reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Madzia ja już ci pisałam co i jak na Fb, ale będę o Was myślała i może jeszcze cośmi jeszcze przyjdzie do głowy do napiszę...
Mam jednak nadzieję że nadmorski jod wszystko wyleczy, chłopcy wyszaleją się w piasku to i spanie będzie lepsze...pogoda też zapowiada się niezła.

Ania ja tam nie biorę pod uwagę że zdjęcie nie wyjdzie:-)
Ania, powiem ci że to zalezy od wychowania. Ja zupełnie inaczej wychowuję moje dzieci, wiadomo że inaczej też chowa się jedynaka. Ale w każdym razie po tym wyjeździe stwierdzam że moje córki są niegrzeczne ale jeszcze nie są takie najgorsze:-D W ogóle takie cudne się robią że szok! Te zdania, pierwsze takie nieporadne i takie śmieszne. Całuski, przytulanki, słodziaki...aż chciałabym zatrzymać jak najdłużej ten czas...
A już najbardziej mnie cieszy że potrafią się zająć same sobą i nie muszę ich ciągle zabawiać. Strasznie doceniam że mam bliźnięta w takich chwilach:-D


dziewczyny ja tu do Was z pytaniem: polećcie jakieś kapcie dla dzieci do chodzenia po domu - takie które łatwo sie zakłada i nie ślizgają się, a i jeszcze takie które nie rujnują kieszeni. Co wy teraz kupujecie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam po baaaardzo długiej przerwie. Miałam urlop 2 tygodnie. Przez prawie póltora siedziałam z dziewczynkami sama w lesie :) Dla nich raj a dla mnie trochę roboty. Urlop zleciał raczej na cięższej pracy i organizowaniu im zabawy! My w tym roku z męzem oddzielne urlopy - jeszcze nigdy tak nie było i stwierdzam, że to ostatni raz!!!

Co do moich dziewczyn to u nas są niegrzeczne strasznie. Biją się na każdym kroku, czasem nawet z premedytacją robią sobie na złość lub się drażnią wzajemnie. Rozgadały się i do tego pyskuja czasem już! Julia bije rekordy w tym! Czasem już tracę cierpliwość.

Siusianie do nocnika/kibelka to nadal loteria. W domu jeszcze jest ok, wołają, ale jak się gdzieś bawią to zapominają i nie mają czasu i połowa leci na ubrania a druga połowa tam gdzie powinna. Ręce mi juz opadają. Jakaś cięzka materia z tym oduczaniem!

Ania - moje dziewczyny tez gorzej jedzą. A jadły wszystko i w każdej ilości... no ale i tak nie trzeba jeszcze za nimi biegać po domu więc jest dobrze! Widocznie im tyle wystarcza?

Kasia - jeśli chodzi o kapcie to ja od wczoraj się zastanawiam. Znalazłam wczoraj calkiem fajne, ale w sumie nie wiem jak się noszą -firma SOXO. Duzo fajnych wzorów, kapciowych-paputkowych - wystaczy że w przedszkolu chodzą w takich z twardą podeszwą więc w domu coś bardziej miękkiego i skarpetowego. Podobało mi się kilka wzorów. I ceny niewysokie. Te wysokie 19,99zł a te balerinowate 14,99zł. Na allegro też są.




Te na zimę

3713E_08_2677_4f4c9f20be6f7.jpga te może tak na teraz 5700B_08_3554_4f4c9f509fa57.jpg
 
dzięki Iwonka, szukałam ich przed chwilka na allegro i są tylko takie Kapcie polarowe Soxo 3430 ze ściągczem rozm. 22-24 (2557136917) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Miałam takie jak dziewczyny były malutkie (mozna je kupić w rossmanie) i spadały im z nogi bo były bardzo szerokie, ale moze te wysokie na zimę to by się sprawdziły? Cena nie jest wielka więc warto zapamiętać.

A co myślicie o tych 6-36M Pantofle kapcie SKÓRA kapciuszki tu 2-3L 24 (2558031246) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Znacie, słyszałyście, używałyście?


A do przedszkola to lepiej kupić z pełnymi palcami czy z odkrytymi?
 
