reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NDT-Bobath

Ja już mam pierwsze faktury, i tak muszę jej kupić jedzenie, czy te zabawki na mikołaja (ale oczywiście stymulujące rozwój) to wzięłam faktury, jak bedzie z czego to się odpisze.
 
reklama
Ja już mam pierwsze faktury, i tak muszę jej kupić jedzenie, czy te zabawki na mikołaja (ale oczywiście stymulujące rozwój) to wzięłam faktury, jak bedzie z czego to się odpisze.
Cześć dziewczyny!
Faniowamamo jak maluszek? Mam nadzieję,że gorączka spadła i czuje się lepiej. Bidulek. Tak to jest Łucja zawsze po wizytach kontrolnych u lekarzy coś przywozi... Cieszę się, że taki postęp u Was. W styczniu mamy wizytę u pani Łady. Powiedz naprawdę taka super jest? Mam nadzieję, że coś poradzi na mowę mojej Łuceńki. Cholercia to podniebienie nie pracuje. Ona stara się jak może, ale nic z tego nie wychodzi.
A tak poza tym stosujesz różne terapie i metody u Frania, po jakiej zobaczyłaś duży postęp u Frania? Co sadzisz o Knillu?
Mamo Paulinki Twoja córcia jest mega zdolniacha. Idzie jak burza. Mądra dziewczynka. Jakie zabawki kupiłaś dla Paulinki?
Mikołaj przyniósł panel, o którym pisałyście (Tiny love). Miśka super się nim zajęła. Piszcie co jeszcze u Was króluje i warto kupić (niestety te zabawki sporo kosztują)?
Kari Bąbel za chwilę zacznie przemieszczać się na nogach. Daje radę chłopak!
Marta nie zamartwiaj się, ja też jak zaczęłam czytać to forum to się podłamałam. Niuńka idzie do przodu a to najważniejsze. Każde z dzieciaczków ma lepsze i gorsze dni. Zobaczysz bedzie dobrze. Łucja teraz zaczyna ruszać do przodu, jest jeszcze sporo do nadrobienia, ale mam nadzieję, że da radę. Przez miesiąc po operacji miała usztywnione rączki i strasznie się zatrzymała w rozwoju. Minęły dwa miesiące od zabiegu i zaczyna do niej docierać po co ma rączki. A my też zaczynalismy od vojty, ale zrezygnowałam po 2 razach i znależliśmy osrodek gdzie są Bobathy.
 
Pisałam Wam o kryzysie... Były trzy dni... fatalne, Łucja nie chciała ćwiczyć, wszystkie wzorce nieprawidłowe, no mówię Wam załąmałam sie już, a tu dzisaj córcia jak nowonarodzona, pięknie podnosi się do siadania. Mam nadzieje, że jutro sobie nie zapomnie.
 
A i jeszcze z niezbyt optymistycznych wieści, osrodek, w której rehabilituje Łucje nie dostał refundacji na przyszły rok. Odwołują się, ale nie wiem jak będzie:-( Całe szczęście mamy jeszcze Panią która przychodzi prywatnie, no ale to za mało. Znowu będziemy musieli szukać jakiegoś miejsca...
 
Panel jest fajny, ja małej kupiłam kaczkę sorter z klockami, narazie interesują ją dźwięki więc kwakanie jak najbardziej tak :-D I do tego taką przytulankę Playskool, co jej buzia świeci i ma rózne melodyjki, szeleszczący kwitek w rączce, gryzaka w kieszonce i w drugiej łapce kółeczka. Małej musi coś grać inaczej jej nie interesuje. A mój brat (chrzestny Paulinki) zadzwonił, że oprócz jakiejś zabawki kupił jej pozytywkę do łóżeczka. Narazie nic jej nie kupuję więcej bo nie mam gdzie trzymać, muszę jakiś pojemnik kupić na te zabawki, bo szuflada w komodzie już jest dawno za mała ;-)

Przytulanka 39333 Playskool
 
Ja na szybkiego - dzis Franiu stanął w łóżeczku!!!
Miesiąc pionizacji bobatem i proszę:)
A miał zdiagnozowana astazje (i znowu pokazał srodkowy palec lekarzom:) Mówię Wam dziewczyny, rehabilitacja turnusowa dział CUDA!!! A w Zaździerzu jest naprawde na rewelacyjnym poziomie

lece spać
spokojnej
 
witam wszystkie mamy:) ja z takim pytaniem. Dziś byłam na bobatah z moim Gabrysiem no i zupełnie przez przypadek rozmawiałam z mamą chłopczyka ( w tym samym wieku co mój syn) który rehabilituje sie również z powodu opóźnienia ruchowego wnikającego hmm "niewiadomo skąd"
no i ta kobieta spytała mnie o szczepionki skojarzone.. znaczy sie pytała czy mój synek był nimi szczepiony. Ona powiedziała ze jej dziecko rozwijało sie normalnie do czasu kiedy nie otzymało któreś z kolei szczepionki skojarzonej, jej synek zrobił się wiotki??? niewiem jak to jest bo mój Gabriel jest sczepiony na wszystko ,ale przed momentem tyle sie naczytałam o tych szczepieniach:shocked2: że głowa boli:((( po fakcie

p.s wielkie gratulacje dla twojego synka FraniowaMamo:))))))
 
My mamy odroczone wszystkie szczepienia, a napewno nie będę kiedyś szczepiła skojarzonymi. Wolę pojedynczo i rozciągnąć to w czasie. No ale u nas decyzję kiedy podejmie neurolog. Mamy tylko WZW 2 dawki a trzeciej nie możemy podać bo albo ktoś w domu chory albo mała ma katar.
 
reklama
Do góry