reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieleczona cukrzyca ciążowa....

Nie prawda z waga. Miałam cukrzycę ciążową dziecko urodzone 2700g a ja całkowicie przytyłam ok 10 kg l. Nie jest nigdzie powiedziane, że z cukrzycy tylko duże dzieci się rodzą 😉 Dodam że cukrzyca na insulinie, bo cukier naczczo szalał.
Przy niekontrolowanej cukrzycy tyje się dużo i dzieci rodzą się z dużą masą. Jeśli cukrzyca jest kontrolowana (dieta + ew. insulina) nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji - wręcz przeciwnie - przyrost masy u matki i dziecka może być niższy(niż u kobiet bez cukrzycy) lub w normie. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 7 kg., a córka ważyła 3300, teraz przytyłam 8kg., a dziecko jest w 50 percentylu (rodzę w drugiej połowie lipca).
 
reklama
Tylko kazdy mowi ze po zjedzeniu pszennego i slodkiego cukier wywala wcześniej niz po godzinie, jesli po godzinie mialam taki to np po 30 minutach moglam miec okolo 200 i o to chodzi :(
Ale po coś są te zasady że mierzy się głównie rano i godzinę po jedzeniu a nie po pół... Moim zdaniem szukasz trochę dziury w całym, skoro krzywa miałaś w porządku, mimo wszystko mierzysz cukier na codzień tak jak nalezy po godzinie to tego się trzymaj, jeśli wynik jest poniżej 140 to jest ok a nie doszukuj się na siłę że pół godziny wcześniej mógł być wyższy... Stresujesz się ciagle tymi wynikami co może bardziej szkodzić niż jednorazowy skok cukru..
 
Tylko kazdy mowi ze po zjedzeniu pszennego i slodkiego cukier wywala wcześniej niz po godzinie, jesli po godzinie mialam taki to np po 30 minutach moglam miec okolo 200 i o to chodzi :(
Ja tez tak zawsze rozkmniniam i czesto u mnie wyskok cukru jest po godzinie i 10 minutach. Jak mierze po 1h i widze ze jest np 135 to za 15 min sprawdzam i jest juz 147 🤔 i wtedy oczywiscie stres ile razy tak przekroczylam. Kiedys to rosl mi do prawie 2 h.
Z cukrami prostymi jest tak ze jak zjesz cos slodkiego to wyskok jest po 15 min i czasami jak zjem knopersa czy loda to sprawdzam co 15 min i juz po 30 min spada wiec po godzinie po slodyczach nie ma sensu sprawdzac 🤷‍♀️ bo czesto jest ponizej 100
 
A ja nie mam insuliny i codziennie na czczo cukier 91. W dzień nie mam problemu z cukrem i szczerze mówiąc chciałabym insulinę na noc by czuć się spokojniej ale mój doktorek nie chce mi dać. Cukrzyca od 25tyg. Obecnie 33 tyg a ja mam 4 kg na minusie i bardzo się tym martwię mimo, że na każdym badaniu dziecko to średniak, a łożysko i przepływy super jednakże każda z Was mówi, że najgorszy jest cukier na czczo i jestem w kropce.
 
Już sam wynik 180 na czczo świadczy o cukrzycy. W takim wypadku nie można robić krzywej, gdyż jest to zbyt duże obciążenie dla organizmu. Ciekawe co by zrobili jakbyś tam im zemdlała...
 
reklama
Do góry