reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paniczny strach utraty ciąży

Kormajli

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2021
Postów
90
Cześć dziewczyny jestem obecnie na końcówce dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży :) od jakiegoś czasu mniej czuję małego albo tak mi się wydaje poprzednią ciążę straciłam w dwudziestym szóstym tygodniu poród dziecka martwego częściowe odklejenie łożyska.

Zbliża się okres rocznicy porodu poprzedniej ciąży.Od jakiegoś czasu Panicznie boję się o utratę tej ciąży jestem cały czas poddenerwowana cała z Nerwa ch nie umiem się uspokoić pomimo tego że jest tętno na detektorze martwi mnie że ruchy czuję mniej intensywnie niż wcześniej. Nie daję rady psychicznie nie wiem czego oczekuje od nas na grupie może wsparcia dobrego słowa cały czas żyje w takiej spirali że boję się że u tracę dziecko a za chwilę denerwuje się sama na siebie że się stresuje i tym stresem właśnie mu zaszkodzę tylko że nie umiem przestać, wszędzie doszukuje się objawów tego że coś jest nie tak zaczynam sama siebie nakręcać że mam złe przeczucia boję się że jak jest mi niedobrze to znaczy że coś się dzieje doszukuje się podobnych objawów jak w poprzedniej ciąży już naprawdę psychicznie nie daje rady na dodatek muszę leżeć w łóżku bo w 10 tygodniu miałam krwotok,Nie umiem się niczym zająć nic mnie nie uspokaja wyniki są dobre wizytę miałam dwa tygodnie temu a pomimo tego i tak cały czas panikuje im bliżej daty śmierci poprzedniego dziecka tym bardziej mi odbija za przeproszeniem😭😭😭😭😭
 
reklama
Cześć dziewczyny jestem obecnie na końcówce dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży :) od jakiegoś czasu mniej czuję małego albo tak mi się wydaje poprzednią ciążę straciłam w dwudziestym szóstym tygodniu poród dziecka martwego częściowe odklejenie łożyska.

Zbliża się okres rocznicy porodu poprzedniej ciąży.Od jakiegoś czasu Panicznie boję się o utratę tej ciąży jestem cały czas poddenerwowana cała z Nerwa ch nie umiem się uspokoić pomimo tego że jest tętno na detektorze martwi mnie że ruchy czuję mniej intensywnie niż wcześniej. Nie daję rady psychicznie nie wiem czego oczekuje od nas na grupie może wsparcia dobrego słowa cały czas żyje w takiej spirali że boję się że u tracę dziecko a za chwilę denerwuje się sama na siebie że się stresuje i tym stresem właśnie mu zaszkodzę tylko że nie umiem przestać, wszędzie doszukuje się objawów tego że coś jest nie tak zaczynam sama siebie nakręcać że mam złe przeczucia boję się że jak jest mi niedobrze to znaczy że coś się dzieje doszukuje się podobnych objawów jak w poprzedniej ciąży już naprawdę psychicznie nie daje rady na dodatek muszę leżeć w łóżku bo w 10 tygodniu miałam krwotok,Nie umiem się niczym zająć nic mnie nie uspokaja wyniki są dobre wizytę miałam dwa tygodnie temu a pomimo tego i tak cały czas panikuje im bliżej daty śmierci poprzedniego dziecka tym bardziej mi odbija za przeproszeniem😭😭😭😭😭
Myślałaś może o jakieś terapii?
 
Tak myślałam jednak że mam całkowity zakaz chodzenia gdziekolwiek a terapię online nie wchodzi w grę🙁 zastanawiam się na ile ruchy w dwudziestym trzecim tygodniu powinny być regularne czy jeżeli tydzień wcześniej były mocniejsze teraz nie to czy to jest od razu oznaką czegoś złego już naprawdę nie mam siły do tego
 
Cześć dziewczyny jestem obecnie na końcówce dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży :) od jakiegoś czasu mniej czuję małego albo tak mi się wydaje poprzednią ciążę straciłam w dwudziestym szóstym tygodniu poród dziecka martwego częściowe odklejenie łożyska.

Zbliża się okres rocznicy porodu poprzedniej ciąży.Od jakiegoś czasu Panicznie boję się o utratę tej ciąży jestem cały czas poddenerwowana cała z Nerwa ch nie umiem się uspokoić pomimo tego że jest tętno na detektorze martwi mnie że ruchy czuję mniej intensywnie niż wcześniej. Nie daję rady psychicznie nie wiem czego oczekuje od nas na grupie może wsparcia dobrego słowa cały czas żyje w takiej spirali że boję się że u tracę dziecko a za chwilę denerwuje się sama na siebie że się stresuje i tym stresem właśnie mu zaszkodzę tylko że nie umiem przestać, wszędzie doszukuje się objawów tego że coś jest nie tak zaczynam sama siebie nakręcać że mam złe przeczucia boję się że jak jest mi niedobrze to znaczy że coś się dzieje doszukuje się podobnych objawów jak w poprzedniej ciąży już naprawdę psychicznie nie daje rady na dodatek muszę leżeć w łóżku bo w 10 tygodniu miałam krwotok,Nie umiem się niczym zająć nic mnie nie uspokaja wyniki są dobre wizytę miałam dwa tygodnie temu a pomimo tego i tak cały czas panikuje im bliżej daty śmierci poprzedniego dziecka tym bardziej mi odbija za przeproszeniem😭😭😭😭😭
Psychiatra, psycholog i dobrze dobrane leki. Przeżyłaś ogromną stratę, traumę, która pozostawia w Tobie takie zmiany które można o trzeba leczyć.
Depresje i stany lękowe w ciąży można leczyć, w tym farmakologicznie.

Szukaj pomocy jak najszybciej bo stres i jego następstwa ani Tobie ani dziecku potrzebne nie są.
 
Tak myślałam jednak że mam całkowity zakaz chodzenia gdziekolwiek a terapię online nie wchodzi w grę🙁 zastanawiam się na ile ruchy w dwudziestym trzecim tygodniu powinny być regularne czy jeżeli tydzień wcześniej były mocniejsze teraz nie to czy to jest od razu oznaką czegoś złego już naprawdę nie mam siły do tego
Psychiatra przyjmie Cię online i spokojnie tez wdroży leczenie.
 
Jeśli odczuwasz spadek ruchów dziecka powinnaś pojechać na IP (bądź do swojego prowadzącego bądź położnej), żeby podłączyli Cię pod KTG i sprawdzili czy Twoje obawy są prawidłowe czy (czego Ci życzę), ze wszystko jest w najlepszym porządku i będziesz mogła odsapnąć psychicznie.
Twój strach/nerwy nie pomagają na pewno dziecku, które masz w sobie 😕 Ja rozumiem, ze panicznie boisz się kolejnej straty, ale jeśli ciąża przebiega prawidłowo, jesteś pod stała kontrola lekarza, badania są w normie to skup się na tym i postaraj się zrelaksoooowac. Dziecko Ci podziękuje za to.
I jeszcze raz powtórzę - uspokoi Cię podpięcie pod KTG!
 
Właśnie nie wiem na ile to jest spadek ruchów a na ile panika.. w końcu czy one już powinny być regularne?
 
reklama
Do góry