reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
tak sobie czytam i pocieszylo mnie to, ze nie tylko moj mlody przesikuje huggiesy :). poczatkowo myslalam, ze to ja mu nie potrafie ich zakladac, ale zebym nie wiem co robila, to zdarza sie, ze musze go calego przebrac, a nie tylko pieluszke zmienic. mimo to desperacko uzywamy huggies w ciagu dnia w domku, ale jesli gdzies wychodzimy i na noc maly dostaje pampersa. sa swietne i sprawdzaja sie od poczatku, kiedy to wersja dla noworodkow rewelacyjnie wchlaniala kupki. a experymentow z pieluszkami z marketow to szczerze mowiac obawiam sie. za duzo nasluchalam sie o czerwonych odparzonych pupach :)
 
reklama
:) Ale fajne forum. Ja Wam powiem tylko, że gdy mnie urodził się wspaniały Bartuś, także kupowaliśmy różności. Ile to pieniędzy idzie na takie próbowanie?? Jak nie Carefour to Biedronka. W sumie to najważniejsze, żeby wiadomo: nie było paskudnej ceraty, no i oczywiście, żeby dobrze wchłaniały, prawda? Dodatkowo, ja to zawsze patrzę na to, czy aby na pewno rzep się będzie trzymał, bo jak się zaoliwi, no nie? Tak czy inaczej, mnie się spodobało, że ta firma kewatie`s także zaczęła działać już w Polsce. Oni to przynajmniej stawiają na jakość, a nie na ilość. Szkoda tylko, że ich strona internetowa nie działa jeszcze zbyt dobrze, ale ponoć do końca października ma się to zmienić. www.kewaties.com. Polecam zwłaszcza, że Oni mają także w ofercie peiluchy jednoraz, a jak się do nich zgłaszałem to wysłali mi do domu pieluchy na próbę za darmo!! Bo oni nie mają sklepów, bo przez to byłoby drogo, a tak działają, jak AVON, lub inne. Mój syn chciał u nich pracować, ale się nie zgodzili, bo stawiają na jokość i konsultanci mają minimum średnie wykształcenie. Pozdrawiam Was Mamy :) :)
 
Najbardziej pożądaną marką pieluch u mnie sa pampersy, czasem z żalem musze kupić Huggisy (ale te nowe disneyowskie są całkiem ok). Raz próbowałam pieluch z Biedronki, jak dla mnie sa lepsze od happy, i jak będe miała diurkę w kieszeni to kto wie czy nie będe ich kupowała.


Na pierworodnej testowałam pieluszki, i strasznie mi jej było żal... pupa poodparzana przy każdej zmianie na inna marke niż pampers. Ot taka delikatna...
 
Do tej pory używaliśmy tylko Pampersów i moim zdaniem są super chłonne. Całą noc małego nie przebieram, żeby go nie rozbudzać i może z dwa razy zdarzyły się przecieki.Odparzeń zero. Gorzej oceniam je jeśli chodzi o kupki. Często wypływają na plecki. A to dlatego, że Pamperki nie mają z tyłu gumki
Teraz zamierzam przetestować Lidlowskie pieluchy Cien, bo wiele pozytywnych opinii o nich czytałam.
 
Ja też używam tylko Pampersów i jestem zadowolona, choć cena.... mogłaby być niższa. Słyszałam, że te pieluchy marki Tesco są całkiem, całkiem - muszę spróbować. Syna dziesięć lat temu też wychowałam w Pampersach więc teraz żeby było sprawiedliwie 4-miesięcznej córci też je kupuję.  :laugh:
 
A ja Pampersów używałam na początku - przez pierwsze 6 tyg, potem różnie - Huggies (takie sobie), Bella Happy (jak dla nas -superanckie), z Biedronki Dada (kupujemy rzadko, ale mogą być) i z Plusa pieluszki Jaś i Małgosia (najtańsze z używanych przez nas pieluch, ale nie narzekam bo rzadko po całej nocy przepuszczają siusiu). Ogólnie maluszek nie ma uczulenia na żaden rodzaj pieluch.Stosujemy też chusteczki Dzidziuś Sensitive, krem Bobini do buźki, oliwkę Nivea, Sudokrem na pupkę ale rzadko - nie ma takiej potrzeby, jak jest troszkę czerwona to smaruję Bephantenem i szybko przechodzi Pozdrawiam ;)
 
Na początku używałam Pampersów, tym bardziej, że w prezencie dostałam dwa JumboPacki rozmiar 2. Póżniej ze względu na to, że musieliśmy obniżyć koszty, wypróbowałam pieluchy Cien z Lidla. Próbowałam jeszcze tych z Tesco i Rossmanna, raz Huggiesy (miałam jedną pieluchę, którą dostałam na jakiejś promocji) jednak z tych wypróbowanych Cien okazały się dla nas najlepsze. Tylko w nich zauważyłam wykorzystanie technologii zastosowanej w Pampersach, czyli wiązanie wilgoci w żel. Są naprawdę chłonne, ostatnio kupione w sytuacji podbramkowej pieluchy Rossmanna musiałam zmieniać dwa razy częściej. A pieluchy Cien od Pampersów różnią się w zasadzie tylko tym, że są nieco grubsze i sztywniejsze, ale za to mają delikatny ściągacz z tyłu, którego w Pampersach nie zauważyłam, no i ten miernik wilgoci to naprawdę fajny bajer ;) :laugh: ;D
 
Ja jestem zdecydowanie fanką Bella Happy. Wicherek spędza w nich czasem po 10-12 godzin ,,nocnych" i przemakaja sporadycznie. Bardzo rozczarowały mnie pampersy, każda pielucha zjeżdzała małej pod brzuch. Moja kolezanka która ich używa ma identyczny problem. Chusteczki Jonsona cuchną a kiedy wytarłam sobie twarz Pampersową, paliła mnie żywym ogniem :p bleee. Dzis kupiłam Bambino bo moja koleżanka superalergiczka poleciła mi je, gdyż zmywa sobie nimi makijaż i nie ma żadnych parchów jak po innych.
 
Ja na początku używałam huggisów na zmiane z happy. I byłam z nich bardzo zadowolona. Teraz używamy biedronkowych i uważam że są lepsze od tych Happy!! I o wiele ładniejsze!! Naprawde polecam!
 
reklama
do tej pory jechaliśmy tylko na Pampersach, próbowałam innych na początku - huggisy, rossmann, itp, ale nie byłam zadowolona. Dziś kupiłam CIEN z ciekawości, bo spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami, zobaczymy :)
 
Do góry