reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Noworodkowe perypetie

reklama
To super, dziewczyny jesteście nieocenione :) wstyd się przyznać ale mam pod domem sklepy dwa z eko żywnością i jeszcze nie byłam ;)
 
Cina, robie codziennie po trochu. 25 chusteczek. Tak papier kuchenny.
Lola strasznie duzo sika (ok 10-15) i kup robi (10-11)
Wiec zuzywam ponad 20pieluch dziennie i za każdym razem dupke myje, a nie chce mi sie jej rozbierać i myć pod zlewem.
Jak nie chce mi sie robic tych chusteczek, to używam waterwipes.

Któraś z was pisała, ze sa dzieci wlasnie ktore musza mieć dupke tłusta, lola ewidentnie jest. Byc moze to przez częstotliwość sikania,na poczatku miała piske trochę czerwona, wiec zaczęłam delikatnie tluscic i bingo. Chłopcy sikali rzadziej i przy nich wystarczyło mi mycie i dokładne osuszanie.

Cina, a ty ktore chusteczki robisz?
 
Wlasnie zrobilam te z pierwszego przepisu. Z roza i migdalem.
Ale pewnie znowu bede musiala polowe wyrzucic jak sie popsuja.
Moze bede robic tak jak ty. Po kilkadziesiat chusteczek.
A na te 25 chusteczek jakie wtedy jakie mniej wiecej proporcje robisz? Ile wody itp?

Patrzylam i nas te waterwipes ale drogie. Opakowanie ponad 4 eur. Tyle kasy to mi szkoda.
U nas w jednym supermarkecie sprzedaja chusteczki ich marki, ktore maja bardzo dobry sklad. Nie maja zadnego toksycznego skladnika i generalnie sklad jest krotki. Wiec kupuje wlasnie te chusteczki.
Ale te domowe tez chce uzywac bo to sama natura[emoji3]
 
Ostatnia edycja:
Cina robie juz na oko, ale mnie więcej z połowy porcji, bo wtedy lepiej mi sie myje małej dupke.

Tu waterwipes tez bardzo drogie, ale 3tug temu boots miał ofertę i kosztowały £1! (Pisałam chyba na wątku głównym) wiec kupiłam 40opakowan ;) bo to tańsze niż pampersa ;)
 
Anney u nas boots nie mial tej promocji..

A wizialas te husteczki w tesco maja 3 rodzaje..zielone niebieskie i takie kremowe opakowanie ..one sa z tesco love chyba.. i tekremowe opakowanie ma 98 % woda.. a kosztuja £1.10 a za 12 opakowan w kartonie £ 10
Wzielam jedno opakowanie i musze poczytac o nich. Jest na nich napisane ze sa dla wczesniakow..dla delikatnej skóry itd...
 
A nie widziałam! Muszę sprawdzić je, dzięki Akuku!!

Te waterwipes sa siper ale normalnie piekielnie drogie...
 
reklama
Anney ja tez nie wiedziałam.. dzus nuechcacy je do reki wxielam.. i zdziwilo mnie ze drozsze od pozostalych tej firmy.
Sa lzejsze nuz te waterwipes ale bezzapachowe i mam nadzuehe bez chemii.. jesli tak to te będę uzywac.
 
Do góry