reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieleczona cukrzyca ciążowa....

No.to jaka cukrzyca ?? Wszystkie 3 pomiary bardzo ładne. Ja miałam 97/134/114 i jeden stwierdzil cukrzyca imny nie. Ani razu nie przekroczyłam.naczczo 92 a po h jedzenia ok 110 więc ja temat olałam po pół roku mierzenia i jadlam normalnie. Nawet po słodyczach zero skoków Jeszcze nie dawno norma w ciąży to bylo 100 naczczo. Obecnie 38tc z om 39 z usg dziecko 3500g a ja 10kg do przodu. Gdybym miała cukrzyce i jadlq normalnie to lekarz mi powiedział ze bym ja i dziecko mieli wagę dużo dużo wyższa
 
reklama
Ja po 1h 189 [emoji16]
Tylko czemu na glukometrze wychodza Ci po 130 [emoji848]
Glukometry nie są super dokładne [emoji6] ja na krzywej miałam wyniki 92(od tego niektórzy lekarze stwierdzają już cukrzycę) 177 po 1h i 153 po 2h. A przed badaniem pielęgniarka mierzyła mi glukometrem właśnie żeby sprawdzić czy nie mam za wysokiego cukru i mogę zrobić badanie i jak dobrze pamiętam wyszło prawie 180 [emoji848]
 
Glukometry nie są super dokładne [emoji6] ja na krzywej miałam wyniki 92(od tego niektórzy lekarze stwierdzają już cukrzycę) 177 po 1h i 153 po 2h. A przed badaniem pielęgniarka mierzyła mi glukometrem właśnie żeby sprawdzić czy nie mam za wysokiego cukru i mogę zrobić badanie i jak dobrze pamiętam wyszło prawie 180 [emoji848]
Łoo to zmiescilas sie idealnie. No ten pomiar 180 to przesada 🤣 moze wina brudnych rąk? Moj glukometr jest dokladny bo czasami 3 razy pod rzad pokazuje to samo . Ale jestem ciekawa czy "zdrowa" ciezarna tez miewa skoki do 150,160 tylko jest nieswiadoma? 🤔 Bo ja po 1h przekroczylam tylko 9j a gdybym miala 179 to cukrzyca nie zostałaby stwierdzona a pomiary glukometrem bylyby identyczne pewnie. A skoki mam czesto👎
 
No.to jaka cukrzyca ?? Wszystkie 3 pomiary bardzo ładne. Ja miałam 97/134/114 i jeden stwierdzil cukrzyca imny nie. Ani razu nie przekroczyłam.naczczo 92 a po h jedzenia ok 110 więc ja temat olałam po pół roku mierzenia i jadlam normalnie. Nawet po słodyczach zero skoków Jeszcze nie dawno norma w ciąży to bylo 100 naczczo. Obecnie 38tc z om 39 z usg dziecko 3500g a ja 10kg do przodu. Gdybym miała cukrzyce i jadlq normalnie to lekarz mi powiedział ze bym ja i dziecko mieli wagę dużo dużo wyższa
Nie prawda z waga. Miałam cukrzycę ciążową dziecko urodzone 2700g a ja całkowicie przytyłam ok 10 kg l. Nie jest nigdzie powiedziane, że z cukrzycy tylko duże dzieci się rodzą 😉 Dodam że cukrzyca na insulinie, bo cukier naczczo szalał.
 
Łoo to zmiescilas sie idealnie. No ten pomiar 180 to przesada [emoji1787] moze wina brudnych rąk? Moj glukometr jest dokladny bo czasami 3 razy pod rzad pokazuje to samo . Ale jestem ciekawa czy "zdrowa" ciezarna tez miewa skoki do 150,160 tylko jest nieswiadoma? [emoji848] Bo ja po 1h przekroczylam tylko 9j a gdybym miala 179 to cukrzyca nie zostałaby stwierdzona a pomiary glukometrem bylyby identyczne pewnie. A skoki mam czesto[emoji107]

Nie wiem skąd taki wynik wtedy wyszedł tym bardziej że pielęgniarka 3 razy powtarzała badanie i za każdym razem wychodziło 180 lub kilka jednostek więcej [emoji2368]no i nie powiedziałabym że się zmieściłam bo w sumie teraz normy dla ciężarnych są właśnie takie że od 92 na czczo już jest cukrzyca no i ja miałam stwierdzona [emoji2772]ogólnie ja nie miałam problemów z cukrami po posiłkach, może że 2 razy od kiedy zaczęłam mierzyć (zaczęłam od 15tc) zdarzyło mi się małe przekroczenie ale gorzej z cukrami porannymi, mało kiedy miałam poniżej 100.
 
Nie prawda z waga. Miałam cukrzycę ciążową dziecko urodzone 2700g a ja całkowicie przytyłam ok 10 kg l. Nie jest nigdzie powiedziane, że z cukrzycy tylko duże dzieci się rodzą 😉
No wiadomo, ze nie ma reguły. Kiedyś kobiety nie miały badań usg itp.i rodzily w domach zdrowe dzieci. Z każdym rokiem mam wrażenie że coraz co więcej rzeczy wymyślają.... coraz więcej zakazów i nakazów....
 
Nie prawda z waga. Miałam cukrzycę ciążową dziecko urodzone 2700g a ja całkowicie przytyłam ok 10 kg l. Nie jest nigdzie powiedziane, że z cukrzycy tylko duże dzieci się rodzą 😉 Dodam że cukrzyca na insulinie, bo cukier naczczo szalał.
Mnie moj ostatnio nastraszyl bo powiedzial ze dziecko jest za duze. W 29 wazyla 1700 a w 32 juz 2400
Pierwsze o co spytal to czy biore insuline. Mam skoki po posilkach czasami codziennie
👎
 
reklama
Wszystkie 3 wyniki miałaś w normie. Tak samo jak teraz wynik który podałaś po godzinie od jedzenia również jest w normie więc chyba po prostu za bardzo panikujesz [emoji6]
Tylko kazdy mowi ze po zjedzeniu pszennego i slodkiego cukier wywala wcześniej niz po godzinie, jesli po godzinie mialam taki to np po 30 minutach moglam miec okolo 200 i o to chodzi :(
 
Do góry