reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nazwy przedmiotów nadane przed dzieci...

Moja Martynka- 2 latka mówi:

przepraszam- pasiam
kocham- kofam
Martynka-Matinka
drożdzówka-dżudżitsa :))

Ale zawsze najbardziej mnie rozbawia gdy po dłuższej chwili płakania wychodzi od siebie z pokoiku i mówi: " mamusiu Matinka nie pakała juś pokoiłam pasiam...kofam"
 
reklama
Moja Emilka na psa mówi ałuał, na odkurzacz nono (tak jak w teletubisisch), na piłkę - bam, a na żaby - baba, halo to -aaa..., na dzieci-dzidzi.:-) :tak:
 
ohoho;)) to ciekawy watek, bynajmniej ja czasem pekam ze smiechu kiedy slysze jak Zuza przekreca wyrazy;)) keczup - kepuć, muszka- mufka, malpa- mumba, babcia- ciapcia, woda- oda, i hit: niebezpieczny- niepeciepiećny;)))
 
Kubuś nie mówi na siebie Kuba ale Buba
auto- ato
traktor - pach pach
odkurzacz, suszarka do włosów - bzim bzim
Kasia - ka ka
dziadek - dziadzia
daj mi - da mu
na wszystko co złe ktoś kogoś bije krzyczy - nie pipa
 
U nas nowe slówka pojawiają się z dnia na dzień:
kolejne nowości to
pani i pan to pam
buty-buu
koń-tapap
sudocrem-kii
papier toaletowy-pa
kwiat-kia
gniazdko - siii
jedzonko-mniam-mniam
czekam na jeszcze bo w ustach takiego malucha to każde słowo brzmi cudownie...;-)
 
MOje dziecko ma nowe nazwy:
traktor- ziza
Klaudia - kuda
Oliwia-owija
choinka-chonika
mamusia-mamuma
kwiatki-flapu
janisie czyli rekawisie
 
moj synek mateuszek mowi;
odkurzacz-kuzia
wlaczyc-oncić
na rece-nada
na dwor- na dól
piłka-pika
mama-mamusia
tata-tatusia
 
U nas słownik codziennie się powiększa.. To niesamowite ale moje dziecko zaczeło już nawet składać zdania.
Kilka dni temu obudził się obok mnie i włożył mi palec do nosa mówiąc Mama ma noś. Odwróciłam się plecami i coś mruknełam pod nosem w stylu, jeszcze powinieneś spać :) Za chwilkę słyszę Ubuś ma noś Chwila ciszy i Nemo nie ma nosia :-D Padłam.

Standardem są hasła pt Oj Dziadzi Dziadzi czy (w przypadku próby odzyskania skradzionych kluczyków od samochodu) Nie Mami, to Busia!
Ostatnio ujawnił mi imię dziewczyny swego Tatusia (nie żyjemy razem), rzucając luźne hasło po spotkaniu: Ciosia Aja (Ala) ubi Busia.

Słowniczek niektórych niezrozumiałych pojęć:
parówka - basia
parówka na gorąco - basia si
gorąco mi - si mi
iść spać - Busio pał
zjeżdżalnia, winda, schody, górka - nia diół
kluczyki- dzi
wejście na krzesełko - Busio duzia
na pytanie kto jest niegrzeczny, odpowiedź - Tito
a kto jest grzeczny i kochany - Ubuś
ostatnim hitem jest hasło: iść do pokoju - paju


Ale tak naprawdę ten mały łobuziak powtarza już wszystkie wyrazy. I to jest straszne. Nawet nie wiecie jak muszę panować nad sobą prowadząc samochód...
 
Witam
Kilka słówek ze słowniczka Madzi (2 latka i 1 miesiąc):
Puchatek - Putatek
Mama Kangurzyca - Mama Kaziucia
Samochód - Bochód
Króliczek - kuiciek
Madzia fajna córeczka - Madzia hana ciejećka
Pozdrawiam
 
reklama
No to teraz my.. napiszę tyle co pamiętam ;)
Samolot- lolot
chodz-odz!
kreda-keda
mleko-neko
kwiatek-katek
bajka-baja
rajstopki-topki
skarpetki-petki ;)
boli-oli
no to tyle co pamietam ;-)
 
Do góry