reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ogłoszenia

reklama
Jestem studentką Pedagogiki. Niedawno na zajęciach z psychologii klinicznej rozmawialiśmy na temat FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy). Mieliśmy opracować kampanię, która miałaby na celu uświadomienie kobietom, aby nie piły alkoholu w okresie ciąży. Moja grupa wpadła na pomysł, aby przeprowadzić taką kampanię na terenie Pragi Północ. Chciałyśmy porozmawiać z kobietami na temat ciąży, o tym, jaki jest to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a następnie przejść do FAS i konsekwencji dla dziecka, które się z im urodziło. Chciałyśmy także włączyć w to specjalistów, aby odpowiadali na pytania kobiet oraz zorganizować spotkanie, z kobietą, która jest matką dziecka z FAS. Chciałam zapytać Państwa, czy uważają, że takie spotkania uświadamiające kobiety są potrzebne?

Chciałam także zauważyć, że problem FAS nie dotyczy tylko kobiet, które nadużywają alkoholu. Nawet niewielka alkoholu, wypita w okresie ciąży (nawet jeden mały kieliszek!) może spowodować nieodwracalne zmiany. Czy uważają Państwo, że obecnie poziom wiedzy naszego społeczeństwa na temat FAS jest wystarczający? Czy jednak należałoby jakoś propagować wiedzę na ten temat? Jeśli tak, to, w jaki sposób można informować społeczeństwo o tego typu zagrożeniach? I czy w ogóle można przekonać kobiety do wstrzemięźliwości alkoholowej, podczas gdy, np. lekarze zalecają wypicie jednego kieliszka lub też przepisują syropy na bazie alkoholu? Co Państwo sądzą na ten temat?

Tutaj znajdą Państwo więcej informacji na temat FAS.

FAS - Zespół Alkoholowy Płodu (FETAL ALCOHOL SYNDROME)

http://www.pbw.waw.pl/pbw/pliki/publikacje/FAS.pdf

http://4.bp.blogspot.com/_n7R2ctrRGFI/SRS8ZQNAYkI/AAAAAAAAAX8/gXfLfoUvC-E/s400/fas.jpg
 
Czy brak odpowiedzi na moje pytania oznacza, że temat ten nie jest tematem nowym i że wszyscy wszystko o nim wiedzą? Pytam, ponieważ dziwi mnie brak reakcji z Państwa strony na ten problem, który wydaje mi się być bardzo ważnym.
 
Nie ma chyba ludzi,którzy wszystko o wszystkim wiedzą.
FAS nie jest nowym tematem i myślę, że kobiety,które świadomie zachodzą w ciążę oraz te, które mają "szersze" pojęcie o świecie, wiedzą czym tojest.
Wiedzę na ten temat trzeba propagować w środowiskach patogennych, wśród nastolatek, matek, które przypadkowo zachodzą w ciąże, tych, które nadużywają alkoholu...
No i uważam, że teoria to nie wszystko. Należałoby również uświadamiać praktycznie - wybrać się do ośrodków, gdzie takie dzieci z zespołem FAS są, żeby przyszłe matki miały świadomość, czym nadużywanie alkoholu grozi. Żeby na własne oczy zobaczyły co może się stać z ich dzieckiem..

I jeszcze jedno: normalny lekarz nigdy nie przepisze kobiecie w ciąży syropu na bazie alkoholu... Chyba, że to jakiś lekarz, który dyplom "kupił na bazarze".
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich :-) Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu opinii, informacji na temat przedszkola Przedszkole 56 "Wesołe Kubusie" w Wilanowie. Różne opinie słyszałam na temat publicznego przedszkola ale jestem mamą bliżniaków i nie stać nas będzie na prywatne przedszkole. Dlatego szukam miejsca polecanego przez doświadczone mamy :-) Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję :-)
 
Witam,
od marca otwieramy Zaczarowaną Akademię
http://www.zaczarowana-akademia.pl
Będzie się ona mieścić na Tarchominie na wysokości ulicy Przyrzecze(1,5 km od Modlińskiej)
Jest to miejsce przyjazne dla dzieci, kolorowe,bajkowe.
Akademia mieści się w nowoczesnej willi z przestronnym,zielonym ogrodem.
Zapewniamy fachową opiekę, miłą,kolorową,bajkową atmosferę.
Naszym celem jest promienny uśmiech na twarzy Twojego Dziecka.
ZAPISY TRWAJĄ.
Tylko teraz promocyjne ceny!!!
Serdecznie zapraszamy :)
Oto dane do kontaktu:
tel. 691 369 278 - Marta
tel. 601 260 033 - Beata
mail: info@zaczarowana-akademia.pl
 
Jestem mamą 4 synów i sama dobrze wiem jak trudne jest ładnie i tanio się ubrać w ciąży. Moi chłopcy troche podrośli więć otworzyłam firmę zajmującą się dystrybucją odzieży ciążowej. W związku z tym zapraszam wszystkie Panie które chcą się fajnie ubrać:)) !!!

Zadzwoń !! Napisz!! za niewielkie pieniążki dobierzemy odzież specjalnie za
Ciebie!! W okolice Warszawy dojadę a dalej wyśle GRATIS:) Sprawdz ceny!!!!!!!!
604 588 528
progressjg@poczta.fm
NA ZYCZENIE ZDJECIA !!!!!!!
 
reklama
Do góry