reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

reklama
Ja na początku mowilam ze bankowo ze znieczuleniem:baffled:ze innej opcji nie ma:happy2: teraz coraz bardziej jestem przekonana ze dam rade a moja polozna mi powiedziala "za to ze bedziesz rodzic bez znieczulenia i w bólach nikt Ci medalu nie da" boje sie znieczulenia w kregoslup...jesli naprawde bedzie az tak chol...e bolec to poprosze o pochodna morfiny ale cos czuje ze dam rade-girl power:tak::tak::tak:
 
Laski jak sie nazywaja te swędzawki skóry spowodowane zła praca lub uciskiem na wątrobę bo za chiny ludowe nie moge sobie przypomnieć.. Wiem ze któras z Was pisała o tym ..i jakie badania mam zrobic- czy zwykłe próby wątrobowe starczą??
Wkurzyłam sie juz na moja rodzinna bo ile moze trzymac uczulenie zwykłe..
 
daga chyba robiła sobie takie badanie dodatkowe - to jak będzie na forum to pewnie da Ci znać ;-)
a mi dzis jakoś niezbyt dobrze jest :baffled: mdli mnie - a to naprawdę dziwne bo do tej pory czegoś takiego nie miałam :confused:
 
Madziu ja robiłam sobie próby wątrobowe:ASPAT, ALAT i BILIRUBINE. Mnie też swędziało ciało dlatego to zrobiłam ale wyszło że jest wszystko ok. Teraz już mnie nie swędzi. Ponoć jak zaczyna się ta cholestaza ciążowa to swędzą dłonie i stopy i ponoć tak mocno że nie można wytrzymać bo wiecznie się drapiesz a to w ogóle nie przynosi ulgi. Bo brzuch może swędzieć od rośnięcia.
 
A wiecie może jakie normy powinny być tej próby wątrobowej?
Mnie też swędzi skóra i robiłam te badania i podobno są w normie ale podobno te wyniki mogą się z dnia na dzień pogorszyć.
Ze mną leżała w szpitalu dziewczyna z cholestazą. Swędziała ją skóra ale po lekach troche przechodziło.
 
napisze jakie ja miałam wyniki i normy:
ASPAT 10,8 U/l (14-31)
ALAT 7,7 U/l (11-31)
BILIRUBINA CAŁKOWITA 0,18 mg/dl (<1)

także ja mam je poniżej. Ginek powiedział że ok. A ciało przestało mnie swędzieć bo zaczęłam je nawilżać balsamem bo miałam przesuszoną skórę.
 
mnie tak swędzi ostatnio...normalnie sie wsciekam i martwie oczywiscie potwornie...najbardziej mnie swędzi brzuch i ramiona...reszta srednio, stopy i dlonie wogole...
 
reklama
To cholestoza - tak jak napisła klaudia.
To bardzo poważna choroba - gdyż wątroba nieprawidłowo pracuje przy dużej ilości estrogenu. Objawiąa się wieczornym silnym swędzeniem dłoni i stóp, często prowadzi do żółtaczki.
Zresztą wczoraj o tym było rano w tvn style.
Nie można jej lekcewarzyć bo jest bardzo grożna dla dziecka.

A swędzenie brzucha to normalka - wynika z rożciągania skóry :tak:, a przy cholestozie swędzi całe ciało.
 
Do góry