reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niska hemoglobina i hematokryt - anemia?

tragikomedia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Lipiec 2018
Postów
156
Hej dziewczyny :) Jestem w 24 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki morfologii i trochę się zmartwiłam bo mam nisko hematokryt i hemoglobinę. Czyli to chyba anemia? Pisałam do mojej pani Ginekolog, bo może jakieś żelazo trzeba by pobrać, ale ona napisała mi tylko że omówimy na wizycie. Do wizyty jeszcze miesiąc bo dopiero byłam. To mam czekać miesiąc aż anemia się pogłębi? Dodam że niedawno brałam antybiotyk na zapalenie miazgi zęba i być może to przyczyna. A może pobrać sobie to żelazo do czasu wizyty? Jak myślicie? Wynik morfologii załączam w pliku. Może któraś się zna na wynikach, zerkniecie? Będę wdzięczna :)
 

Załączniki

  • 46508730_583436732095574_5049319168432668672_n.jpg
    46508730_583436732095574_5049319168432668672_n.jpg
    114,6 KB · Wyświetleń: 3 453
reklama
Hej dziewczyny :) Jestem w 24 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki morfologii i trochę się zmartwiłam bo mam nisko hematokryt i hemoglobinę. Czyli to chyba anemia? Pisałam do mojej pani Ginekolog, bo może jakieś żelazo trzeba by pobrać, ale ona napisała mi tylko że omówimy na wizycie. Do wizyty jeszcze miesiąc bo dopiero byłam. To mam czekać miesiąc aż anemia się pogłębi? Dodam że niedawno brałam antybiotyk na zapalenie miazgi zęba i być może to przyczyna. A może pobrać sobie to żelazo do czasu wizyty? Jak myślicie? Wynik morfologii załączam w pliku. Może któraś się zna na wynikach, zerkniecie? Będę wdzięczna :)
Dziwne, że nie zareagowała od razu - ja jeszcze jak miałam wynik w normie ale na granicy dostałam żelazo... biorę już miesiąc wyniki się nie poprawiają i nie pogarszają dzięki temu... a zobacz czy w swoich witaminach ciążowych masz żelazo - jeśli nie - to może zmień tymczasowo na takie z niewielką ilością żelaza...
 
Hej dziewczyny :) Jestem w 24 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki morfologii i trochę się zmartwiłam bo mam nisko hematokryt i hemoglobinę. Czyli to chyba anemia? Pisałam do mojej pani Ginekolog, bo może jakieś żelazo trzeba by pobrać, ale ona napisała mi tylko że omówimy na wizycie. Do wizyty jeszcze miesiąc bo dopiero byłam. To mam czekać miesiąc aż anemia się pogłębi? Dodam że niedawno brałam antybiotyk na zapalenie miazgi zęba i być może to przyczyna. A może pobrać sobie to żelazo do czasu wizyty? Jak myślicie? Wynik morfologii załączam w pliku. Może któraś się zna na wynikach, zerkniecie? Będę wdzięczna :)
Na pewno antybiotyk miał wpływ na wyniki badanNi lekarz zawsze mowil ze po antybiotyku najlepiej odczekać 2 tyg i zrobić badania.A jak do tej pory robilas badania to miałaś anemie?Wiem ze w trakcie stanu zapalnego żelazo chowa się gdzieś w organizmie żeby nie dawać pożywki dla bakteri.
 
Ja przy hemoglobinie 12,1 dostałam żelazo Tardyferon i do tego cały czas brałam witaminy dla kobiet w ciąży z żelazem. Po miesiącu wynik bez zmian 12,1. Ostatnio robiłam badania minęło już dwa miesiące od kiedy biorę Tardyferon i trochę lepiej 12,6. Ja na Twoim miejscu bym się wybrała szybciej na wizytę albo jeśli nie bierzesz witamin dla kobiet w ciąży to weź takie co mają żelazo. :)
 
No tez się wkurzyłam :/ Ja witamin ciążowych nie mogę brać, bo codziennie mnie po nich bolała głowa, biorę tylko kwas foliowy. Ale pójdę dziś do apteki może mi coś panie farmaceutki zaproponują. tak czuję że muszę coś brać i nie uśmiecha mi się czekać miesiąca aż wyniki się pogorszą jeszcze bardziej.
 
No już przed antybiotykiem miałam leciutko obniżony hematokryt, ale bardzo niewielkie odchylenie było i lekarka stwierdziła że to nic. No ale teraz to uważam już najwyższy czas by czymś się wspomóc.
 
Żelazo nie zaszkodzi. Polecam Szelazo SR, bo oprócz żelaza ma jeszcze kwas foliowy i witaminę c, dzięki temu świetnie się wchłania. Głowa prawdopodobnie bolała cię od magnezu. To się często zdarza.
Uprzedzam, ze jak zaczniesz brać żelazo to przez pierwsze dni przewód pokarmowy może poszaleć...tj. ostre biegunki, albo mega zaparcia. To normalne, niczym nie grozi i mija dość szybko. Trzeba przeczekać. No i jeszcze jedno, żelazo się nie przyswaja z wapnem, czyli najlepiej z sokiem kwaśnym pić co najmniej godzinę przed albo 2 godziny po posiłku. Ja biorę na czczo i wyniki mam rewelacyjne w ciąży, mimo że nie jem mięsa i od lat zmagalam się z anemią.
 
No tez się wkurzyłam :/ Ja witamin ciążowych nie mogę brać, bo codziennie mnie po nich bolała głowa, biorę tylko kwas foliowy. Ale pójdę dziś do apteki może mi coś panie farmaceutki zaproponują. tak czuję że muszę coś brać i nie uśmiecha mi się czekać miesiąca aż wyniki się pogorszą jeszcze bardziej.
Ja biore 'szelazo' - w aptece bez recepty ;)
 
Dziękuję dziewczyny za rady, jesteście kochane :) O suplementacji trochę wiem bo kiedyś się tym interesowałam :) Więc jakieś zasady przyjmowania żelaza znam, a i anemię miewałam przy chorej tarczycy (hashimoto) więc coś tam kojarzę. Pędzę do apteki bo nie ma na co czekać, dzidzia najważniejsza :)
 
reklama
Żelazo nie zaszkodzi. Polecam Szelazo SR, bo oprócz żelaza ma jeszcze kwas foliowy i witaminę c, dzięki temu świetnie się wchłania. Głowa prawdopodobnie bolała cię od magnezu. To się często zdarza.
Uprzedzam, ze jak zaczniesz brać żelazo to przez pierwsze dni przewód pokarmowy może poszaleć...tj. ostre biegunki, albo mega zaparcia. To normalne, niczym nie grozi i mija dość szybko. Trzeba przeczekać. No i jeszcze jedno, żelazo się nie przyswaja z wapnem, czyli najlepiej z sokiem kwaśnym pić co najmniej godzinę przed albo 2 godziny po posiłku. Ja biorę na czczo i wyniki mam rewelacyjne w ciąży, mimo że nie jem mięsa i od lat zmagalam się z anemią.
Glowa od magnezu? Ja na bol glowy biore magnez :d ale jedynie chelatowany. Po innym boli mnie żołądek
 
Do góry