reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opadanie powieki

Witam wieczornie.
Mój najstarszy syn Olek ma wrodzone opadanie prawej górnej powieki - na początku jak był mały nie zwracaliśmy na to uwagi - tylko jak był bardzo zmęczony lub senny to tak dziwnie "misiowato' wyglądał. Był badany przez okulistę, neurologa ale przyczyny nie znaleziono - mi osobiście wydaje się że mogło to być spowodowane owinięciem pępowiną i miał słabe napięcie mięśniowe po porodzie. Nasza pediatra nic nie zlecała - jakbyśmy chcieli operować to wypisze skierowanie i że najlepiej w Polanicy Zdrój. Na razie kazała zostawić tak jak jest chyba, że powieka bardziej opadła i miał problemy ze wzrokiem to wtedy operacja a na razie ma ćwiczyć oko - mocno zamykać i szeroko otwierać.
0098231913.jpg
 
reklama
gosia fajnie że piszesz bo przeważnie Ci co są po zabiegu to już się nie odzywają napiszcie jak to jest z tym mruganiem ja pisałam wcześniej znam dziewczynke osobiście jest po zabiegu 7 lat i jest ok ma 13 lat teraz a co do marty1981 to ja darowała bym sobie bo prawie nic nie widać
 
no faktycznie, nic nie widać...Ja się tak dokładnie przyjrzeć to może minimalnie nachodzi an tęczówkę, ale to może akurat kwestia zdjęcia / ujęcia. Uważam, ze najlepiej właśnie rehabilitować (cwiczenia wzmacniające) i tyle....chyba ze przyczyna leży gdzie indziej. A operacja to w ostateczności, jeżeli faktycznie zacznie opadać bardziej i przesłoni tę źrenicę, chociaż pytanie, czemu ta powieczka miałaby opadać bardziej, czy może warto szukać przyczyny gdzieś indziej??? generalnie, z tego co pamiętam, nikt na forum nie pisał, aby dziecku się pogarszało, raczej w drugą stronę, obserwujemy, że powieczki podnoszą się, bardziej otwierają?? czy synek był badany neurologicznie - rezonans, przewodzenie nerwów lub usg głowki jak był mały???.
P.s. Mojej Klaudii to powieczka "naprawdę opada", jak by się tak na nią spojrzało z nienacka to wygląda jakby po prostu miała to oko zamknięte. TAkże w porównaniu do niej, to Olek wygląda rewelacyjnie!!!
 
Madlin, Olek był badany neurologicznie, miał Dopplera główki i wszystko OK. Powieka "zatrzymała się" na granicy tęczówki i źrenicy. Jak był malutki to nie zwracaliśmy zbytnio uwagi - dopiero na zdjęciach było widać:tak:.
 
Marta,mój synek po operacji ma większą wadę niż Twój bez więc ja bym sobie odpuściła zabieg:-),dziewczyny maja rację,śliczny chłopiec:)
 
Ha, Aniu to samo chciałam napisać, moja córeczka ma po operacji znacznie bardziej opadniete oczko niż Olek Marty bez operacji. pozdrawiam
 
dziewczyny, wczoraj mielismy wizyte u naszego chirurga dr wilgusa w katowicach. okazal sie zwyklym rabusiem. zlodziej i tyle. na pierwszej konsltacji dal nadzieje, kazal czekac do 1,5 roku, a wczoraj nagle stwierdzil ze sie tego nie podejmie i skierowal nas do polanicy do kolegi stepniewskiego. mamy wizyte w kobylnikah na 30sierpnia do dr pecold ale niewiem czy dobrze sie zapisalam, czy ne pwinnam powiedziec przy rejerstracji ze to o opadniete powieczki chodzi i w pon zadzwonie raz jeszcze.
dzisiaj juz mi minelo ale wczoraj bylam zalamana. ufalismy mu, a on nas tak zalatwil. juz nawet niechodzi o to ze nie zrobi- tylko o to ze kaze sie zapisywac na kolejne kontrole, jechac pol polski po nic wlasciwie. i zaplacic oczywiscie za prywatna wizyte.
-powiedzial nam ttlko tyle ze.. Julia jest bardzo radosnym dzieckiem. -jakbym nie widziala ;)
zlodziejstwo w bialy dzien. ale coz. co nas nie zabije to nas wzmocni. szlak mnie tylko trafia bo widzi ze jestesmy mlodzi, ze mamy naprawde daleko, bo podroz ponad 200km to nie jest tak hop-siup z niemowlakiem...

A co do tego slicznego chlopczyka, to gdyby Juleczka tak miala oczka to bysmy tez nie zwrocili uwagi..
 
reklama
kochana,niestety na necie jest mnóstwo złych opinii na temat tego doktora-niestety tak też bywa :(,ale mam nadzieję,że Was to nie zrazi-powodzenia-trzymajcie się!!!
 
Do góry