reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski wskaźnik krzepnięcia krwi

Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią
ja miałam to samo, 2 ciąże zdrowe donoszone i nagle w lipcu bach - serduszko nie bije. Zawzięłam się po przeszukaniu forum i porobiłam różne badania i co? 3 mutacje 2xmthfr w heterozygocie i pai w homo normalnie jakaś magia 😱
Porób sobie te badania, zobaczysz będzie Ci lżej jak zobaczysz co jest na rzeczy bo cos pewnie jest. Przed przestudiowaniem forum powiedziałabym olej to poronienia się zdarzają, ale teraz wiem, że mało kiedy zdarzają się poronienia z tytułu wad dzieciątka.. musi być jakieś wytłumaczenie Twojej straty ❤️ swoją drogą bardzo mi przykro z tego powodu, śledziłam na bieżąco Twoje zmagania i miałam nadzieję, że będzie dobrze, trzymaj się tulę mocno
 
reklama
Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią
Powinny ,bo ja właśnie będę miał badania w styczniu robione ponieważ moja hematolog podejrzewa trombofilie nabyta. Ja mam tak samo zdrowe dzieci wcześniej nigdy nie miałam problemów z krwią aż nagle coś się popsuło i nikt nie wie czemu . Tylko to badanie będzie w stanie mi to wyjaśnić na czym stoję i co się wydarzyło .
 
Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią


U mnie nie było problemów do pewnego etapu. Pierwsza ciąża wzrowo później coraz gorzej.
 
Dziewczyny, a ogarniacie może czy te testy wykryją też trombofilię nabytą? Bo wszędzie czytam, że to testy na trombofilię wrodzoną i ni choinki nie ogarniam czy to są te same czy trzeba robić jakieś inne... Wrodzonej raczej nie mam, urodziłam dwójkę zdrowych dzieci i nigdy nie miałam problemów z krwią
W tej wrodzonej wcale nie chodzi o to, że byłabyś chora od dziecka. Wraz z wiekiem, chorobami, także wraz z ciążami, mogła się aktywować. Ja jestem zdania, że z badaniem genetycznym na trombofilie możesz poczekać (a nuz zrobia Ci na NFZ w poradni genetycznej), ale badania na zespół antyfosfolipidowy powinnaś zrobić jak najszybciej i musiałabyś mieć super farta, zeby od ręki to zrobić na NFZ. A czy Ty nie masz pakietu badań w jakimś prywatnym ubezpieczeniu medycznym? Napisali Ci.cokolwiek w wypisie ze szpitala, że wskazana konsultacja u hematologa?
 
W tej wrodzonej wcale nie chodzi o to, że byłabyś chora od dziecka. Wraz z wiekiem, chorobami, także wraz z ciążami, mogła się aktywować. Ja jestem zdania, że z badaniem genetycznym na trombofilie możesz poczekać (a nuz zrobia Ci na NFZ w poradni genetycznej), ale badania na zespół antyfosfolipidowy powinnaś zrobić jak najszybciej i musiałabyś mieć super farta, zeby od ręki to zrobić na NFZ. A czy Ty nie masz pakietu badań w jakimś prywatnym ubezpieczeniu medycznym? Napisali Ci.cokolwiek w wypisie ze szpitala, że wskazana konsultacja u hematologa?
Mam pakiet w LuxMedzie, ale on chyba nie obejmuje takich badań. Muszę sprawdzić. Nic nie napisali, mam jedynie koło wyniku badania tam gdzie jest czas potrombinowy w nawiasie napisane "możliwe mikroskrzepy" czy jakoś tak. Ale nikt nic nie mówił na temat moich wyników w ogóle
 
Mam pakiet w LuxMedzie, ale on chyba nie obejmuje takich badań. Muszę sprawdzić. Nic nie napisali, mam jedynie koło wyniku badania tam gdzie jest czas potrombinowy w nawiasie napisane "możliwe mikroskrzepy" czy jakoś tak. Ale nikt nic nie mówił na temat moich wyników w ogóle


Miałam to samo dlatego działałam na własną rękę. A szkoda, bo może gdyby ktoś cie nakierował szybciej badz nawet teraz byś wiedziała jak dzialac
 
