reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Panikuje.

agusiaaa2

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Grudzień 2019
Postów
16
PANIKUJE! wiem że nie pierwszy raz,dlatego przepraszam was
Dziś jem 5 tabletkę z pierwszego blistra w życiu, stosunek niezabezpieczony prezerwatywą, jednak mój chłopak nie doszedł we mnie,ale zmaga się on z dużą ilość prejekulatu.
Wczoraj zakończył mi się okres,ale dziś jeszcze troszkę było,bardziej w formie plamień.
Czy jest powód do nie pokoju, ciąży? Dziś jest 5 dzień cyklu.
W głowie pojawia mi się myśl o tabletce dzień po.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Tylko pytanie po co się tak stresować, przecież ta panika odbiera całą radość i przyjemność z seksu...
A jeśli ktoś ma takie podejście, jak autorka, to nawet tabletki+prezerwatywy mogą się nie sprawdzić, bo "a może za późno założył", "a może preejakulat się dostał do środka", o tym, co wyżej napisałaś nie wspominając... I zawsze się znajdzie jakiś powód do zmartwień.
Moim zdaniem autorka po prostu jeszcze do seksu nie dojrzała i niepotrzebnie się z tym spieszy...
Dokładnie! Także może autorko przemyśl
Przeczytaj ulotkę tabletek...moje dawały jakąkolwiek skuteczność dopiero po tygodniu zażywania.
Jak starałam się o ciążę to zaszłam w ostatni dzień okresu... To raczej mało prawdopodobne ale jednak możliwe.
 
Przeczytaj ulotkę tabletek...moje dawały jakąkolwiek skuteczność dopiero po tygodniu zażywania.
Jak starałam się o ciążę to zaszłam w ostatni dzień okresu... To raczej mało prawdopodobne ale jednak możliwe.
pisze niby ze są skuteczne od pierwszego dnia... ale nie wiem co zrobić :( iść po tabletkę ? czy przy 5 dniu małe szanse
 
No i jest taka sytuacja jak ci ostatnio pisałam, że będziesz tak właśnie rozmyślać. Mogłaś brać od wtedy, może byłby okres, ale bez takiej schizy. Tabletka po, to też bomba hormonów. Owulacji być nie powinno jak brałaś od pierwszego dnia cyklu. Przy zmianie, czy nowej antykoncepcji chyba dla spokoju lepiej te 7 dni dodatkowo się zabezpieczać, właśnie żeby takich sytuacji nie było
 
Jeśli w ulotce masz napisane, że tabletki działają od pierwszego dnia, to działają od pierwszego dnia i kropka.
Oczywiście, można mieć "pecha" i być tą jedną na ileś, którą antykoncepcja zawiedzie, ale przy takim toku rozumowania każda kobieta powinna brać tabletki i używać dodatkowo prezerwatyw.
Jeśli seks przysparza Ci tylu nerwów, to może się z nim po prostu wstrzymaj?
Ja wcześnie zaczęłam współżycie, ale nigdy takich jazd nie miałam.

Wyluzuj, żadnych tabletek "po", bo dopiero sobie narobisz problemu!
 
reklama
reklama
Jeśli wzięłaś pierwsza tabletkę w 1 dzień miesiączki to jesteś zabezpieczona. Jeśli nie musisz to nie bierz tabletki po... To jest taka ilość hormonów że możesz po niej dochodzić hormonalnie kilka miesięcy.
 
Do góry