reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie luteiny w 35 tygodniu ciąży

lojka_m

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2023
Postów
19
W 30 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z bólami brzucha, okazało się że maluszek ma za wysokie ciśnienie i zostaliśmy 4 dni na obserwacji. Dostałam luteine która skończyłam brać w 35 tyg. od tamtej pory czuje kłucie i nabrzmiały brzuch a nawet ból z dwóch stron przy zebrach, nie mogę spać w nocy przez to. Czy powinnam się niepokoić?
 
reklama
Nie sądzę, że przyczyną jest odstawienie luteiny, to czysty zbieg okoliczności że akurat teraz zaczęło Cię boleć, ból spowodowany jest naciskiem na macice, ból pod żebrem może wynikać również z ułożenia się dziecka w danym momencie. Oczywiście porozmawiaj o tym z lekarzem przy najbliższej wizycie.
 
Nie zadawalabym pytania gdyby ten bol mijał ale on niestety jest już dosyć długo. I nie wiem co może oznaczać
 
Lekarzem nie jestem ale tak jak napisałam ból w żebrach pojawia się bardzo często w trzecim trymestrze.
 
Nie zadawalabym pytania gdyby ten bol mijał ale on niestety jest już dosyć długo. I nie wiem co może oznaczać
Każdy objaw, ktory Cię niepokoi powinnas skonsuktowac z lekarzem. Możesz też zadzwonic do połoznej, bo pewnie jakąs wybrałas. Ewentualnie jechac na IP.
 
Każdy objaw, ktory Cię niepokoi powinnas skonsuktowac z lekarzem. Możesz też zadzwonic do połoznej, bo pewnie jakąs wybrałas. Ewentualnie jechac na IP.
Polozna dzisiaj Mi powiedziała że to może być od luteiny właśnie. I teraz nie wiem czy się szykować czy nie bo w 30 tygodniu groził nam przedwczesny poród i ona była na podtrzymanie
 
Polozna dzisiaj Mi powiedziała że to może być od luteiny właśnie. I teraz nie wiem czy się szykować czy nie bo w 30 tygodniu groził nam przedwczesny poród i ona była na podtrzymanie

Ale nawet w ulotce masz, że po 34tc trzeb ją już odstawić.
Od tego momentu lepiej żeby dziecko się urodziło niż wstrzymywać poród
 
reklama
Jeśli bardzo Cię boli to chyba nie ma co czekać.
Tylko jechać na IP.
Tym bardziej, że dziecko miało ostatnio wysokie ciśnienie.
Lepiej pojechać raz za dużo , niż raz za mało
 
Do góry