reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Ja używam sudokrem. A jak sie pojawiają zaczerwienienia, a także na noc i na spacer smaruję pupkę bepanthen'em maść. Bepanthen jest rewelacyjny (fajna konsystencja, dobrze się rozsmarowuje oraz dobrze chroni skórę) i szybko wygoił odparzenie, jakie dostał moj starszy syn,gdy miał rozwolnienie.
A, bepanthen maść można też smarować brodawki.
 
reklama
Można smarowac bepanthenem:tak::-D

Polecam bepanthenem, uzywam go od zawsze, bardzo dobrze goi wszelkie krostki(odparzenia), natomiast gdy np. w pachwinkach jest zaczerwienione to wtedy smaruje sudocremem i on wtedy działa najlepiej. Alantanu też uzywałam, ale uważam że bepanthen jest duzo lepszy, no i nie jest drogi.
Używam husteczek zielonych Pampersa, one małemu bardzo pasują więc innych nie próbuję.
 
Osobiście polecam najzwyklejszą mączkę ziemniaczaną. Sama walczyłam z odparzoną pupką u córki no i z ogromnym niedowierzaniem o skuteczności działania mączki wypróbowałam i pomogło szybko. No i jaka tania kuracja!
 
Witam moja córeczka jak miała bardzo mocno odparzoną pupę pediatra mi zapisał maść jest ona na receptę chlorchinaldin h mojej córeczce pomogło po trzech posmarowaniach.
Teraz na lekkie odparzenia stosuje krem Nivea s.o.s jest rewelacyjny.Jak tylko pupa się zaczerwieni smaruje pupkę tym kremem i jest na drugi dzień ładna bez zaczerwień.
A na co dzień po zmianie pieluszki niczym nie smaruje.
Dobry tej jest krem Penta krem koleżanka go stosuje dla synka bo też niczym pupki nie mogła mu wyleczyć
I tak jak już dziewczyny pisały mączka ziemniaczana na wszelki odparzenia pomaga
 
A ja wam polecam Cavilon- występuje w dwóch postaciach spray oraz krem
Sama sprawdziłam. Nadaje się nie tylko do pupy ale także np jako krem ochronny do rąk. W szpitalu, w którym pracuję w Wielkiej Brytani jest używany na wszystkich oddziałach. Z reszta nie tylko tutaj.
 
Moim lekarstwem na odparzenia jest TERMENTIOL!!!!Rewelacyjnie pomaga.Chciałabym zauważyć,że odparzenie pupy może być skutkiem uczulenia na pieluszki.Moje dziecko tak reagowało na Hagisy.Mogłam stosować różne pieluszki,ale gdy zakładałam jej haggisy zaraz pupa była czerwona
 
Moja corcia od kilku dni ma wysypke-uczulenie w pachwinkach i na całej pupci ,nie wiem co z tym robic (zmienilam ostatnio puder i wydaje mi się że to po nim-juz go ni e uzywamy! ) ale teraz nie wiem czym zaleczyc to uczulenie? uzywalam linomagu -ale jeszcze gorzej .przemywam woda z olejkiem , teraz nalozylam bepanten,juz nie wiem co robic? czy któras z Was miala podobny problem???
 
reklama
sudocremem tez brałam.. dzisiaj kupię z powrotem puder którego używałam może coś pomoze,jak nie to wybiore się do lekarza..
jesli jednak ktos zna jakis krem,masc lub cokolwiek to proszę o napisanie,?
muszę wybrać się tez do apteki bycmoze tam mi doradza?
 
Do góry