reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka w czasie ciazy - cesarskie ciecie

NO HEJ dziewczyny ja obecnie jestem z Tuam a rodzic będe w Galway w czerwcu mam problem z spojeniem łonowym po pierwszym porodzie mi się rozeszło ,a teraz już odczuwam ból i chciała bym mieć cesarkę.Ale oni chcą żebym rodziła naturalnie i wysłali mnie na fizykoterapie.Już nie wiem co mam im mówić żeby się zgodzili :wściekła/y:może mi doradzicie pozdrawiam papapa
 
reklama
Madziu dziekuje ze odpowiedz, ja troche boje sie cc, caly czas mam nadzieje ze malenstwo sie obroci, wizyta dopiero 4.03, zobaczymy czy tym razem tez zapewnia mnie ze wszystko jest w porzadu, najgorsze jest to ze o niczym sie nie dowiesz dopuki nie umowisz sie prywatnie...
 
NO HEJ dziewczyny ja obecnie jestem z Tuam a rodzic będe w Galway w czerwcu mam problem z spojeniem łonowym po pierwszym porodzie mi się rozeszło ,a teraz już odczuwam ból i chciała bym mieć cesarkę.Ale oni chcą żebym rodziła naturalnie i wysłali mnie na fizykoterapie.Już nie wiem co mam im mówić żeby się zgodzili :wściekła/y:może mi doradzicie pozdrawiam papapa
Emili cesarke zrobią Ci na 100% jeśłi będziesz miała opryszczkę gdziekolwiek na spojeniu łonowym tzw genital herpes, czasami nie ma absolunie żadnych objawów nawet jej nie widać, a jeśłi powiesz, że Cię tam swędzi, chyba jakieś zapalenie i ze wcześńiej nic takiego nie miałaś-a z krwi wcześnie nie wykaże to cesarkę masz murowaną bo boją się konsekwencji jakie mogą nastąpić po porodzie naturalnym, np.maluszek może nawet stracić wzrok, mieć zapalenie skórey itp.
 
Ciekawe jak jest z cesarka jak sie cesarke mialo przy poprzedniej ciazy.Tez nie chca robic? Czy w tym wypadku masz wybor.Teraz mozna spokojnie rodzic pocesarce naturalnie ale wciaz istnieje hajies ryzyko ze macica peknie podczas porodu.Jak myslicie? Ja bym chciala druga cesarke w nastepnej ciazy..
 
Ostatnia edycja:
Ciekawe jak jest z cesarka jak sie cesarke mialo przy poprzedniej ciazy.Tez nie chca robic? Czy w tym wypadku masz wybor.Teraz mozna spokojnie rodzic pocesarce naturalnie ale wciaz istnieje hajies ryzyko ze macica peknie podczas porodu.Jak myslicie? Ja bym chciala druga cesarke w nastepnej ciazy..
tez jestem ciekawa czy tutaj będą chcieli zrobic cesarke, to chyba zależy od tego kiedy rodziłaś. Ja miałam cesarke przy pierwszej ciąży a przy drugiej rodziłam naturalnie po 1,8 roku i musze powiedziec ze wole naturalnie rodzic, chociaz było mozliwe pęknięcie macicy i wtedy dzidzia mogłaby sie udusic, mysle ze tutaj tez mamy prawo do cesarki tak jak w Polsce;-)
 
Ciekawe jak jest z cesarka jak sie cesarke mialo przy poprzedniej ciazy.Tez nie chca robic? Czy w tym wypadku masz wybor.Teraz mozna spokojnie rodzic pocesarce naturalnie ale wciaz istnieje hajies ryzyko ze macica peknie podczas porodu.Jak myslicie? Ja bym chciala druga cesarke w nastepnej ciazy..
Moja bratowa zaszła w ciąże 3 miesiace po cesarce i drugie dziecko urodziła naturalnie.Co prawda pani Cudo rozwijała przed nią wizję pęknięcia macicy (ale tylko z powodu szybkiego zajscia w drugą ciąże) tak więc jeśli nie ma medycznych przeciwskazań to marne szanse na cesarkę na życzenie;-)
 
dokładnie jak anineczka pisze, marne szanse a ja nawet bym powiedziała, że żadne. Moja znajoma miała cesarkę w grudniu 2007 i rodziła w tym roku w lutym, całą ciążę znowu przecodziła w Limerick i od razu jej mówili że będzie rodzić naturalnie bo nie widzą przeciwskazań pomimo,że pierwsze dziecko już się dusiło i cesarka je uratowała, mają przecież wszystko w dokumentacji, przed porodem przeprowadzili się do Cork i tam to samo, nie było szans, musiała rodzić naturalnie no i powiedziała, że choćbym miała iś na piechotę powinnam trzymać się limericku bo tam przeżyła koszmar, hurtownia, szpital jest razem z wszystkimi innymi oddziałami i najpierw czekała na przyjęcie 2 godziny w bólach razem z kimś ze złamanym palcem i podobnie ale kolejka to kolejka, a potem nie mogła się doczekać na anestezjologa bo był potrzebny przy wypadkach, a tu maternity jest osobno jednak:)
 
ja rodziłam w galway w szpitalu i miałam cesarkę, bardzo miło wspominam pobyt w szpitalu. Obchodzili się ze mną jak z jajkiem
 
Ostatnia edycja:
Hej!

Ja mialam cesarke w Rotundzie w Dublinie.Milo wspominam bardzo dokladnie mi wytlumaczyli co sie bedzie dzialo, bo bylam bardzo zdenerwowana.Oczywiscie i tak sie denerwowalam.Po czasie stwierdzam, ze sama operacja nie jest straszna , ale potem... moim zdaniem jest ciezej!!! Najgorzej jak puszczaja znieczulenia :-( , ale sama operacja nie jest tak tragiczna praktycznie nic nie czujesz poza dziwnym uczuciem, ze cos ci robia przy brzuchu.
Ja mialam cesarke, bo moja Amelka do samego konca nie odwrocila sie. Z jednej strony zaluje, ze mialam cesarke, ale to takie moje odczucia.Bylam nieprzytomna jak mi Amelcie polozyli na rekach i nie dokonca kumalam o co chodzi.
 
reklama
Do góry