reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie beta hcg w 4 tygodniu

Justysia348

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
1 534
Witam! Mam problem otóż to ostatnia miesiączkę dostałam 5.06 a 19.06 miałam owulacje (mój cykl trwa 28 dni) testy ciążowe wychodziły bardzo słabe druga kreska była widoczna pod światło a po dłuższej chwili nachodziły na test brązowe „pajączki” i drugiej kreski już nie było. 4.07 zrobiłam badanie beta hcg i wyszło 13,70. Dzisiaj 6.07 miałam wizytę u ginekologa i Pani doktor powiedziała ze w mojej macicy nic nie widać i ze jest to ciąża biochemiczna i jeżeli beta będzie rosnąć to będziemy się martwić ciąża pozamaciczna a jeżeli stanie się jakiś cud ze jednak będzie to ciąża to dziecko nie będzie zdrowe. W poniedziałek mam powtórzyć badanie beta hcg i w środę. Czytałam na forach ze dziewczyny miały wynik po 14, 15 i urodziły zdrowe dzidziusie. Czy w moim przypadku jest jakiś cień szansy na normalna zdrowa ciąże czy jednak mam się pogodzić z myślą ze to jednak ciaza biochemiczna i czekać na miesiączkę?

Pozdrawiam
 
reklama
Oczywiście ze dam znać dzisiaj idę robić betę i w środę przed wizyta. Tak oblicze sobie w kalkulatorze dziękuje za informacje :) a czy to dzisiejsze badanie mogę porównywać z tym co miałam robione 4.07 czy to jest za duży odstęp czasowy i lepiej jest jedno po drugim?
Możesz porównać. Na necie są dostępne różne kalkulatory do sprawdzania przyrostu bety, tam wpisujesz datę poszczególnych pomiarów i ci obliczy czy przyrost pomiędzy nimi jest ok.
 
reklama
Odebrałam dzisiejszy wynik bety i wyszedł 50,02 według kalkulatora jest ok ale wydaje mi się ze i tak jest niski. Zrobiłam tez test ciążowy i wyszedł pozytywny tylko ta druga kreseczka nie jest taka intensywna ale bardziej widoczna jak na tych poprzednich które robiłam :)
 
Odebrałam dzisiejszy wynik bety i wyszedł 50,02 według kalkulatora jest ok ale wydaje mi się ze i tak jest niski. Zrobiłam tez test ciążowy i wyszedł pozytywny tylko ta druga kreseczka nie jest taka intensywna ale bardziej widoczna jak na tych poprzednich które robiłam :)
Kochana test ciazowy wykrywa beta hcg powyzej 10 , takze jak zrobilas badanie to niepotrzebnie robilas test :), ale rozumiem ze sie stresujesz bo niepotrzebnie lekarka Cie nastraszyla. Wazny jest przyrost a nie sam wynik. Ja mialam ostatnia miesiaczke wczesniej niz Ty a czekam sobie spokojnienna wizyte u ginekologa 6-7 tygodniu bo dopiero wtedy cokolwiek bedzie widac. Daj na luz :) w poprzedniej ciazy tez polecialam za wczesnie do lekarza i nic nie bylo widac odeslal mnie do domu i kazal przyjsc za 2 tyg.
 
Odebrałam dzisiejszy wynik bety i wyszedł 50,02 według kalkulatora jest ok ale wydaje mi się ze i tak jest niski. Zrobiłam tez test ciążowy i wyszedł pozytywny tylko ta druga kreseczka nie jest taka intensywna ale bardziej widoczna jak na tych poprzednich które robiłam :)
Beta rosnie prawidlowo wiec super:) powtorz jeszcze w srode i spokojnie czekaj:) niepotrzebnie cie lekarka nastraszyla, jakas dziwna i tyle. Ale z wizyta u lekarza bym jeszcze poczekala bo w tym tygodniu to jeszcze zaden lekarz nic na usg nie zobaczy.
 
Jak patrzę na te wykresy jakie cyfry powinny być przy tym badaniu to masakra ale ważny jest przyrost to już wiem mam nadzieje ze w środę będzie taki jaki powinien być :) a test zrobiłam na pamiątkę :p i trochę z ciekawości ponieważ wcześniejsze były słabo widoczne i trzeba było sie przyjrzeć tej drugiej kresce a później wszystko się rozmazywało i takie brązowe pajączki sie pojawiły data ważności testow była dobra i zastanawiałam się dlaczego tak się psują a z dzisiejszym nic się nie wydarzyło.
 
A co do lekarza to w piątek idę do mojej Pani ginekolog której ufam i chce zobaczyć co ona powie o tym wszystkim i opowiem o wizycie u tamtej pani. do tej u której byłam pójdę z ciekawości zobaczyć co mi powie za nowości bo moje zaufanie spadło do minimum pomimo tego ze ma najlepsza opinie w całym mieście a poszłam do niej tylko dlatego ze się przeprowadziłam do innego miasta i z polecenia ja wybrałam ale będę jeździć do mojej w sumie z nią tez długo się nie znam ale w innych sprawach nie straszyła tak i nie widziała wszystkiego w czarnych barwach tylko zanim coś powiedziała zrobiła badanie i tak dalej.
 
Dziewczyny a jak się odnieść do tej tabeli ktoś ja bierze tez pod uwagę?
 

Załączniki

  • 67F7F1DC-FE03-4781-9218-5EAFAB3ACD07.png
    67F7F1DC-FE03-4781-9218-5EAFAB3ACD07.png
    36,9 KB · Wyświetleń: 22 368
reklama
To sa orientacyjne wartosci... jedna kobieta w tym samym tygodniu ciazy bedzie miala inny wynik beta hcg w porownaniu do drugiej kobiety.. poza tym bierz pod uwage normy z labolatorum, ktore sa dolaczane do badania.
A jesli brac to pod uwage to wszystko sie zgadza, mialas 50.. a jestes jakies 3-4 tyg po owukacji wiec normy w tabeli ok.
 

Podobne tematy

Do góry