reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ovitrelle nadzieja

Tak dokładnie mialam zastrzyk Ovitrelle... czy komus sie udalo po pierwszym iui przy ovitrelle?staramy sie z mezem od 6 lat przeszlam mnóstwo badan... okazalo sie ze jest wszystko w porządku ze mna i z mezem... doszlo do iui... i teraz mysle czy sie udalo... zaznaczam ze maz przy inseminacji mial prawie 5mln zywych ruchliwych pleminkow
Tego na pewno nie dowiesz się dzień po inseminacji. Odczekaj 10 dni po Ovitrelle i zrób test - bo Ovi daje fałszywe pozytywne...
My też jesteśmy po wszystkich badaniach, nasienie bdb, po dwóch nieudanych inseminacjach ze stymulacją Gonalem i podaniem Ovitrelle. Ale każdy przypadek jest inny, więc nie trać nadziei.
 
reklama
Tego na pewno nie dowiesz się dzień po inseminacji. Odczekaj 10 dni po Ovitrelle i zrób test - bo Ovi daje fałszywe pozytywne...
My też jesteśmy po wszystkich badaniach, nasienie bdb, po dwóch nieudanych inseminacjach ze stymulacją Gonalem i podaniem Ovitrelle. Ale każdy przypadek jest inny, więc nie trać nadziei.
Gdzie mialas zrobioną inseminacje? Lekarz mowil ze po 1iui rzadko sie udaje... zwiekszone udanie sie jest zazwyczaj przy drugiej i trzeciej
 
Tego na pewno nie dowiesz się dzień po inseminacji. Odczekaj 10 dni po Ovitrelle i zrób test - bo Ovi daje fałszywe pozytywne...
My też jesteśmy po wszystkich badaniach, nasienie bdb, po dwóch nieudanych inseminacjach ze stymulacją Gonalem i podaniem Ovitrelle. Ale każdy przypadek jest inny, więc nie trać nadziei.
Czy to mozliwe ze po inseminacji czuje lekki ból jaknika? I mam strasznie obolałe piersi
 
Czy to mozliwe ze po inseminacji czuje lekki ból jaknika? I mam strasznie obolałe piersi
to możliwe i normalne po owulacji wzrasta progesteron i to on jest odpowiedzialny za to że czujemy tkliwość w piersiech do tego dostałaś ovitrelle on nie tylko powodu dojrzewanie i pękanie pęcherzyka ale trochę wprowadza nasz organizm jakby w stan ciąży dlatego łatwiej z nim zajść, spokojnie nie przespieszysz niczego dla mnie pozytywna była 4 iui 😊 powiedzenia
 
Ja mialam robioną w holandii bardzo szybko sprawnie działają
Słyszałam :-) Koleżanka-Holenderka została w wieku 40 lat mamą wspaniałych bliźniaków.
Tutaj niestety nie jest to zbyt sprawny proces. Tzn. z inseminacją nie ma problemu, można właściwie od ręki, ale na in vitro czeka się ogromnie długo, przez ilość zgłoszeń. Na całe miasto są 2 centra, które się tym zajmują. Ma powstać trzecie, ale w 2025 ten temat już nie będzie mnie interesował ;-)
 
Słyszałam :-) Koleżanka-Holenderka została w wieku 40 lat mamą wspaniałych bliźniaków.
Tutaj niestety nie jest to zbyt sprawny proces. Tzn. z inseminacją nie ma problemu, można właściwie od ręki, ale na in vitro czeka się ogromnie długo, przez ilość zgłoszeń. Na całe miasto są 2 centra, które się tym zajmują. Ma powstać trzecie, ale w 2025 ten temat już nie będzie mnie interesował ;-)
U nas klinik do in vitro jest bardzo duzo... robią 5x w tygodniu kiedys od poniedzialku do soboty niewiem obecnie jakis proces czekania jest na invitro nie dowiadywalam sie poniewaz lekarz mnie pocieszyl ze 80% do in vitro nie dojdzie poniewaz maja do inseminacji lepsze labolatoria lepsze techniki....lekarz ktory zajmowal sie mna przy inseminacji pracuje przy tym 22 lata i mowil ze nie doszlo jeszcze u niego do in vitro... rzadko udawaly sie iui za pierwszym razem ale po 2 i 3 razie iui kobiety zachodzily w ciaze wiec tez jestem dobrej mysli... mialam inseminacje wczoraj wiec teraz pozostalo mi czekac
 
U nas klinik do in vitro jest bardzo duzo... robią 5x w tygodniu kiedys od poniedzialku do soboty niewiem obecnie jakis proces czekania jest na invitro nie dowiadywalam sie poniewaz lekarz mnie pocieszyl ze 80% do in vitro nie dojdzie poniewaz maja do inseminacji lepsze labolatoria lepsze techniki....lekarz ktory zajmowal sie mna przy inseminacji pracuje przy tym 22 lata i mowil ze nie doszlo jeszcze u niego do in vitro... rzadko udawaly sie iui za pierwszym razem ale po 2 i 3 razie iui kobiety zachodzily w ciaze wiec tez jestem dobrej mysli... mialam inseminacje wczoraj wiec teraz pozostalo mi czekac
Czy kolezanka zaszla w ciaze przy in vitro czy inseminacji?? I za ktorym razem sie udalo??
 
reklama
U nas klinik do in vitro jest bardzo duzo... robią 5x w tygodniu kiedys od poniedzialku do soboty niewiem obecnie jakis proces czekania jest na invitro nie dowiadywalam sie poniewaz lekarz mnie pocieszyl ze 80% do in vitro nie dojdzie poniewaz maja do inseminacji lepsze labolatoria lepsze techniki....lekarz ktory zajmowal sie mna przy inseminacji pracuje przy tym 22 lata i mowil ze nie doszlo jeszcze u niego do in vitro... rzadko udawaly sie iui za pierwszym razem ale po 2 i 3 razie iui kobiety zachodzily w ciaze wiec tez jestem dobrej mysli... mialam inseminacje wczoraj wiec teraz pozostalo mi czekac
Tutaj to pewnie tylko od pon. do piątku... i to ze świętą, dwugodzinną przerwą na obiad :-D Ileż się musieliśmy nagimnastykować, żeby zgrać się w czasie z wizytą w laboratorium mojego męża i otwarciem gabinetu do zabiegu... :crazy:
I w sumie jest odwrotnie - in vitro zaproponowano mi od razu, żeby niepotrzebnie nie tracić mojego czasu. Inseminacja to tylko mój pomysł na przeczekanie. Nie znamy przyczyny naszej niepłodności, badania nic konkretnego nie wykazały, wolę działać niż czekać. Statystyki są jakie są, nikt nie obiecywał nam, że inseminacja zdziała cuda - nie wiem, czy to przez niezaawansowane techniki czy po prostu przez to, że niektórym parom potrzeba in vitro, i tyle... Moi znajomi dopiero na etapie in vitro odkryli, że klasyczne in vitro się u nich nie sprawdza, bo nie dochodzi do spotkania plemników i kom.jajowej, więc inseminacja nie mogła się udać - u nich sprawdziło się więc dopiero ICSI.
 
Do góry