reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
My nic nie używamy:eek:. Jak Kubuś był malutki to brałam mu pudrem albo kremem bambino na zmianę, a jak mu się odparzyła ( chociaż to zdarzyło się może ze 2 razy) to sudocrem. A teraz już od jakiś 2 m-cy nic nie używamy, bo Kuba ma "piękną" (czyt. nie odparzająca się) pupę:tak::tak:.
 
reklama
My tez nalezymy do tych, ktorzy uzywaja sudocremu, ale bardzo sporadycznie. Tylko wtedy gdy pojawi sie cos czerwonego. Odpukac, bylo to bardzo dawno.
Kiedys (Jas mial 2 m-ce) mielismy straszne problemy z pupa, nic nie pomagalo!!! Zostalo nam wietrzenie pupy i pieluchy tetrowe i... duzo cierpliwosci!!! Oplacalo sie :)
Pozdrawiamy!!
 
jak cos sie dzieje z pupa to sudocrem albo pentacrem a jak jest ok to nic nie uzywamy:-D
 
Ja używam kremu Penaten (takiego w metalowym pudełku). Jest bardzo gęsty i świetnie izoluje skórę od wilgoci. Mój synek nigdy nie miał odparzenia, czasem ma tylko leciutko zaczerwienioną pupę.

mój synuś podobnie. nie miał odparzeń ale ma zaczerwienioną czasem pupcię. używamy sudocreamu i maści robionej w aptece na receptę..z tego co słyszałam od mojej ciotki to moja pupa też była smarowana tą maścią...:-)
 
My od kilku miesiecy uzywamy do pupki Sary tylko i wylacznie Alantanu Plus masci - naprawde polecam - nawet zaczerwienien nie ma, a potrafi w 1 pampersie i 10 godzin byc w nocy (czasami i 12 sie zdarzalo).
 
ja jesli stosuje to sudocrem. ale żadko. żyjemy bezkremowo prawie:tak: tyłek wycieram chusteczkami pampers, chociaz czasami, jak jest tylko siku w pampersie, wogóle nie wycieram, tylko zmieniam pieluchę. Filip skończył już pół roku i nigdy nie miał i nie ma na tyłku żadnej krostki czy zaczerwienienia
 
ja moze jakas zacofana jestem ale uzywamy maki ziemniaczanej wszystkie podraznienia szybciutko sie goja za kazdym razem jak cos sie dzieje z pupa zasypsywany byl jak mial rozwolnienie to malego wykapalam w krochmalu :tak:
ugotowalam taki slabszny niz do krochamlenia poscieli pupka jak lalunia sie wygiola w 2 dni a potem tylko co jakis czas jak coski sie pojawialo to krochmal i po klopocie jest
 
reklama
Do góry