Mam pakiet w LuxMedzie, ale on chyba nie obejmuje takich badań. Muszę sprawdzić. Nic nie napisali, mam jedynie koło wyniku badania tam gdzie jest czas potrombinowy w nawiasie napisane "możliwe mikroskrzepy" czy jakoś tak. Ale nikt nic nie mówił na temat moich wyników w ogóle
Pewnie zależy jaki pakiet, ale możliwe, że są tam badania:
- antykoagulant toczniowy (LA)
- przeciwciała p/kardolipinowe IgM i IgG
- przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG
- białko C
- białko S
- homocysteina.
Te pierwsze 3 (a właściwie 5, bo przeciwciała są w dwóch klasach) robi się jak najszybciej. Co do białek i homocysteiny to są 2 punkty widzenia czy odczekać po ciąży, czy nie, bo sama w sobie ciąża zaburza wynik (co jest fizjologiczne).

Mniejsza szansa, że w pakiecie będą czynniki krzepnięcia.
Podstawowe badania typu INR, d-dimer, pt itd. obstawi, że są prawie na pewno.

Czy masz hematologa, immunologa, reumatologa w pakiecie?
 
Pewnie zależy jaki pakiet, ale możliwe, że są tam badania:
- antykoagulant toczniowy (LA)
- przeciwciała p/kardolipinowe IgM i IgG
- przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG
- białko C
- białko S
- homocysteina.
Te pierwsze 3 (a właściwie 5, bo przeciwciała są w dwóch klasach) robi się jak najszybciej. Co do białek i homocysteiny to są 2 punkty widzenia czy odczekać po ciąży, czy nie, bo sama w sobie ciąża zaburza wynik (co jest fizjologiczne).

Mniejsza szansa, że w pakiecie będą czynniki krzepnięcia.
Podstawowe badania typu INR, d-dimer, pt itd. obstawi, że są prawie na pewno.

Czy masz hematologa, immunologa, reumatologa w pakiecie?
Żadnego z tych badań które wypisałaś powyżej niestety nie mam w pakiecie.

Wszystkich tych lekarzy mam i te podstawowe badania też mam.

Znalazłam z tymi pierwszymi 3 badaniami fajny pakiet w diagnostyce, tylko w jakim czasie od poronienia muszę je zrobić? I te białka to mają być całkowite/wolne, czy ich aktywność, bo są dwa rodzaje?
 
Pewnie zależy jaki pakiet, ale możliwe, że są tam badania:
- antykoagulant toczniowy (LA)
- przeciwciała p/kardolipinowe IgM i IgG
- przeciwciała p/beta-2-glikoproteinie IgM i IgG
- białko C
- białko S
- homocysteina.
Te pierwsze 3 (a właściwie 5, bo przeciwciała są w dwóch klasach) robi się jak najszybciej. Co do białek i homocysteiny to są 2 punkty widzenia czy odczekać po ciąży, czy nie, bo sama w sobie ciąża zaburza wynik (co jest fizjologiczne).

Mniejsza szansa, że w pakiecie będą czynniki krzepnięcia.
Podstawowe badania typu INR, d-dimer, pt itd. obstawi, że są prawie na pewno.

Czy masz hematologa, immunologa, reumatologa w pakiecie?

W jakim celu robi się badanie antykoagulant toczniowy (LA)? Nie słyszałam o tym.
 
reklama
@Kitsune ten pakiet w diagnostyce jest OK. W Alabie też mają. Jeśli jest podejrzenie, że ciąża aktywuje zespół, to robi się go w ciąży lub jak najszybciej po poronieniu, bo potem wyniki mogą wrocic do normy jak u zdrowego człowieka a potem znowu uderzyć w kolejnej ciąży. Zespół może też zostać z nami na zawsze i być problemem w normalnym życiu nawet bez planów na kolejną ciążę.

W jakim celu robi się badanie antykoagulant toczniowy (LA)? Nie słyszałam o tym.
Na zaburzenia krzepliwości, w tym zespół antyfosfolipidowy.

Mi na hematologii robili wszystko z białkami C i S, ale potem już kontrolnie tylko wolne/całkowite. Przy czym jakbym miała za to płacić, to zrobiłabym po konsultacji z hematologiem co on by chciał zobaczyć.
 
Do góry