reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OWULACJA

C

CzarnaOwca123

Gość
Kochane ile dni najwcześniej po owu zrobilyscie test ciążowy?cykle zazwyczaj 31-32 Dni mam. Od soboty wieczora do wczoraj mi klucie w lewym jajniku pulsujące do ud podejrzewam właśnie owulacje. Bo dziś jest dopiero 21 dc. A stosunek byl z 19/20 dc. Nie ukrywam chciałabym żeby się udało ale nie mamy szczególnie na to parcia.
 
reklama
Ja zrobiłam swój test w 32dc (moje są średnio 29/30-dniowe), który wyszedł negatywny.. Ale okres nadal mi się spóźnia już 5 dzień, ani śladu po nim. Obawiam się testować ponownie, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że mogłabym być jednak w ciąży 🙈. Tak się składa, że akurat jutro i tak idę do lekarza więc u niego się dowiem, co jest grane…
 
Ja zrobiłam swój test w 32dc (moje są średnio 29/30-dniowe), który wyszedł negatywny.. Ale okres nadal mi się spóźnia już 5 dzień, ani śladu po nim. Obawiam się testować ponownie, bo jakoś nie mogę uwierzyć, że mogłabym być jednak w ciąży 🙈. Tak się składa, że akurat jutro i tak idę do lekarza więc u niego się dowiem, co jest grane…
Czasami zdarzają się takie opóźnienia i nie muszą oznaczać ani ciąży ani żadnych problemów. Być może ze stresu albo przesunęła Ci się owulacja jeśli nie miałaś monitoringu i nie wiesz kiedy dokładnie była. 😉
 
Masz potwierdzona owulacje monitoringiem? Mi dzień przed planowana miesiaczka (12dpo) wyszedł cien ale wiedziałam, ze to cien mówiący o ciazy 🙂
 
Jeżeli masz w 100% potwierdzoną owulację u ginekologa to mniej więcej 8/9 dni po możesz zacząć testować. Do zagnieżdżenia dochodzi 6-12 dni po owu plus potrzeba ok 48h na to by wytworzyła się odpowiednia ilość hcg. Wtedy też mogą pojawić się objawy ciążowe. Oczywiście jak tego 8dpo wyjdzie negatyw to nie oznacza to jeszcze braku ciąży bo test może wyjść 14/15dpo
 
Czasami zdarzają się takie opóźnienia i nie muszą oznaczać ani ciąży ani żadnych problemów. Być może ze stresu albo przesunęła Ci się owulacja jeśli nie miałaś monitoringu i nie wiesz kiedy dokładnie była. 😉
Właśnie wiem, kiedy powinnam była mieć owulacje a moje cykle są zawsze w miarę regularne. Bardzo dawno temu tak spóźniał mi się okres, dlatego wiem, że to nie jest taką u mnie normą. Ze stresem aż tak nie mam problemów. Jutro się dowiem co i jak😉.
 
reklama
Właśnie wiem, kiedy powinnam była mieć owulacje a moje cykle są zawsze w miarę regularne. Bardzo dawno temu tak spóźniał mi się okres, dlatego wiem, że to nie jest taką u mnie normą. Ze stresem aż tak nie mam problemów. Jutro się dowiem co i jak😉.
a miałaś monitoring? 😊
 
Do góry