Ostatnia edycja:
Kasia - Ja o tych wysokich myślałam jak się w tych naszych domach chlodniej zrobi i mają ten ściągacz 9te co ja wstawiałam) - ja miałam podobna wersję dla dorosłych i strasznie lubiłam w nich chodzic bo prawie jak boso, ale w nogę ciepło. Na allegro w rozm. 23 jakos mały wybór.
O tych paputkach skórzanych tez myślałam tylko jakoś tak cena mnie odstraszała żeby znowu się nie okazało, że spadają z noci. Kiedyś dostaliśmy takie jak góralskie z misiem to nawet jednego kroku w nich nie mogły zrobić bo spadały. Widziałam, że sporo osób je kupuje jednak.
Dziewczynom strasznei dobrze sie w zeszłym roku chodziło w tych skarpetowych ze skórzaną podeszwą jedynie. Może i w tym roku kupię też?
 
moje biegają najchętniej na boso, więc może tez te skarpetki? Choć jak patrzę na te SOXO to chyba się na nie skuszę. Wezmę ten rozmiar 25-27 i będę miała na zimę własnie. Te kapcie faktycznie drogieee - nie zwróciłam uwagi na cenę, więc juz odpadają bo muszę w tym roku kupić dużo tych butów, bo i do przedszkola i do domu i jeszcze na jesień.
W weekend kupiłam im takie wysokie trampki w H&M i są super, dziewczyny ją uwielbiają.
 
Kasiu - na wiosnę w przedszkolu miałysmy takie balerinki, teraz mamy trampeczki na rzep bo same potrafia załozyć. Trafiłam promocję Befado i za dwie pary zapłaciłam 25 zł! Czasem właśnie na ich stronie mają promocje i na lato kupiłam dziewczynom balerinki żółte po 11,90! Takie wydaja mi się najlepsze. Dzieci u nas w przedszkolu maja albo takie balerinkowe albo takie sandałkowe z odkrytymi paluszkami. U nas dziewczyny w trampkach za kostkę uwielbiaja chodzić. Po tatusiu chyba :) No i skusiła mnie cena w CCC - była jakas promocja i na jesień dziewczynkom do przedszkola na rzep kupiłam trzewiki po 29,99 zł. Królowa promocji :)
 
no to już wiem mniej więcej, stresuje mnie to przedszkole - tyle wydatków, muszę jeszcze kupić pościel, i mnóstwo pierdułek, bo choć niby prywatne przedszkole to muszę kupic i kredki i plasteline i papier:crazy:
 
Kasia - naprawdę? Nie żartuj. A ile płacisz jaęsli mogę spytac? A pościel do przedszkola?
Powiedz lepiej jak Ty przed powrotem do pracy!?

Ja wczoraj zrobiłam w szafie dziewczyn i komodzie przegląd i stwierdziłam, że sproro rzeczy juz naprawdę za małych! No i wydatki mnie czekają ubraniowe... Najlepszą zabawę miały dziewczyny jak wyciągnęłam czapki co w zeszłym roku były za małe! Nosiły i nosiły... nie obyło się bez ciągania....

Zapomniałam Kasiu spytac jak dziewczynom w nowych łóżkach się śpi? Pokaż jakies zdjęcie :) Chętnie obejrzę bo sie powoli szykuję na zakup.
 
Ostatnia edycja:
Ja na chwile, pozniej nadrobie. Napisze tylko co do kapciuszkow. Kasia my mamy Befado, z odkrytym palcem teraz i jestem z nich zadowolona. Poogladaj sobie: Befado - Sklep internetowy Fajne maja wzory, nie sa mocno drogie i do przedszkola tez sie nadaja. Tyle, że trzeba brac chyba z tego co pamietam rozmiar mniejsze bo one sa zawyzone o rozmiar. Ja nasze przymierzylam w sklepie a kupilam w internetowym bo wiekszy wybor i taniej wyszlo jeszcze.
 
reklama
Kasiu co do kapci to ja podobnie jak w zeszłym roku kupie Befado. Byłam zadowolona i chłopcy też lubili w nich chodzić (szybko sprzedałam). U mamy mają te skarpetkowe z podeszwą ale troche nóżki w nich zimne zimą (jeśli nie ma sie ogrzewania podłogowego). Do przedszkola kupiłabym bez palców jakieś nie ślizgające się.
Słyszałam ze w niektórych przedszkolach trzeba przynieść swoją pościel do leżakowania, pewnie zależy to od przedszkola. Ja temat w przyszłym roku będę przerabiać więc wtedy doświadczone mamusie poradzicie nowicjuszce :-D
kasiu siusiu nie zostało złapane bo po wstaniu mąz stwierdził ze chyba zrobił na ranem w pieluchę (przed wstaniem) a później nie chciało mu się. U nas materiał przyjmują tylko do 10.30 więc nie zdążyłam zawieść. Dzis robię mu dietkę co niestety Szymek też odczuje :-D zobaczymy co z tego będzie.
 
Do góry