reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

OSINKA-RATUJ!!!

reklama
zrobilam pizze :)
dodalam chyba za duzop drozcy bo troszke bylo czuc ,ale i tak wyszla niezla :)

dzieki osinka za przepis ;) a i mam sposob inny na rozupszczanie drozdzy...zasypac cukrem (ta jedna lyzeczka) odczekac minutke, wymieszac i drozdze sa rozpuszczone :D
 
Osinak: jak się będziesz bardzo nudzić to wrzuć kilka przepisów na zapiekanki. ja podzieliłam porcję na dwie i jedną zalałam sosikiem.
 
Zernik gotowany

Robi się go ekspresowo, potem trzyma w lodówce, ja na spód wykładam biszkopty albo herbatniki, na wierzch kłąde owoce i zalewam tężejąca galaretką. Oto przepis:
1kg twarogu
1 kostka masła
1,5 szkl. cukru
4 jajka
1 budyń waniliowy
1/2 szkl. mleka

Masło rozpuścić w garnku, wsypac cukier, wymieszać, dodać zmielony twaróg wymieszany z żółtkami, gotowac, az skladniki się połaczą. Następnie dodać wymieszany w mleku budyń, nadal gotować aż masa zacznie wyraźnie gęstnieć.
Białka ubic na sztywno, dodać do gotującej się masy, dokładnie wymieszać. Masę wylać do formy wyłożonej herbatnikami, biszkoptami.
Boki tortownicy albo prostokątnej foremki trzeba wyłożyć pergaminem, albo folią aluminiowa, bo masa "przejdzie" metalem.
Na wierzchu udekorować owocami, owoce zalać galaretką. Ciasto przechowywać w lodówce.
Smacznego!!
 
reklama
koga, to jeszcze łatwy sernik
nie musisz robić masy budyniowej, wystarczy ciasto + masa serowa i do piekarnika, ja idę na łatwiznę i jutro robię sam sernik - z masą budyniowa to ciasto jest dla mnie za słodkie i strasznie zapychajace, a zatem:

Ciasto budyniowo-serowe

Ciasto:
2 szkl. mąki
1/2 szkl cukru
1/2 kostki miękkiej margaryny
2 jajka + żółtko
2 łyzeczki proszku do pieczenia

Zagnieść ciasto i wyłożyć na dużą blachę (natłuszczoną i obsypaną
bułką) albo na blaszkę wyłozoną papierem do pieczenia

Masa budyniowa:
1 litr mleka
3 budynie czekoladowe (na 1/2 l )
Ugotować budyń i wyłożyć gorący na ciasto. Odstawić do wystudzenia.

Masa serowa:
4 serki waniliowe
3 jajka + białko
1/2 szkl. cukru
budyń smietankowy
1/2 kostki miękkiej margaryny

Margarynę utrzeć z cukrem i stale mieszająć dodawać na zmianę
żółtka i serek waniliowy. Wsypać budyń śmietankowy i wymieszać.
Ubić na sztywno pianę z 4 białek i delikatnie wymieszać z masą
serową. Wyłożyć na zimny budyń czekoladowy.
Piec około 40 min w nagrzanym do 180*C piekarniku.
Po upieczeniu polać polewą czekoladową i posypać wiórkami kokosowymi
 
Do góry