez polskie wojsko jesli, pomimo obywatelstwa polskiego, nie mieszkaja (nigdy nie mieszkali ) w Polsce :) .....a jak chlopiec nie jest zarejestrowany i umiejscowiony w Polsce to wcale nikt o jego istnieniu nic nie wie ;)

pozdrawiam ze Szwecji :)
 
reklama
czesc dziewczynki nie wiem czy mnie pamietacie ...tu stanola....kurcze starsznie dawno mnie tu nie bylo ..w afryce internet jets badzo drogi to po pierwsze a podrugie dlugo czekasz na istalacje ...ale naszczescie juz mam internenet wiec bede was odwiedzac bardzo czesto

Anusia kanusia twoje malenstwo juz takie dluze napisz koniecznie gzdoie jestes teraz ...ja bed w polsce od 23 listopada na miesia c wiec mam nadzieje ze sie zobaczymy
:-)
 
Do góry