reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

obawa beta hcg

Po 48h by ładnie wyszło ale tu jednak jest piątek - poniedziałek, więcej dni. ;-)

To mieszasz dwa sposoby liczenia:)
Bo albo liczysz po prostu przyrost pomiedzy tymi dwoma wartościami i wtedy wychodzi ci 122%, a biorąc pod uwagę fakt, że po 3 dniach beta powinna przyrosnąć o min. 114%, to jest ok.
Albo przeliczasz ten trzydniowy przyrost na dwudniowy (tak jak robią to niektóre kalkulatory internetowe) i wtedy wychodzi te 72% o których piszesz, ale wtedy nie porównujesz tego do 114%, a do 66%, tak jakby to była różnica 2 dni.
W obu przypadkach przyrost wychodzi w normie. Blisko dolnej granicy, ale jednak w normie:)
 
reklama
To mieszasz dwa sposoby liczenia:)
Bo albo liczysz po prostu przyrost pomiedzy tymi dwoma wartościami i wtedy wychodzi ci 122%, a biorąc pod uwagę fakt, że po 3 dniach beta powinna przyrosnąć o min. 114%, to jest ok.
Albo przeliczasz ten trzydniowy przyrost na dwudniowy (tak jak robią to niektóre kalkulatory internetowe) i wtedy wychodzi te 72% o których piszesz, ale wtedy nie porównujesz tego do 114%, a do 66%, tak jakby to była różnica 2 dni.
W obu przypadkach przyrost wychodzi w normie. Blisko dolnej granicy, ale jednak w normie:)

Dziękuje za wytłumaczenie!!! Uczę się :-)
 
@kaylla @Frunia @olaaa7 @Patrycja35 No to ja już po wizycie. Beta jest za mala, by coś mogło być konkretnie widać na Usg ale coś się tam tworzy w jamie macicy. Kropeczka. To sprawdzimy za 2 tygodnie. Natomiast wyszła mi ma granicy krzepliwość krwi - więc to do sprawdzenia. Zmniejszył mi luteinę na 2x dziennie A nie 3. Czy chce sprawdzić w ten sposób czy ciaza się utrzyma?
 
Ostatnia edycja:
To dobrze, że wszystko jest ok:)
A co do luteiny - może po prostu uznał że dawka jest za wysoka, zwłaszcza że nic złego z ciążą się nie dzieje, żadnych plamien, nic. Ja maksymalnie miałam luteine dwa razy dziennie i to przez krótki czas.
 
Mi chwilę przed ciążą wyszło, że na każdym etapie mam zaniżony progesteron dlatego lepiej się czuję (chyba psychicznie), że mam 3 dawki na dzień a nie 2. Rzeczywiście żadnych plamień nie mam, jedynie pobolewanie brzucha ale nie skurczowe tylko takie ćmienie/lekko okresowe.
 
Mi chwilę przed ciążą wyszło, że na każdym etapie mam zaniżony progesteron dlatego lepiej się czuję (chyba psychicznie), że mam 3 dawki na dzień a nie 2. Rzeczywiście żadnych plamień nie mam, jedynie pobolewanie brzucha ale nie skurczowe tylko takie ćmienie/lekko okresowe.

To się zaczyna tam w środku wszystko rozciągać, spokojnie. Wszystko jest dobrze. Szkoda się martwić na zapas.
 
To się zaczyna tam w środku wszystko rozciągać, spokojnie. Wszystko jest dobrze. Szkoda się martwić na zapas.
@szkala Tak, tak, bólami się nie obawiam. Czuję jak się rozciąga np. jak się mocno wygnę to mnie ciągnieee mocno :) Bardziej mnie martwi, że coś się tam tworzy, jeszcze nic konkretnego. A z drugiej strony wychodzi na to, że wszystko u mnie się później dzieje. ;) To są problemy pt. Moja pierwsza ciąża, chcę by się udała i mam obawy. :)
 
@kaylla @Frunia @olaaa7 @@Patrycja35 zrobiłam dziś wynik z bety. niestety od poniedziałku wzrosła tylko o 40 miu. Poniedziałek wynik: 211, dziś 245. Nieciekawie... W poniedziałek jak spadnie to znaczy to jedno. Eh.

Szkoda...bo mam takie ładne objawy ciążowe. Wynik mnie zszokował.
 
reklama
@kaylla @Frunia @olaaa7 @@Patrycja35 zrobiłam dziś wynik z bety. niestety od poniedziałku wzrosła tylko o 40 miu. Poniedziałek wynik: 211, dziś 245. Nieciekawie... W poniedziałek jak spadnie to znaczy to jedno. Eh.

Szkoda...bo mam takie ładne objawy ciążowe. Wynik mnie zszokował.
przykro mi :( ale pamietaj że objawy nie zawsze muszą być żeby była prawidłowa ciąża. Ja nie miałam żadnych oprócz brak okresu
 
Do góry