reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Owulacja?

Uszek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2021
Postów
211
Hej dziewczyny 🙂 Potrzebna mi porada kogoś bardziej doświadczonego. Od jakiegoś czasu obserwuję swoje cykle. W tym cyklu pierwszy raz użyłam testów owulacyjnych. Przez trzy dni wychodziła mi słaba druga kreska aż tu wczoraj piękna, mocna druga kreska - czyli teoretycznie owulacja.
Badam również szyjkę macicy i cały czas jest nisko i wyraźnie wyczuwalna natomiast wczoraj sluz był zdecydowanie płodny.
Więc jak jest z tą owulacją? Wszędzie czytam, że w czasie owulacji szyjka powinna być wysoko i miękka a u siebie takiego czegoś nie wyczuwam mimo pozytywnego testu owulacyjnego.
 

Załączniki

  • 20210928_194436.jpg
    20210928_194436.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 270
reklama
Hej dziewczyny 🙂 Potrzebna mi porada kogoś bardziej doświadczonego. Od jakiegoś czasu obserwuję swoje cykle. W tym cyklu pierwszy raz użyłam testów owulacyjnych. Przez trzy dni wychodziła mi słaba druga kreska aż tu wczoraj piękna, mocna druga kreska - czyli teoretycznie owulacja.
Badam również szyjkę macicy i cały czas jest nisko i wyraźnie wyczuwalna natomiast wczoraj sluz był zdecydowanie płodny.
Więc jak jest z tą owulacją? Wszędzie czytam, że w czasie owulacji szyjka powinna być wysoko i miękka a u siebie takiego czegoś nie wyczuwam mimo pozytywnego testu owulacyjnego.
Ten test raczej jeszcze nie jest pozytywny. Poza tym jesli na tescie wyjdzie pozytywny to znaczy ze owulacja bedzie w okolicach 24-48h. Więc...
 
Ten test raczej jeszcze nie jest pozytywny. Poza tym jesli na tescie wyjdzie pozytywny to znaczy ze owulacja bedzie w okolicach 24-48h. Więc...
A dlaczego nie jest pozytywny? Według instrukcji na opakowaniu pierwsza kreska od lewej(na zdjęciu)to kreska testowa a druga kontrolna czyli testowa jest ciemniejsza od kontrolnej = owulacja.

Od pozytywnego wyniku minęło 24 godziny.
 
Test nie potwierdzi ci na 100 % czy jest owu monitoring, który tez bywa mylny przez lekarza. Ale jednak pewniejsze od testów.
 
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Cały czas się uczę. Staram się zrozumieć swój cykl. Jestem w 18 dniu cyklu a cykle mam 29/30 dniowe.
Zastanawiałam się tylko nad zależnością położenia szyjki macicy (która u mnie nadal jest nisko) a owulacją, która według testu oraz dnia cyklu powinna nastąpić.
 
Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Cały czas się uczę. Staram się zrozumieć swój cykl. Jestem w 18 dniu cyklu a cykle mam 29/30 dniowe.
Zastanawiałam się tylko nad zależnością położenia szyjki macicy (która u mnie nadal jest nisko) a owulacją, która według testu oraz dnia cyklu powinna nastąpić.
W tej kwestii nie pomogę, bo sama nie badałam i nie badam sobie szyjki. Ja akurat cykle 28 dniowe i w 14dc owu. Sprawdzane monitoringiem. Nie wiem teraz jak po stracie. Testów juz nie robię, bo uznałam to bez sensu. Wspolzycie co 2 do 3 dni i nie da sie przeoczyć piku a nie ma presji, ze sa dwie kreski.
 
W tej kwestii nie pomogę, bo sama nie badałam i nie badam sobie szyjki. Ja akurat cykle 28 dniowe i w 14dc owu. Sprawdzane monitoringiem. Nie wiem teraz jak po stracie. Testów juz nie robię, bo uznałam to bez sensu. Wspolzycie co 2 do 3 dni i nie da sie przeoczyć piku a nie ma presji, ze sa dwie kreski.
No troche racja, człowiek się w jakimś stopniu się nakręca. Pierwszy raz próbuję z testami bo póki co nie możemy trafić.
 
A dlaczego nie jest pozytywny? Według instrukcji na opakowaniu pierwsza kreska od lewej(na zdjęciu)to kreska testowa a druga kontrolna czyli testowa jest ciemniejsza od kontrolnej = owulacja.

Od pozytywnego wyniku minęło 24 godziny.
Faktycznie. Pomyliłam kreski 😆 Teraz dopiero przyjrzałam, ktora jest testowa a która kontrolna wiec wybacz! Więc jesteś chyba już po owulacji choć test nigdy nam nie powie 100%. Wiarygodnym testem do owulacji bedzie zawsze tylko monitoring.
Teraz za tydzień sprawdz sobie progesteron czy doszło do owulacji :) A za dwa tygodnie zrob test ciazowy. Trzymam kciuki!
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji846] Potrzebna mi porada kogoś bardziej doświadczonego. Od jakiegoś czasu obserwuję swoje cykle. W tym cyklu pierwszy raz użyłam testów owulacyjnych. Przez trzy dni wychodziła mi słaba druga kreska aż tu wczoraj piękna, mocna druga kreska - czyli teoretycznie owulacja.
Badam również szyjkę macicy i cały czas jest nisko i wyraźnie wyczuwalna natomiast wczoraj sluz był zdecydowanie płodny.
Więc jak jest z tą owulacją? Wszędzie czytam, że w czasie owulacji szyjka powinna być wysoko i miękka a u siebie takiego czegoś nie wyczuwam mimo pozytywnego testu owulacyjnego.
A w poprzednich cyklach miałaś inne odczucie szyjki? Tak naprawdę samobadana szyjka nie jest głównym objawem płodności. Modele npr skupiają się wokół podstawowej temperatury ciała i/lub śluzu. Ale ponieważ kobiety mają bardzo różne odczucia, to czasami dla jednej objawy są ewidentne, dla drugiej w ogóle nic nie mówia. Jak Ci sie test paskowy pokrywa z odczuciem śluzu płodnego, to nie ma co kombinować z położeniem szyjki ;)
 
Do góry