reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary Polsko-Zagraniczne

Witam wszystkich. Nasz zwiazek to typowy zwiazek polsko-zagraniczny, bo ja jestem Polka a Moja druga polowka jest Slowakiem. Mieszkamy w UK. Za 4 tyg rodzi sie nasza Maya i juz nie mozemy sie doczekac tego dnia:) Czy ktos moze mi napisac jak wyglada sprawa z paszportem. Wiem dokladnie jak przebiega cala procedura zalatwiania ale nie wiem czy na to ma wplyw fakt, ze ojciec Mayi nie jest Polakiem...Pozdrawiam
 
reklama
AJASTRZEBSKA,zeby zlozyc wniosek o paszport musisz umowic sie na spotkanie w manchester. oni powiedza Ci jakie dokumenty musil zlozyc. a co do Twojgo M nie ma problemu, musi jechac z Wami do ambasady i wziasc swoj paszport.jak masz jeszcze jakies pytania daj znac bo jestem akurat na bierzaco :-)
 
czesc dziewczyny, dlugo sie nie odzywalam ale na watku tez byla przerwa dos dluga...nie ladnie;-)moja dzidzia Kevin Rohan juz na swiecie...kawal chlopa z niego:-Dnie chcial wogole wyjsc na swiat ale jakos sie udalo z pomoca przebitych wod pozniej oxy to z moich skurczow zero rozwarcia a na koniec kleszczowe wyciaganie:szok:ale dalam rady:-).ja tez musze zaczac sprawe z paszportem..czas goni a do polski chce jechac w maju...wogole to mam problem w domu z landlordem bo ogrzewanie mi nie dziala a on w h..ja wali za przeproszeniem..nie wiecie moze jak mam go zalatwic?zglosilam sprawe do envairomental department to ma sie z nami jakis oficer skontaktowac do konca ttygodnia ale ja to bym go chyba do sadu najchetniej podala...
 
Witam, gratuluje synka. Wspanialy prezent noworoczny. Tylko, ze porod strasznie ciezki! A nie chcialas cesarki? Chyba byloby latwiej...
Chcialabym ci pomoc w sparwie ogrzewania, ale nie znam sie na takich sprawach. Moze poloznej sie zapytaj, bo dziecko ci sie wyziebi. A moze do councilu...
Powodzenia.
 
wlasnie zglosilam tam ale ja to bym chciala odszkodowanie od niego zeby sobie nie myslal ze naprawi po miesiacu bez zadnych innych kosztow.
a co do porodu to nie chcieli mi zrobic cesarki..jak moj M zaptyal to sie wrwcz obuzyli ze sie zapytal bo cesarka to operacja i robia ja juz jak nic innego nie pomaga...ogolnie bylo ciezko gdyz moj przypadek byl troche nietypowy : bole tylko krzyzowe z ktorymi trafilam do szpitala w sylwka o 23 i rozwarcie wtedy 4cm, pozniej o 4 rano 5cm,po czym nad ranem bole ustaly tzn.bol w plecach czulam caly czas ale nie bylo skurczy, czasami tylko jakis sie pojawil.dlatego postanowili ze 2 stycznia wywolamy i tak sie stalo.....ogolnie to 4 noce nie przespane i meczarnia....:-(
 
AJASTRZEBSKA,zeby zlozyc wniosek o paszport musisz umowic sie na spotkanie w manchester. oni powiedza Ci jakie dokumenty musil zlozyc. a co do Twojgo M nie ma problemu, musi jechac z Wami do ambasady i wziasc swoj paszport.jak masz jeszcze jakies pytania daj znac bo jestem akurat na bierzaco :-)


dzieki za odpowiedz, ale caly czas nie wiem czy nasza corka bedzie miec tylko paszport polski???? orientacyjnie wiesz moze i ile sie czeka na ten pierwszy, tymczasowy paszport z ambasady w manchesterze? dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
 
co do tego czy bedzie miec slowacki paszport nie jestem pewna... ale chyba tylko jeden (musicie wybrac jaki..)na paszport czeka sie od 4 do 6 tygodni.
 
a co do porodu to nie chcieli mi zrobic cesarki..jak moj M zaptyal to sie wrwcz obuzyli ze sie zapytal bo cesarka to operacja i robia ja juz jak nic innego nie pomaga...ogolnie bylo ciezko gdyz moj przypadek byl troche nietypowy : bole tylko krzyzowe z ktorymi trafilam do szpitala w sylwka o 23 i rozwarcie wtedy 4cm, pozniej o 4 rano 5cm,po czym nad ranem bole ustaly tzn.bol w plecach czulam caly czas ale nie bylo skurczy, czasami tylko jakis sie pojawil.dlatego postanowili ze 2 stycznia wywolamy i tak sie stalo.....ogolnie to 4 noce nie przespane i meczarnia....:-(

Dziwny szpital, bo Anglia slynie z najwiekszego procentu cesarek w Europie... Najwazniejsze, ze masz to juz za soba, choc bardzo wspolczuje przejsc. Teraz czas cieszyc sie synkiem, czyli kolejne noce nieprzespane ;-) Choc w domu to zawsze inaczej niz w szpitalu...

dzieki za odpowiedz, ale caly czas nie wiem czy nasza corka bedzie miec tylko paszport polski????

Dziecko automatycznie otrzymuje oba obywatelstwa czyli i oba paszporty :-)
 
reklama
Dziwny szpital, bo Anglia slynie z najwiekszego procentu cesarek w Europie... Najwazniejsze, ze masz to juz za soba, choc bardzo wspolczuje przejsc. Teraz czas cieszyc sie synkiem, czyli kolejne noce nieprzespane ;-) Choc w domu to zawsze inaczej niz w szpitalu...

Dziecko automatycznie otrzymuje oba obywatelstwa czyli i oba paszporty :-)
oj nie narzekam bo zrezygnowalam z piersi zaraz po wyjsciu ze szpitala bo nie dalam rady z takim karmieniem calonocnym wiec maly je z butelki i dluzej spi, budzi sie przewaznie tylko raz czasami 2.


czyli moj maly tez moze miec 2 paszporty?polski i indyjski?
 
Do góry