reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad bobasem - o kolkach, pieluchach, ubiorach, cycuchach i innych :-)

reklama
ja smarowałam np. to do ciała i u nas pomogło i muszę zacząć znów stosować bo dzis patrze a tu cała główka prawie w ciemieniusze :wściekła/y: co za cholerstwo yhh...
 
No i u nas też zawitała ciemieniuszka...
Smaruję oliwką na razie. Ania jest kąpana w emolium od dwóch tygodni co najmniej.
W jaki sposób stosowałyście na nią emolium? Normalnie w kąpieli?

Ja na razie działam oliwką, Sanosan mi został po ciąży... Ale taka dziwna jak dla mnie ta ciemieniucha, tak całkiem z tyłu głowy :confused::confused::confused:
u nas wczoraj zawitała ciemieniuszka, M zrobił oliwką i wyczesał po włos tak nam kazała połozna i pomaga.Ta ciemieniuszka to znak że hormony u kobiety spadają:confused:
 
Ja też cały czas walczyłam z ciemieniuchą i nawet od dermatologa dostałam receptę na robioną oliwkę , ale Adasiowi coś nie pasowała bo głowa od niej była strasznie czerwona.
Kupiłam więc Olejuszkę i kąpie Małego w Emolium - emulsji do kąpieli. Po Olejuszce łuski zeszły, więc ją odstawiłam i zaczełam stosować Emolium - emulsje do ciała na główkę. Do tej pory stosuje ją wieczorem po kąpieli i rano i jak narazie odpukać ciemieniuchy nie ma:-)
 
Dziewczyny,mam pytanko.Czy podkładacie coś w leżaczkach-bujaczkach (my mamy fisher price),żeby dzieciątko leżało bardziej na prosto? Ja do tej pory podkładałam,bo jakoś wydawało mi się,że zbyt duży łuk się z plecków robi... Ale zwłaszcza teraz kiedy młody garnie się już do siadania zastanawiam się,czy by tej "dziury" nie zostawic?:confused:
Jak Wy robicie? Dodam,że moje dziecię sporo czasu spędza w leżaczku i nawet lubi sobie tam często ucinac drzemki:-)
Dzięki za odp i pozdrawiam:-)

ja podkładam złożoną na pół kołderkę. mi też się wydaje to jakoś za bardzo łukowante mimo że rozkłąda się na płąsko.


U nas też była ciemieniucha. początkowo na brwiach. smarowałąm linomagiem i myłam brwi w oilatum. ostatnio była na czubku główki. myłąm oilatum nie pomogło. to zrobiłąm peeling z płątkó owsianych zamoczonych w gorącej wodzie, potem smarowałam linomagiem. tak 3 dni i zeszło.
 
Czy, ktoras z was uzywa moze herbatek Hipp? Moj M dzis mi zakupil w polskim sklepie ta HiPP: Herbatka uspokajająca i tak sie zastanawiam czy warto ja podawac malej? Moze przestanie sie tak wiercic i kopac we wszystkie strony :-D A tak na serio to sobie myslalam, ze ona moze czasem nie jest glodna tylko jej sie np pic chce i dlatego tak malo mleka mi pije wiec pomyslalam, ze jak widze ze okres od jednego karmienia do drugiego jest krotszy niz 2h to moglabym jej ta herbatke podawac- co myslicie:confused:
 
moja czasem placze ze chce pić. widziałam tą uspokajającą ale jakoś nie jestem przekonana. a niech sobie dziecko wierzga jak ma ochotę. wolę dawać rumiankową, z kopru włoskiego, czasem również miętową.
 
reklama
lysa d - ja odstawiłam wszystkie te herbatki, mała miała tylko problemy z kupka po nich: rumiankowa, z kopru włoskiego, uspokajająca. Jeśli dzidzia tak kopie to niech sobie kopie.:-)Ja do picia podaje Asi tylko wodę przegotowana i jest ok
 
Do góry