reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

nasz dalej też lunatykuje, pytaliśmy pediartyo te jego niespokojne noce i powiedziała, że nie jest to odosobniony przypadek, mały odreagowuje dzień, bywa, ze cos mu się śni, no i jest BARDZO żywiołowy, a ona jest przeciwna dawaniu uspokajaczy. w sumie tez bym ich nawet nie chciała, po prostu myślałam, że się cos złego dzieje. podobno z tego wyrośnie. no ale u nas jest taka różnica, że on ma tak cały czas od miesięcy, więc lysa_d nie pomogę, bo to chyba inna bajka...

a mam pytanko inne, wiem, że juz kiedyś była o tym mowa i specjalistka dentico się wypowiadała, ale jak dbacie o ząbki maluchów?
 
reklama
My myjemy normalnie dwa razy dziennie zęby. mamy jakąś pastę dla maluchów bez fluoru i najpierw maks ją zjada i coś tam pogmera potem umyje mamusi ząbki a potem mamusia poszoruje:)
 
dzis znow histeria :-( ja nie mam nerwow na takie wieczory, wrzaski od 7 nie chce zasnac, mleko nie, kaszka nie, herbatka nie, chodzi po pokoju i sie bawi. Nie wiem co robic bo dla mnie nie jest to normalne zachowanie a nigdy tak nie miala wiec nie wiem jak jej pomoc :-(
 
Witam dziewczyny, widze ze wiele dzieci ma problem z wieczornym spaniem. Zajrzałam do was aby zobaczyć czy znalazłyscie jakis zloty srodek. U nas wieczorny sen to masakra. Mala kreci sie w łózeczku co chwile, przekreca na boki, siada , wstaje i jeszcze czesto przy tym placze. Dzis przy okazji wizyty u pediatry rozmawialam na ten temat. Bałam sie ze cos jest z nia nie tak, ze moze chora itp. Ale nie, no i bardzo dobrze. Pediatra powiedziala mi ze moje malenstwo tak odreagowuje dzien, ze ma sny i dlatego tak robi. Jedyna rade jaka mi polecila to nie zwracac uwagi, nie wybudzac, nie mówić do niej. Hmm latwo powiedziec-trudniej wykonac. Pozdrawiam mamy ;-)
 
zgadzam sie ze to nie takie proste nic nie robić w takich sytuacjach ...
Widzę ze nie tylko my mamy taki problem !!!!:(
Ilona 212 u mnie jest identycznie ... niby sie nie wybudza ale jeczy przez sen wierci sie jak opetany... spi na siedząco albo głowke ma oparta o łozeczko .. w ogole takie pozy wyczynia ze głowa mała... przewaznie to poza raczkująca :( no nie dziwie sie ze on sie wtedy wybudza kazdy by sie wybudził spiąc w takiej pozycji :(
No ale co robić??? czym to jest spowodowane ??I co wazne on tak nie robił dopóki nie zaczął chodzić... przeciez sie wybiega caly dzien wiec i powinien spac lepiej a tu co lipa :( Narazie jest ok nie budzi sie .. ale byly takie noce co po prostu budzil sie o 23 i nie spal do 5 rano !!!! na wszystkie sposoby go usypialam i nic :( Ja nie wiem co sie dzieje z tymi naszymi dziećmi :(
A my musimy potem normalnie funkcjonować po takich nieprzespanych nocach :( A nie jest łatwo jak same wiecie :(
 
zgadzam sie ze to nie takie proste nic nie robić w takich sytuacjach ...
Widzę ze nie tylko my mamy taki problem !!!!:(
Ilona 212 u mnie jest identycznie ... niby sie nie wybudza ale jeczy przez sen wierci sie jak opetany... spi na siedząco albo głowke ma oparta o łozeczko .. w ogole takie pozy wyczynia ze głowa mała... przewaznie to poza raczkująca :( no nie dziwie sie ze on sie wtedy wybudza kazdy by sie wybudził spiąc w takiej pozycji :(
No ale co robić??? czym to jest spowodowane ??I co wazne on tak nie robił dopóki nie zaczął chodzić... przeciez sie wybiega caly dzien wiec i powinien spac lepiej a tu co lipa :( Narazie jest ok nie budzi sie .. ale byly takie noce co po prostu budzil sie o 23 i nie spal do 5 rano !!!! na wszystkie sposoby go usypialam i nic :( Ja nie wiem co sie dzieje z tymi naszymi dziećmi :(
A my musimy potem normalnie funkcjonować po takich nieprzespanych nocach :( A nie jest łatwo jak same wiecie :(

Dzieci tak odreagowuja dzien, to jest ich sposób na rozładowanie emocji itd. Moja też zaczeła tak robic odkad chodzi. Mam nadzieje ze szybko sie to skonczy bo czuje sie jak zombii :szok:
 
Wiem, i doskonale Cie rozumiem... dlategoz trzymaj sie cieplutko , trzeba dac rade i wierzyc ze niedługo Twoja mała bedzie spac spokojnie w nocy :) ale w czasie drzemki w dzien on sie tak nie rzuca, tylko w nocy wlasnie :( ehhhh.....
 
reklama
Wiem, i doskonale Cie rozumiem... dlategoz trzymaj sie cieplutko , trzeba dac rade i wierzyc ze niedługo Twoja mała bedzie spac spokojnie w nocy :) ale w czasie drzemki w dzien on sie tak nie rzuca, tylko w nocy wlasnie :( ehhhh.....

Ah no wlasnie, moja w dzien tez spi jak aniołek. Dzis zostawiam na noc zapalona lampke, jesli to nie pomoze to poddaje sie.
 
Do góry