reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paciorkowiec typu b w 8tc

emilia098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
65
Hej dziewczynki. I znowu kolejny problem... Czasami zastanawiam się czy urodzę szczęśliwie dzieciątko... Moje pytanie to Czy któraś z Was miała paciorkowca typu b we wczesnej ciąży? Czy miałyście jakieś powikłania, czy z dzieciątkiem wszystko było dobrze? Obecnie jestem w 8 tc i znowu się boję... Lekarza mam jutro i przejmuję się, że znowu będę miała antybiotyk...
 
reklama
reklama
Myślę że jeśli lekarz zna Twoja historię to nie będzie działał na niekorzyść. Zdarzają się infekcje w ciąży i to się leczy bo nieleczona jest zagrożeniem. 3 mam kciuki żeby wszystko się dobrze ułożyło, staraj się nie zamartwiać;*
Mam nadzieję, że jest tak jak piszesz i lekarz wie co robi inaczej mu wszystkie włoski z głowy powyrywam;-) Dziękuję :-*
 
Ja wlasnie wrocilam dzis od gin i dostalam. Wynik gbs dodatni. Zostalo mi 27 dni do porodu i zlecil branie antybiotyku juz od dzisiaj. Dostalam zinnat. Czy ktoras orientuje sie czy mimo to bede musiala przed porodem tez dostać? I ile taki antybiotyk dziala ?
A ja niestety Ci nie powiem bo jestem dopiero w 8tc, ale gdzieś czytałam, że przy porodzie też dostaje się antybiotyk
 
Ja wlasnie wrocilam dzis od gin i dostalam. Wynik gbs dodatni. Zostalo mi 27 dni do porodu i zlecil branie antybiotyku juz od dzisiaj. Dostalam zinnat. Czy ktoras orientuje sie czy mimo to bede musiala przed porodem tez dostać? I ile taki antybiotyk dziala ?
Będziesz musiała dostać, i koniecznie o tym powiedz przy przyjęciu, ja tez brałam antybiotyk i tylko spowodował że było tego więcej, więc nie wiem po co brałam, ale moze tobie pomoże
 
Czy to prawda ze przy cc jest mniejsze ryzyko przejscia tego na dzidzie ?
Też to słyszałam. Nie denerwuj się na zapas wszystko będzie dobrze. Jeśli Ci to doda otuchy to dwa tygodnie temu moja macocha;-) urodziła zdrową córeczkę, a też brała trzy tygodnie przed porodem antybiotyk bo miala paciorkowca, urodzila naturalnie i obie czują się świetnie tylko nie pamiętam czy dostały antybiotyk przy porodzie... ale chyba tak bo paciorkowca nie wyleczyla. Biedna też sie tak bała ale wszystko było dobrze, więc nie martw się tylko ciesz się i czekaj na malenstwo. Pozdrawiam
 
reklama
Też to słyszałam. Nie denerwuj się na zapas wszystko będzie dobrze. Jeśli Ci to doda otuchy to dwa tygodnie temu moja macocha;-) urodziła zdrową córeczkę, a też brała trzy tygodnie przed porodem antybiotyk bo miala paciorkowca, urodzila naturalnie i obie czują się świetnie tylko nie pamiętam czy dostały antybiotyk przy porodzie... ale chyba tak bo paciorkowca nie wyleczyla. Biedna też sie tak bała ale wszystko było dobrze, więc nie martw się tylko ciesz się i czekaj na malenstwo. Pozdrawiam
A to myslisz ze ginekolog jeszcze zrobi.mi.kontrolne gbs po.tym.antybiotyku ? Najgorzej jak zaczne rodzic nie wiedzac.czy to jeszcze jest. Ale.slyszalam ze tego sie nie da wyleczyc
 
Do góry